Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grill dla najmłodszych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Grill: Grill dla najmłodszych

    w ostatni weekend rozpoczęłam z mężem sezon na grilla na działce. Uwielbiam grillowane mięsko, ziemniaki, grzanki itp... mojemu czteroletniemu synkowi dałam tylko grzankę bo w sumie nie za bardzo wiem czy dobrze podawać dzieciom grillowane potrawy. Chciałabym urozmaicić menu bo planuję zrobić jeszcze kilka fajnych grill party Czy oprócz kurczaka i chlebka coś podajecie maluchom z grilla? Jak macie coś sprawdzonego to będę wdzięczna za przepisy!
  •    
       

    #2
    Odp: Grill dla najmłodszych

    mój synek ma 2 lata i 8 miesięcy i je wszystko, to co my.
    w sobotę piekliśmy kiełbaskę na patyku nad ogniskiem i bardzo mu smakowała
    Last edited by Scaarlett; 19-04-2010, 15:50.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj


      #3
      Odp: Grill dla najmłodszych

      a my wczoraj też grillowaliśmy i moje dzieciaki jadły kiełbasę, córka to aż dwa kawałki!



      Skomentuj


        #4
        Odp: Grill dla najmłodszych

        wedlug mnie na pewno nie zaszkodza dzieciom wasze grilowane ziemniaki miesko(przez was przyzadzone) czy szaszlyki warzywne,rybka z folii,(mieska robione na tacce to wtedy nie ma tylu tluszczy przepalonych na weglach ) fajne przepisy sa na wegetarianskie dania z grila zawsze mozna polaczyc je z mieskiem
        pozatym jest to jedzenie okazjonalne wiec JA wychodze z założenia ze jezeli nawet zje zesmazonej kielbachy czy czegos z"gotowca" to sie tragedia nie stanie(gozej jak nigdy nie dawalas dziecku rzeczy ciezszych na zoladek bo wtedy moze troche brzuszek bolec ale zawsze musi byc ten pierwszy raz) ja swojego przyzwyczajam malymi porcjami od nas(2-3kesy) do takich rzeczy mniej "zdrowych" bo chce zeby zoladek poznawal wszystkie rzeczy zeby nie bylo klopotow w pozniejszym wieku.

        jak dla mnie przy 4ro latku to mysle ze nie ma juz tyle zastrzezen (bo grilowane to w sumie zdrowe jedzenie,wiadomo nie ugrilowane na skwarke)i nie umiem sobie wyobrazic jak twoj szkrab wytrzymal przy zapachach tylko z grzanka(moj by sam zakosil z grila kielbache,)
        Last edited by pieczulka; 19-04-2010, 23:27.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Grill dla najmłodszych

          Grillowane jedzonko jest o niebo lepsze niż takie przyrządzone na patelni z tłuszczem.

          Uważam jednak, że lepiej dziecku przygotować specjalne dla niego danie. Szaszłyczek i owszem, ale bez kiełbasy i tego typu dziwnych rzeczy,
          wrzucić ruszt np udko, albo skrzydełko, albo kawałek schabu. A nawet boczek już jest lepszy... tylko nie kiełbasa
          Julek: 10/3/2008

          Skomentuj


            #6
            Odp: Grill dla najmłodszych

            dziecko może jeść grillowane po.trawy- w sumie różności. Ważne, by je przyrządzać na tackach, a nie bezpośrednio na kratkach. Chodzi tutaj o rakotwórcze związki uwalniane podczas palenia się skapującego z kiełbasy tłuszczy na węgiel do grillowania. Zresztą ta zasada dotyczy też zdrowia dorosłych.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Grill dla najmłodszych

              też słyszałam, że trzeba smażyć na tackach, bo uwalniają się rakotwórcze substancje. a co do potraw, to są strony w necie- dużo przepisów fajnych mozna tam znaleźć.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Grill dla najmłodszych

                Wielkie dzięki za rady
                jeżeli chodzi o tacki to sama nie wiem czy są takie zdrowe bo często się przypalają... w tym sezonie kupiliśmy gazowego grilla, więc uwalniane toksyny z węgla odpadają..
                delikatnie grillowane udka, warzywa to na pewno dobry pomysł. Znajoma podała mi przepis na skrzydełka drobiowe w marynacie z coca-coli...w ten weekend planuje większe rodzinne
                garden-party, będzie trochę dzieciaków, więc myślę, że mój Krzyś się skusi
                oprócz warzyw i kurczaka robiłyście coś fajnego z grilla małym dzieciom? na imprezce będą też młodsze dzieci. wiem, że w necie jest sporo przepisów, ale jak już podjęłyśmy ten wątek to chętnie przeczytam coś sprawdzonego

                pozdrawiam!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Grill dla najmłodszych

                  Dla dzieci? może domowe hamburgery z dobrej jakości mięska mielonego?
                  U nas największą furorę na imprezkach zawsze robią mięska przygotowane jak na mielone tylko formowane w pałeczki i smażone na grillu. niebo w gębie. Świetne dla dzieci. Delikatne i miękkie, nie ma problemu z jedzeniem i krojeniem. Mój roczniaczek już takie kiedyś wsuwał wyglądają jak te, tylko my nie nabijamy na patyki

                  Na deser
                  Puszyste „Chamallows Barbecue" o waniliowym smaku, urozmaicą menu spotkań przy grillu i rodzinnych pikników. Pianki sprawią ogromną frajdę dzieciom, ale przypadną też do gustu starszym wielbicielom lekkich słodkości. Wystarczy nadziać „Chamallows Barbecue" na patyk i opiekać ją przez kilka minut nad ogniem do momentu, kiedy pianka przybierze złocistą barwę. W ciągu zaledwie kilku chwil kremowy gorący przysmak w chrupiącej skórce jest gotowy.
                  Last edited by Scaarlett; 20-04-2010, 15:36.

                  Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                  Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                  Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Grill dla najmłodszych

                    wow zupełnie nie wiedziałam o chamallows barbecue super pomysł i zapewne wykorzystam, dzięki za cenną podpowiedź. Niestety pogoda nie zapowiada się najlepiej, dziś złapał mnie grad No nic impreza musi się odbyć, a jak coś się nie uda to najwyżej zamówię jakiś grillowy catering nie żartuje wiadomo najlepiej sprawdzone jedzenie to moja kuchnia

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Grill dla najmłodszych

                      scarlet-ale apetycznie to danie wygląda. Aż chyba ja się skuszę na przyrządzenie- choć nie przepadam za tego typu eksperymentami

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Grill dla najmłodszych

                        super pomysł z tymi piankami z grilla - niedługo robimy imprezę rocznicową na działce, więc na pewno to wykorzystamy ostatnio na grillu, na którym było sporo dzieciaków podawałam szaszłyczki z kurczaka, papryki i cebuli posypane vegetą (a dla dorosłych w wersji pikantnej z pikantnymi przyprawami do grilla). wszyscy wsuwali, aż im się uszy trzęsły

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Grill dla najmłodszych

                          Wydaje mi się , że podczas grillowania nie wytwarzają się szkodliwe substancje, które mogłyby przejść na mięsko, więc spokojnie 4 latkowi bym dała.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Grill dla najmłodszych

                            Dzięki za inspirujący temat. Właśnie rozpoczynamy sezon grillowy. Uwielbiamy grillować całą rodziną Zwłaszcza dzieci. Szkoda tylko, że nikt się nie pali do umycia grilla po zakończonej imprezie i zawsze muszę to robić ja.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Grill dla najmłodszych

                              To zacznij robić dyżury. A jak się nie wywiążę z tego, to nie ma grilla. U mnie to podziałało.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X