Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zupa szpinakowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zupa szpinakowa

    Zupa szpinakowa - składniki:
    - 1kg szpinaku - świeży
    - 100-150g śmietany 12%
    - czosnek (1-2 ząbki)
    - 0,7l wody
    - sól
    - pieprz
    - gałka muszkatołowa
    - 2 kostki rosołowe

    Zupa szpinakowa - sposób przygotowania:
    Szpinak drobno posiekać, zalać wodą z kostkami rosołowymi, gotować pod przykryciem 0,5 godziny. Dodać zmiażdżony z solą czosnek i resztę przypraw. Część wody odlać, pozostały szpinak zmiksować, jeżeli jest za gęsty, dodać wodę z gotowania. Dodać śmietanę, zamieszać, zagotować. Podawać z gotowanym jajkiem, grzankami lub makaronem.
  •    
       

    #2
    Ale narobiłaś mi smaku tym przepisem na zupę szpinakową! Ja lubię szpinak i z grzaneczkami pychotka będzie.

    Skomentuj


      #3
      A ja zawsze szpinak robię z "rozbełtanym" jajkiem i mąką.
      I wlewam do zupy.
      Przyznam się,że z grzankami nigdy nie jadłam, więc następnym
      razem tak spróbuję.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zupa szpinakowa

        ja robię z kozim serem i pistacjami
        zupa szpinakowa

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zupa szpinakowa

          Zrobiłam taką zupę krem ze szpinaku Ależ synkowi smakowała Prosił abym zrobiła jeszcze taką zieloną zupę

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zupa szpinakowa

            I nawet czosnek w zupie mu nie przeszkadzał a dodałam dużo dla smaku

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zupa szpinakowa

              Ja szpinaku jeszcze nie jadłam w zupie, zresztą raz w życiu szpinak jadłam ale w pierogach i powiem Wam, ze było pyszne, więc muszę spróbować tej zupy szpinakowej Waszego przepisu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zupa szpinakowa

                pierogi ze szpinakiem również pyszne Za robiłam raz o trochę farsz mi taki wyszedł trochę za rzadki ale później gdzieś wyczytałam że i grysik dodają to bardziej zwarte wychodzą ? No i tak jeszcze kiedyś je zrobię

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zupa szpinakowa

                  Szpinak to ja uwielbiam. Jadam go w naleśnikach. Pierogi raz kupiłam - farsz był bleee Ale zupa - ciekawa sprawa. Muszę wypróbować. To taka zupa-krem powstaje?
                  Jakie mieszkania na sprzedaż oferują w Katowicach?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zupa szpinakowa

                    Napisane przez karmelowa Pokaż wiadomość
                    Szpinak to ja uwielbiam. Jadam go w naleśnikach. Pierogi raz kupiłam - farsz był bleee Ale zupa - ciekawa sprawa. Muszę wypróbować. To taka zupa-krem powstaje?
                    Tak jak zmiksujesz to już będzie zupa krem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zupa szpinakowa

                      Ale bym zjadła takiej zupy ale karmie piersią i mam ścisłą dietę bo maleństwo ma uczulenie(alergię) i musimy znaleźć alergen który ja uczula.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zupa szpinakowa

                        Też zjadłabym ale ostatnio szpinak dodaję albo do makaronu albo do naleśników a wersji zupy jakoś zwlekam a szkoda

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zupa szpinakowa

                          Dobra jest, ale ja ją wolę łączyć z brokułem - trochę łagodzi smak szpinaku i wtedy łatwiej jest uzyskać kremową konsystencję.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zupa szpinakowa

                            Napisane przez akuriata Pokaż wiadomość
                            Ale bym zjadła takiej zupy ale karmie piersią i mam ścisłą dietę bo maleństwo ma uczulenie(alergię) i musimy znaleźć alergen który ja uczula.
                            Współczuję na mojego ssaka na szczęście raczej nie wpływało moje jedzenie więc jadłam jak dawniej. A w temacie to ja nie wiem jak Wy możecie to jeść bleeee

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zupa szpinakowa

                              Napisane przez smerfetkaaa8 Pokaż wiadomość
                              Dobra jest, ale ja ją wolę łączyć z brokułem - trochę łagodzi smak szpinaku i wtedy łatwiej jest uzyskać kremową konsystencję.
                              Polecam jeszcze zrobić szpinak z taką mięszanką Z Knorra połączyć tylko ze śmietaną Pycha wychodzi Z makaronem najlepiej

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X