Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pączki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pączki

    To ja poproszę przepis na pączki
    Nigdy sama nie robiłam, nawet nie wiem jak się za nie wziąć. Pewnie
    jest mnóstwo przepisów w internecie, ale Wy mi podacie sprawdzone
    Julek: 10/3/2008
  •    
       

    #2
    Odp: Pączki

    Tree tu masz zeszłoroczny wątek Tłustego czwartku i chyba jest przepis na pączki
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...3usty+czwartek
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pączki

      Dzięki Colorka ale jest tylko przepis, który ja sama podałam znaleziony w necie
      http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-do...0,3149593.html

      Może ktoś poda mi coś sprawdzonego.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pączki

        PĄCZKI
        2 kg mąki
        20 dkg drożdży
        1 i 1/2 kost margaryny
        30 dkg cukru
        15 żółtek
        1/2 l mleka
        1/2 szkl spirytusu
        tłuszcz do smazenia
        cukier puder do posypania i nadzienie ( konfitura)
        Wsypać mąke do miski zrobic wgłębienie,wkruszyc drożdze,dodać 2 ł cukru i troszkę mleka.Zarobić rozczyn o konsystencji gęstej śmietany.Pozostawić do wyrośnięcia.potem dodać roztrzepane żółtka z cukrem i sól.Wyrabiać ręką,dodając mleko w miarę potrzeby,roztopiony tłuszcz i spirytus.Wyrabiać aż ciasto będzie głatkie i będzie odchodzic od reki i naczynia.pozostawic przykryte w ciepłym miejscu by wyrosło.Następnie rozwałkować na grubość 1/2 cm.Szklanką wycinać krążki i na każy kłaść nadzienie,przykryc drugim krązkiem i zlepić.Ułożyć na stolnicy troszkę dalej od siebie aby wyrosły,przykryć ściereczką bo moga wyschnąć.Wyrosnięte wrzucać na rozgrzany tłuszcz i smażyć z jednej strony pod przykryciem a z drugiej bez.
        UWAGA wszystkie składniki uzyte dio robienia paczków powinny miec temperaturę pokojową a żółtka najlepiej rostrzepać na parze.
        Smacznego!
        Myślę że dokładnie napisałam,osobiście ja ich nie robiłam ale robi je moja teściowa i to ona mi ten przepis podyktowała.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Pączki

          A'LA PĄCZKI Z SERA TZW.OPONKI
          1/2 kg sera mielonego
          1/2 kg mąki
          3 całe jajka
          1 łyż sody wymieszać z mąką
          4 łyż cukru pudru
          szczypta soli
          Przesiewamy mąkę na stolnicę,robimy dołek wlewamy jajka z cukrem,ser i wyrabiamy ciasto.Wałkujemy i wykrawamy szklanką kółka,w środku robimy dziurkę kieliszkiem.Smażymy jak pączki.
          Smacznego!


          Skomentuj


            #6
            Odp: Pączki

            Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
            Dzięki Colorka ale jest tylko przepis, który ja sama podałam znaleziony w necie
            http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-do...0,3149593.html

            Może ktoś poda mi coś sprawdzonego.
            AAA to sorki
            Amelia 12.03.08

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pączki

              te oponki Ani u mnie też krulują, ale do tłuszczu na którym smażę zawsze dodaję trochę sprytusu, bo inaczej bardzo naciągają tłuszcz.Potwierdzam, bardzo dobre, a najlepsze jeszcze ciepłe
              Skusiłabym się na pączki w tym roku, tylko nie bardzo mam na nie dobry przepis Ania podała, ale 2 kg mąki to mnie przeraża, jedlibyśmy chyba z tydzien

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pączki

                Scaarlett w przepisie Ani jest 1/2kg mąki (0,5kg) chyba, że było inaczej wcześniej

                Ja oponki też często robię
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pączki

                  Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                  Scaarlett w przepisie Ani jest 1/2kg mąki (0,5kg) chyba, że było inaczej wcześniej

                  Ja oponki też często robię
                  Tree Skaarlett chodzi o przepis na pączki , i tam jest 2 kg mąki
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pączki

                    Tak jest 2 kg mąki,ale mozna sobie składniki podzielić na pół.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pączki

                      No to może się skuszę jak anna poleca
                      kochane, a powiedzcie na czym te słodkości smażycie? olej, smalec, planta? moja mama zawsze na smalcu, smrodu przy tym było, tłuste jak cholera, ale jakie dobre
                      oponki w zeszłym roku robiłam na plancie i oleju, wyszły mniam mniam

                      Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                      Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                      Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pączki

                        Aaaaa przepis na pączki ja myślałam, ze na oponki - nie doczytałam najzwyczajniej
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pączki

                          Proszę oto przepis na pączki, które moja mama robiła od zawsze.

                          75dag mąki
                          6 dag drożdży
                          3/4 szkl. mleka
                          4 żółtka
                          3 jajka
                          1/2 szkl. cukru
                          skórka z cytryny(starta)
                          łyżka spirytusu lub octu( ja robię z octem)
                          pół kostki masła lub margaryny

                          Mąkę wsypujemy do miski(myślę,że łatwiej jest zagnieść ciasto w misce niż na stolnicy), drożdże rozprowadzamy w ciepłym mleku(nie gorącym), dodajemy do nich po łyżce mąki i cukru, odstawiamy do wyrośnięcia. Żółtka i jajka mieszamy z cukrem i octem lub spirytusem. Zaczyn z drożdży, jajka, skórkę z cytryny dodajemy do mąki i zagniatamy ciasto, gdy jest jednolite
                          dodajemy stopione i przestudzone masło i jeszcze raz wyrabiamy.
                          Odstawiamy na około 1godz do wyrośnięcia.
                          Następnie lepimy pączki. Ja to robię tak: nabieram łyżką ciasto z miski, maczam w mące, formuję krążek, na środek kładę gęstą marmoladę lub jakiś dżem, ważne by był gęsty, zlepiam i odkładam jeszcze na kilkanaście minut.
                          Rozgrzewam tłuszcz, gdy wszystkie pączki są gotowe, zaczynam smażyć te robione najwcześniej. Sprawdzam za pomocą drewnianego szpikulca czy są usmażone w środku i wyjmuję na talerz wyłożony papierowymi ręcznikami. Potem obtaczam w cukrze pudrze i układam na właściwej tacy.
                          Ostatnio zamiast cukrem pudrem polałam pączki roztopioną białą czekoladą i posypałam posiekanymi migdałami.
                          U mnie pączki znikają błyskawicznie
                          Polecam!



                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pączki

                            właśnie zrobiłam pączki z tego przepisu magdaleny. wyszły pyszne, polecam
                            Attached Files

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pączki

                              Ja je robie wedlug tego przepisu i do tej pory mnie nie zawiodly : http://www.gotujmy.pl/paczki-z-roza-...isy,29968.html Polecam, sa pyszne! Mozna oczywiscie zmienic nadzienie.. np: serowe albo (*mmmm*) budyniowe!! PYYYCHA!!

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X