Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Capuccino

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Capuccino



    Wczoraj zrobiłam z teściową pyszny placek capuccino,wrzucam przepis bo może któraś z Was bedzie miała ochotę go zrobić,ja osobiście POLECAM,bo pycha

    Składniki:
    8 jajek
    2 łyżki kakao
    2 szklanki cukru
    1 szklanka maki ziemniaczanej
    1 szklanka mąki pszennej
    1 litr śmietany 30%
    1 szklana kawy capuccino clasic (ta saszetka Mokate)
    1 galaretka cytrynowa
    1 gorzka czekolada
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

    Wykonanie:
    upiec dwa biszkopty, jeden jasny z 4 jajek,drugi ciemny z 4 jajek
    4 jajka,szklanka cukru, szklanka mąki
    miksujemy tak dlugo aż masa z tych jajek i cukru zrobi się prawie biaława(ok.20min) i na koncu dodajemy mąkę i miksujemy na małych obrotach,zeby się tylko wymieszało- wrzucamy do piekarnika,drugi biszkopt robimy tak samo tylko do mąki dodajemy 2 łyzkami kakao również na końcu miksowania.
    Uwaga!!! drugi biszkopt robimy wtedy kiedy pierwszy się upiecze,bo nie może sobie stać,tylko od razu po zrobieniu wrzucamy do piekarnika


    Masa:

    Ubijamy śmietanę z cukrem pudrem,dodajemy jedną szkl. kawy capuccino rozpuszczoną w 5 łyżeczkach gorącej wody oraz rozpuszczoną galaretkę w 0,5 szklance wody( troszkę ostygła)

    Wykonanie:
    1 ciemny biszkopt
    2 masa
    3 jasny biszkopt
    4 masa
    Dekorujemy startą gorzką czekoladą
    FROCH
  •    
       

    #2
    Odp: Capuccino

    Nie jadłam nigdy takiego ciasta i bardzo mnie kusi, aby wypróbować przepis. Podejrzewam, że również mojej rodzince by posmakowało.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Capuccino

      Jak przeczytałam tytuł wątku , to myślałam że chodzi o kawę, a tu takie smakowiete zaskoczenie Nie jadłam takiego ciasta.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Capuccino

        zapowiada się coś pysznego... trzeba spróbować zrobić... może na niedzielę mi się uda...
        Dziewczyny, fajnie, że podrzucacie takie przepisy! To się przydaje!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Capuccino

          Tu nieco inny przepis na to ciasto:

          Biszkopt:
          •6 jajek,
          •120g mąki pszennej,
          •180g cukru,
          •czubata łyżka kakao,
          •łyżeczka proszku do pieczenia.


          Białka ubić na sztywno, stopniowo dosypując cukier puder. Mąkę przesiać wraz z proszkiem do pieczenia. Stale ubijając, dodawać do białek na przemian mąkę i żółtka. Na koniec dodać kakao, krótko zmiksować. Masę przelać na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30-35 minut w temp. 180st. Ostudzić i przekroić na pół.

          Placek kokosowy:
          •200g wiórków kokosowych,
          •5 białek,
          •200g cukru,
          •płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

          Białka ubić na sztywno z dodatkiem cukru. Dodać wiórki kokosowe oraz proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać szpatułką. Wyłożyć na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30minut w temp. 180st. Ostudzić.

          Krem:
          •200g masła lub margaryny,
          •5 żółtek,
          •500ml mleka,
          •135g cukru,
          •3 łyżki mąki pszennej,
          •1 i 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej,
          •łyżka cukru waniliowego,
          •30g kawy cappuccino Skworcu + 1 łyżka,
          •2 łyżki śmietany 18%.

          W 125ml mleka utrzeć żółtka z cukrem oraz mąkami. Resztę mleka zagotować z cukrem waniliowym. Na gotujące się mleko wlać przygotowaną masę. Stale mieszając, gotować chwilę, aż masa zgęstnieje. Ostudzić. Masło utrzeć do białości. Ucierając, dodawać po łyżce masy budyniowej. Kawę rozpuścić w ciepłej śmietanie. Przestudzić i dodać do kremu. Dokładnie wymieszać.

          Łyżkę cappuccino zalać 1/2 szklanki wrzątku, dodać łyżeczkę cukru. Wymieszać i przestudzić.

          Pierwszy blat biszkoptu nasączyć kawą, wyłożyć połowę kremu, przykryć plackiem kokosowym. Rozsmarować resztę kremu, przykryć drugim biszkoptem. Nasączyć resztą kawy.

          Wierzch:
          •szklanka śmietanki 30%,
          •2 łyżki cukru pudru,
          •50g mlecznej czekolady.

          Śmietankę ubić na sztywno z dodatkiem cukru pudru. Rozsmarować na wierzchu ciasta, posypać startą czekoladą. Schłodzić. Ciasto przechowywać w lodówce.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Capuccino

            Haniu robiłam tak jak ty ten placek tylko zawsze bez tego ciasta kokosowego, teraz spróbuję z kokosem którego uwielbiam.
            Na wierzchu oczywiście bita śmietana i musze pokusić się o zrobienie polewy capuccino bo kiedyś gdzieś taką jadłam

            Skomentuj


              #7
              Odp: Capuccino

              przepisy ciekawe aż chce się upiec takie pychotki do kaweczki. Apetycznie brzmią te przepisy na ciasta, chyba się skuszę na przygotowanie

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Capuccino

                Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                Tu nieco inny przepis na to ciasto:

                Biszkopt:
                •6 jajek,
                •120g mąki pszennej,
                •180g cukru,
                •czubata łyżka kakao,
                •łyżeczka proszku do pieczenia.


                Białka ubić na sztywno, stopniowo dosypując cukier puder. Mąkę przesiać wraz z proszkiem do pieczenia. Stale ubijając, dodawać do białek na przemian mąkę i żółtka. Na koniec dodać kakao, krótko zmiksować. Masę przelać na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30-35 minut w temp. 180st. Ostudzić i przekroić na pół.

                Placek kokosowy:
                •200g wiórków kokosowych,
                •5 białek,
                •200g cukru,
                •płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

                Białka ubić na sztywno z dodatkiem cukru. Dodać wiórki kokosowe oraz proszek do pieczenia. Delikatnie wymieszać szpatułką. Wyłożyć na przygotowaną blaszkę o wym. 25x36cm. Piec około 30minut w temp. 180st. Ostudzić.

                Krem:
                •200g masła lub margaryny,
                •5 żółtek,
                •500ml mleka,
                •135g cukru,
                •3 łyżki mąki pszennej,
                •1 i 1/2 łyżki mąki ziemniaczanej,
                •łyżka cukru waniliowego,
                •30g kawy cappuccino Skworcu + 1 łyżka,
                •2 łyżki śmietany 18%.

                W 125ml mleka utrzeć żółtka z cukrem oraz mąkami. Resztę mleka zagotować z cukrem waniliowym. Na gotujące się mleko wlać przygotowaną masę. Stale mieszając, gotować chwilę, aż masa zgęstnieje. Ostudzić. Masło utrzeć do białości. Ucierając, dodawać po łyżce masy budyniowej. Kawę rozpuścić w ciepłej śmietanie. Przestudzić i dodać do kremu. Dokładnie wymieszać.

                Łyżkę cappuccino zalać 1/2 szklanki wrzątku, dodać łyżeczkę cukru. Wymieszać i przestudzić.

                Pierwszy blat biszkoptu nasączyć kawą, wyłożyć połowę kremu, przykryć plackiem kokosowym. Rozsmarować resztę kremu, przykryć drugim biszkoptem. Nasączyć resztą kawy.

                Wierzch:
                •szklanka śmietanki 30%,
                •2 łyżki cukru pudru,
                •50g mlecznej czekolady.

                Śmietankę ubić na sztywno z dodatkiem cukru pudru. Rozsmarować na wierzchu ciasta, posypać startą czekoladą. Schłodzić. Ciasto przechowywać w lodówce.

                mam właśnie ten sam przepis. Bardzo lubię to ciasta, tak samo jak domownicy, ale jest z nim trochę roboty, więc raczej na jakieś szczególne okazje.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X