Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zupa ogórkowa

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• smerfetkaaa8
    replied
    Odp: Zupa ogórkowa

ja muszę wziąć przepis od mojej mamy. Ona robi najlepszą ogórkową.

Leave a comment:

•    

• wyakin
    replied

Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Marchew, ziemniaki, pietruszkę obieram i kroję w drobną kostkę, a pora w półtalarki. Dodaję do osolonej wody i gotuję, aż warzywa zmiękną.
    Ogórki kiszone ścieram na tarce o dużych otworach lub drobno kroję. Podsmażam na maśle i dodaję do zupy, gdy marchew i ziemniaki będą już miękkie. Zupę doprawiam pieprzem do smaku.
    Rozkłócam w miseczce dwa żółtka, dodaję trochę gorącego wywaru do nich, bardzo dokładnie mieszam ze sobą i wlewam całość do zupy, szybko mieszając, by żółtka się nie ścięły w postaci kłaczków.
    Podaję zupę od razu po przygotowaniu posypaną posiekaną natką pietruszki l
    Ja wszystkie warzywa ścieram na tarce, tak samo jak ogórki, natomiast nigdy nie dawałam żółtek, nawet nie słyszałam o tym, żeby je dodawać.

Leave a comment:

• teresa211186
    replied

Marchew, ziemniaki, pietruszkę obieram i kroję w drobną kostkę, a pora w półtalarki. Dodaję do osolonej wody i gotuję, aż warzywa zmiękną.
    Ogórki kiszone ścieram na tarce o dużych otworach lub drobno kroję. Podsmażam na maśle i dodaję do zupy, gdy marchew i ziemniaki będą już miękkie. Zupę doprawiam pieprzem do smaku.
    Rozkłócam w miseczce dwa żółtka, dodaję trochę gorącego wywaru do nich, bardzo dokładnie mieszam ze sobą i wlewam całość do zupy, szybko mieszając, by żółtka się nie ścięły w postaci kłaczków.
    Podaję zupę od razu po przygotowaniu posypaną posiekaną natką pietruszki l

Leave a comment:

• wyakin
    replied

Jak ogórkowa to tylko z kiszonych. Próbowałam nawet kiedyś z braku laku spróbować zrobić z konserwowymi, ale to zupełnie nie ten smak.

Leave a comment:

• teresa211186
    replied

ok. 1,5 l wody
    2 skrzydełka z kurczaka
    4-5 młodych ziemniaków
    seler, por
    młoda cebula
    2-3 marchewki
    5-6 ogórków gruntowych
    2 liście laurowe
    4-5 ziaren ziela angielskiego
    4-5 ziaren pieprzu
    sól, pieprz, papryka słodka
    ew. kostka rosołowa
    śmietanka
    koperek

Przygotowanie

Warzywa myjemy i obieramy. Opłukane mięso wkładamy do garnka, dodajemy pokrojona w słupki marchew, por, seler, cebulę* oraz przyprawy, zalewamy wodą i gotujemy. Gdy baza naszej zupy zacznie wrzeć, zmniejszamy ogień i gotujemy przez około 30 minut. Następnie dodajemy pokrojone w małą kostkę ziemniaki oraz ogórki starte na tarce o grubych oczkach. Gotujemy do czasu, gdy ziemniaki będą miękkie. Dodajemy przyprawy i śmietankę do smaku. Przed podaniem posypujemy koperkiem.

Leave a comment:

• teresa211186
    replied

Zupa z zielonych ogórków
    5 ogórków gruntowych lub 2 szklarniowe
    1 młoda cebulka
    700 ml wody
    1 kostka rosołowa drobiowa
    pieprz, sok z cytryny
    2 łyżki śmietany lub tłustego jogurtu
    koperek
    1 łyżka dobrego oleju
    Olej rozgrzać, cebulkę pokroić w drobną kostkę - podsmażyć.
    Ogórki obrać, wydrążyć nasiona, pokroić w średnią kostkę. Wrzucić do cebul;ki - dusić aż stanąsię szkliste.
    Zalać wodą, dodać kostkę.
    Gotować 7-10 minut.
    Dodać śmietanę, doprawić do smaku.
    Przed podaniem posypać koperkiem.

Leave a comment:

• czekladka24
    replied

uwielbiam zupę ogórkową , to jedna z moich ulubionych zup, często gotuję w domu zwłaszcza ze mój synek ostatnio to ogromny niejadek jest i cięzko mu cokolwiek przygotowac

Leave a comment:

•    

• testolandia
    replied

Ja nie przepadam za zupą ogórkową. U nas wszyscy w domu oprócz mnie lubili więc często ku mojej rozpaczy mama gotowała.

Leave a comment:

• lilas
    replied

U nas nie ma często zupy ogórkowej, bo dzieciom nie bardzo smakuje. Ja tam i mąż bardzo lubimy. Przepis bardzo fajny podałaś.

Leave a comment:

• izabelka22
    replied
    Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
    pewnie sie robi z kiszonych,więc nastepnym razem zrobię ta zupę z własciwych ogórasów....hmm nie wiem całe życie myslałam,że to bez znaczenia
    dobre

Leave a comment:

•    

• Miss
    replied
    pewnie sie robi z kiszonych,więc nastepnym razem zrobię ta zupę z własciwych ogórasów....hmm nie wiem całe życie myslałam,że to bez znaczenia

Leave a comment:

• FamilyTree
    replied
    Ja robię z kiszonych. Nie robi się z konserwowych, chociaż kto tam wie...
    ja się nie znam za bardzo na kucharzeniu

Leave a comment:

• anna31
    replied
    Froszku no ja się nie dziwię że Ci nie wyszła bo zupe ogórkową robi się z kiszonych ogórków he he

Leave a comment:

• Miss
    replied
    noo,a z jakich mam robić??to jest jedyna zupa,której nie umiem zrobic..
    a jak byłam we fr to tam nie ma takich przecierów,a zapomniałam sobie kupić..

Leave a comment:

• FamilyTree
    replied
    Miss robisz ogórkową z ogórków konserwowych ??

Leave a comment:

Working...
X