Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Snikers

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Snikers

    Ciasto:
    3 szklanki mąki pszennej
    1 szklanka cukru
    20 dag masła
    2 jajka
    2 łyżki miodu
    łyzeczka kakao
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

    Masa orzechowa:
    30 dag orzechów włoskich
    2 łyżki miodu
    10 dag masła

    Krem I:
    2 opakowania budyniu śmietankowego
    3 szklanki mleka
    pol kostki masła

    Krem II:
    1 puszka skondensowanego mleka słodzonego


    Przygotowanie:
    Składniki na ciasto polaczyc i wyrobic ciasto,następnie podzielić je na trzy części.Dwa placki piec ok 15 minut w temp 180 stopni. Trzeci placek przed pieczeniem pokrywamy masa orzechowa - maslo roztapiamy w garniszku , dodajemy miod i orzechy, mieszamy by wszystkie orzeszki pokryly sie masa - i to gorace wylewamy na surowe ciasto.Pieczemy jak dwa poprzednie. Gdy wszystkie "placki" ostygna mozemy przystapic do koncowego wykanczania - Na pierwszy spod wylewamy mase krowkowa z mleka skondensowanego ( w tym celu gotujemy je ok 2 godz lub kupujemy gotowa mase ), przykrywamy plackiem a na niego nakladamy goracy budyn zmiksowany z maslem, na to nakladamy ostatnia warstwe czyli placek z masa orzechowa

    Oto moje dzielo ( pokrojone wkleje w niedziele :P )

    P.S.Budyniow nie słodze bo masa orzechowa i krowkowa jest wg mnie wystarczajaco slodka.
  •    
       

    #2
    Mmmmmm pycha... szkoda, ze wczesniej nie bylo tego przepisu, bo zamiast 3bita robic bym to zrobila.

    Jedyne czego sie boje to miksowania budyniow z maslem, dzisiaj w ten o to sposob mialam zrobic krem karpatka jednak wyladowal w koszu gdyz maslo nie chcialo polaczyc sie z kremem w jednolita mase i boje sie, ze z budyniem bedzie to samo =(

    Mleko skondesnoswane w koncu gotowac 2 czy 3h, bo co przepis to inny czas gotowania podany?
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj


      #3
      Ja dzis gotowalam dwie godziny i tez sie zrobilo .
      A co do budyniu i masla - kurcze mi sie zawsze udaje Do goracego budyniu wrzucam maslo i miksuje - aksamitna masa wychodzi.

      Skomentuj


        #4
        A jakie te mieszadelka (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) uzywasz do miksowania budyniu? Moze nie wyszlo dlatego, ze ja miksowalam wystudzomny krem z maslem, ale kurde tak pisalo na przepisie, ze ma byc wystudzony.
        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

        Skomentuj


          #5
          Uzywam standardowych takich jak na fotce nizej :
          http://www.mastersklep.pl/photo/prod...cc7300be5f.jpg

          Ja nigdy nie mieszam z wystudzonym - maslo rozpuszcza sie pod wplywem ciepla stad duzo łatwiej je polaczyc z czymkolwiek.

          Skomentuj


            #6
            No wlasnie madra bylam po szkodzie, ze trzeba bylo nie studzic =/ no ale nigdy wczesniej nie robilam nic z kremem wiec mialam prawo do bledow
            ten snicers cenowo jak wychodzi, bo nie wiem ile w tym miesiacu na kulinaria przeznaczyc kasy =P
            Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

            Skomentuj


              #7
              Wiesz ja mialam orzechy od babci mezusia wiec kupowanie mi odpadlo.
              Mysle ze znow w 25-30 zl mozna sie zamknac.Zalezy od tego jak duzy miod kupisz, orzechy cale czy luskane itp.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                wygląda wyśmienicie zrobię następnym razem

                Diabelckie hmm.... mnie też zawsze ta masa budyniowa czy też karpatkowa wychodzi. I również tak jak Gopi nie czekam aż budynie ostygną. Wydaje mi się, że jak są ciepłe to lepiej się je miksuje.

                Ja póki co mam składniki kupione na Krówkę, jutro będę robić. Tym razem
                spróbuję masy śmietanowej zamiast budyniowej. I jestem wygodnicka i
                mam mleko skondensowane zamiast krówek (tak na serio to nie miałam jak
                się wybrać do sklepu rano, więc poszłam do Tesco a tam krówek brak) Ale
                nie martwi mnie to bo ten karmel jest bardzo dobry
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  Ciepla masa zawsze lepiej sie łaczy, zimny budyn juz ma konsystencje taka dosc zbita a jak sie doda do niego jeszcze zimne maslo to wyglada jakby sie zwarzylo. Czytalam opinie ze jak sie doda do cieplego budyniu maslo to budyn "sie leje" i jest rozlazły - coz ... widocznie cos zle robie :P

                  Skomentuj


                    #10
                    No dzieki za rady no teraz bede do cieplej masy dorzucac maslo. Snicersa bede robila w nastepnej kolejnosci dzisiaj na tapeci 3bit trzymajcie kciuki zeby wyszedl
                    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja dzis sernik na spodzie z kruszonych herbatnikow robie Wlasnie sie piecze

                      Skomentuj


                        #12
                        Goplana ten Twój snikers to arcydzieło jest. Ja zawsze miałam ochotę go zrobić ale jakoś nigdy nie miałam czasu, ale jak zobaczyłam zdjęcie to dostałam ślinotoku i na pewno go zrobię, ale raczej już po Świętach .
                        WERONIKA JAGODA 5 listopad 2008 godz. 15.37 3870 g, 60 cm
                        NADIA POLA 10 lipiec 2012 godz. 11.50 3130 g, 56 cm







                        Skomentuj


                          #13
                          Czy arcydzielo to sie okaze dzisial popoludniu ale dzieki

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Snikers

                            Ja dziś robiłam a włąściwie robię snikersa.
                            kurcze nawet szybko sie go robi bo te placki to w miedzyczasie innych prac można nastawiać. teraz czekam aż ostygnie ostatnio i robie budyń i troche mam stresa bo ja zawsze zwarzona mam masę budyniową, a już w szczególności jak mi zalezy
                            No nic ide kończyć, a o jego smaku napiszę po Świetach hehe


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Snikers

                              Ciasto Snicers to za mną chodzi od jakiegoś czasu, ale jakoś nie mogę się zabrać za robienie. Troszkę jednak jest czasochłonne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X