Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Snikers

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Snikers

    Snikers
    Ciasto:
    60 dag mąki
    ¾ szklanki cukru
    2 jajka
    2 żółtka
    20 dag margaryny
    3 łyżki mleka
    3 łyżki miodu
    2 łyżeczki sody oczyszczonej
    1 opakowanie cukru waniliowego
    Polewa orzechowa:
    0,5 kostki margaryny
    4 łyżki cukru
    2 łyżki miodu
    20 dag posiekanych orzechów włoskich
    Krem I : 1 opakowanie budyniu śmietankowego
    Krem II: 1 puszka skondensowanego mleka słodzonego
    Mąkę wymieszaną z sodą i przesianą przez sito na stolnicę posiekać z margaryną. Dodać pozostałe składniki i zagnieść ciasto. Podzielić je na 3 części. Trzy identyczne prostokątne formy (20x30cm), posmarowane margaryną i wyłożone papierem do pieczenia, wylepić cienko ciastem. Na jedną część ciasta wylać gorącą polewę orzechowa i upiec razem z pozostałymi (Warstwę z orzechami piec tyle samo co bez orzechów, zbyt długie pieczenie – spieczone orzechy).
    Ugotować budyń śmietankowy, zużywając o 1/3 mleka mniej niż podano w przepisie z opakowania budyniu.. Ostudzić.
    W celu otrzymania karmelu puszkę z mlekiem wstawić do garnka z wodą i gotować 3 godziny. Ostudzić. (albo kupić gotowe mleko – masa krówkowa).
    Na jeden upieczony i ostudzony placek nałożyć budyń, przykryć drugim plackiem posmarowanym karmelem, a następnie nakryć plackiem z polewą orzechową.


    Uwagi:
    Zamiast masy budyniowej można dać bitą śmietanę.
    Spody piec 10-15 min

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Snikers

      Ja do snikersa używam zawsze włoskie orzechy. które mam od cioci. Zawsze na kilka dni przed pieczeniem je obieram i kroję.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Snikers

        Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
        Ja do snikersa używam zawsze włoskie orzechy. które mam od cioci. Zawsze na kilka dni przed pieczeniem je obieram i kroję.
        Moi sąsiedzi mają ogromnego orzecha i zawsze dostaję spory koszyczek, bo oni mają ich tak dużo, a rodzina mała i rozdają. Bo kupowanie ich jest bardzo drogie.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Snikers

          Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
          Moi sąsiedzi mają ogromnego orzecha i zawsze dostaję spory koszyczek, bo oni mają ich tak dużo, a rodzina mała i rozdają. Bo kupowanie ich jest bardzo drogie.
          Cena w sklepie orzchów dochodzi chyba nawet do 7 zł za 100 gram więc sporo. Lepiej poświęcić trochę czasu i naskubać sie tych które sie ma albo dostanie

          Skomentuj


            #20
            Odp: Snikers

            My też mamy swoje orzechy dlatego takie ciasta robię dość często. Polecam bo sa naprawdę pyszne i jak ma sie właśnie swoje orzechy tio tak drogo nie wychodzi.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Snikers

              W ten weekend robiłam ciasto snikers. Ale w sumie nie smakowało mi jakoś wybitnie - było zdecydowanie za słodkie.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Snikers

                To ciasto u mnie bardzo się sprawdza jak mam ochotę na słodkie. Latem jak sa upały to już mi tak nie smakuje, więc najwiecej robię go zimą na długie wieczory do kawy.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Snikers

                  Bardzo lubię słodkie ciasta i to jest dla mnie idealne ciasto do kawy. Nie słodzę więc idealnie pasuje Szybko się je robi to też duży plus przy dwójce dzieci Zawsze u nas gości równie w święta i na specjalne okazje

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Snikers

                    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                    Bardzo lubię słodkie ciasta i to jest dla mnie idealne ciasto do kawy. Nie słodzę więc idealnie pasuje Szybko się je robi to też duży plus przy dwójce dzieci Zawsze u nas gości równie w święta i na specjalne okazje
                    Z tą szybkością to się nie zgodzę:P Nie wiem, ale przynajmniej u mnie to nie jest tak hop siup:P Owszem ciasto szybko się zagniata, ale potem trzeba bardzo pilnować pieczenia. No i najgorsze jest to przekładanie, żeby nie popękały!

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X