Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krówka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • wyakin
    replied
    Odp: Krówka

    A ja mam nieco inny przepis na krówkę i polecam spróbować zrobić, bo naprawdę rewelacja słodycz.
    Krówka

    ciasto:
    200 g masła
    175 g cukru
    2 łyżeczki cukru waniliowego
    3 jajka
    250 g mąki
    1 łyzeczka proszku do pieczenia
    4 łyzki mleka
    1 płaska łyżka kakao
    masło zmiksować z cukrem i cukrem waniliowym. do masy dodawać kolejno po jednym jajku. wsypać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia oraz wlać 1-2 lyżki mleka. 2/3 ciasta wylozyc na blaszke (30x40 cm) wylozona papierem do pieczenia. do pozostalego ciasta dodać kakao, wyłozyc na jasne ciasto, formując łyżką łaty. piec ok. 30 min w temp. 180 st. C (piekarnik powinien byc wczasniej nagrzany). ciasto pozostawić na blasze do wystudzenia.
    krem:
    250 ml mleka
    250 ml smietany 30%
    200 g cukierkow KRÓWEK
    1 opakowanie budyniu o smaku waniliowym
    10 dag żelatyny
    5 łyżek mleka wymieszać z budyniem, reszte mleka zagotowac za śmietanką oraz posiekanymi krówkami. mieszankę budyniową wlać do gorącego mleka z cukierkami, nie przerywając mieszania budyń zagotować. zelatyne namoczyc w 5 lyzkach wody, wymieszac z goracym budyniem.
    bita śmietana:
    1 opakowanie bitej śmietany
    wykonać bitą smietanę wg przepisu na opakowaniu
    ciasto przekroic na dwie czesci, przełożyć zgęstniałym kremem. na wierzch ciasta wyłożyć bitą śmietanę. mozna posypać tartą czekoladą

    Leave a comment:

  •    
       

  • teresa211186
    replied
    Odp: Krówka

    na karmel: pół szklanki cukru + pół szklanki wody
    - 5 jajek
    - 1 szklanka cukru
    - 1,5 szklanki mąki
    - 1 łyżeczka proszku do pieczenia

    Składniki na krem:
    - 500 ml zimnej śmietanki kremówki
    - 2 łyżki cukru pudru
    - 1 cukier waniliowy
    - 2 śmietanfixy

    Polewa
    - 1 puszka masy kajmakowej
    + płatki migdałowe do posypania

    Przygotowanie
    Na początku przygotowujemy karmel - na suchą patelnię wysypujemy pół szklanki cukru i podgrzewamy aż się rozpuści. Podczas rozpuszczania mieszamy od czasu do czasu i pod żadnym pozorem nie dotykamy karmelu (jest strasznie gorący i parzy :P) Kiedy już cukier rozpuści się na brązowy karmel o konsystencji miodu, dodajemy do niego pół szklanki wody i mieszamy tak aby karmel ładnie połączył się z wodą. Zdejmujemy patelnię z ognia. Różnica temperatur sprawi, że prawdopodobnie zrobią nam się gródki, ale spokojnie, za chwilę podczas mieszania i studzenia się rozpuszczą. W razie potrzeby można jeszcze chwilę delikatnie podgrzać karmel i zamieszać. Odstawiamy karmel do wystudzenia.
    Białka oddzielamy od żółtek. Ubijamy białka na sztywną pianę. Następnie dodajemy do niej cukier i dalej ubijamy. Na końcu dodajemy żółtka i dalej ubijamy. Do tak powstałej puszystej masy przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia. Mieszamy delikatnie. Następnie dodajemy wystudzony karmel i ponownie delikatnie mieszamy, żeby ciasto nam nie opadło.
    Ciasto przelewamy do wysmarowanej margaryną i obsypanej bułką tartą tortownicy o średnicy ok 25 cm. lub prostokątnej blaszki o podobnych wymiarach.
    Pieczemy ok. 30 min w piekarniku nagrzanym do 180°C.
    Po wyjęciu ciasta z piekarnia, studzimy je i przekrawamy na pół.

    Przygotowujemy krem - śmietankę ubijamy na sztywno, w trakcie ubijania dodając do niej cukier puder, cukier waniliowy i śmietanfixy.
    Pierwszy blat ciasta pokrywamy kremem śmietanowym i przykrywamy drugim blatem.
    Wierzch ciasta smarujemy masą kajmakową z puszki i obsypujemy płatkami migdałów.
    Pyszne polecam

    Leave a comment:


  • agrafka13
    replied
    Odp: Krówka

    Też pierwsze słyszę o tym cieście. Wiadomo, ze te ciasta domowe zawsze są smaczniejsze niż kupne w sklepie. Ja to nawet nie jadłam nigdzie tego ciasta.

    Leave a comment:


  • testolandia
    replied
    Odp: Krówka

    Oj ciasta "krówka" nigdy nie jadłam. raz tylko kupne, ale podejrzewam , że naet sie nie umywa do takiego robionego w domku.

    Leave a comment:


  • lilas
    replied
    Odp: Krówka

    Na pewno smakuje super, ale jak dla mnie trochę za dużo pracy. Nie bardzo mam ostatnio czas na pracochłonne wypieki.

    Leave a comment:


  • sikornik
    replied
    ja to ciacho robiłam z masą budyniową i wyszło za*****iste

    teraz jak wyjdę ze szpitala to zrobię z bitą śmietaną
    no może jak już wszyscy uporają się z tymi ciastami świątecznymi, żeby nie przesadzić ze słodkim hehe

    Leave a comment:


  • diabelecke
    replied
    eeee no sikornik jestesn wielka =P dzieki sliczne =)

    Leave a comment:

  •    
       

  • sikornik
    replied
    takie coś???
    Last edited by sikornik; 24-04-2009, 22:24.

    Leave a comment:


  • diabelecke
    replied
    Goplana dziekuje, juz wiem co kupic. A te fixy cos tam do smietany to co to jest? Wiem, ze glupie pytanie, ale pierwszy raz bede robic ciasta z kremem i sie nie orientuje =(

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Ania proponuje poczytac tutaj http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=718 - ludzaco podobne ciacho wrecz takie samo a tu bedzie temat krowki ok ? Bo sie wszystko pomiesza.

    Leave a comment:

  •    
       

  • aniasz8206
    replied
    pytanko

    Napisane przez madzia_ma Pokaż wiadomość
    hej!! jeśli można to ja znam wiersje uproszczona i równie pyszną:

    Składniki
    śmietana 36% - 0,5 litra ubić na krem
    opakowanie kremu karpatki (wg. przepisu na torebce, ale można zrobić samemu)
    mleko skondensowane słodzone (może być smakowe)
    8 paczek herbatników
    czekolada starta do posypania (można nie trzeba)

    Wykonanie
    układamy warstwami na blasze 25x40:
    1. herbatniki
    2. mleko skondensowane
    3. herbatniki
    4. krem z karpatki
    5. herbatniki
    6. bita śmietana
    7. posypka

    i do lodówki najlepiej na noc niech się wszystko zmrozi (ale po 2-3 godzinach tez jest dobre), na ciepłe dni mniam
    Madzia czy ty moczysz te herbatniki czy kładziesz suche i one same namokną od kremu i czy dodajesz coś do śmietany jakiś śmietan-fix czy coś takiego?

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Bo to ma byc ZAGESZCZONE SŁODZONE
    Last edited by Goplana; 07-04-2009, 18:35.

    Leave a comment:


  • diabelecke
    replied
    Goplana przysiegam, ze bylo slodzone w kartoniku, a w puszcze znalezc nie moglam =( W [uszcze byla masa krowkowa, ktora trzeba bylo dodac do masla zeby sie zrobila no i te jakies mleka zageszczone tez slodzone i nieslodzone.
    Moze niech ktoras z dziewczyn wstawi zdjecie tego mleka tzn puszki to poszukam takiego samego.

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Diabełku to nie to samo. W kartoniku jest nieslodzone a tu potrzeba slodzone ktore sprzedawane jest tylko w puszkach .Nieslodzone swietnie nadaje sie do ptasiego mleczka

    Leave a comment:


  • diabelecke
    replied
    ostatnio w markecie szukalam mleka skondensowanego i bylo tylko w kartoniku na tym w puszcze pisalo "zageszczone" to to samo? Chce zrobic 3ita albo wlansnie krowke i mam problem z tym mlekiem.

    Leave a comment:

       
Working...
X