Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krówka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Goplana dziekuje, juz wiem co kupic. A te fixy cos tam do smietany to co to jest? Wiem, ze glupie pytanie, ale pierwszy raz bede robic ciasta z kremem i sie nie orientuje =(
    Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      takie coś???
      Last edited by sikornik; 24-04-2009, 22:24.

      Skomentuj


        #18
        eeee no sikornik jestesn wielka =P dzieki sliczne =)
        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

        Skomentuj


          #19
          ja to ciacho robiłam z masą budyniową i wyszło za*****iste

          teraz jak wyjdę ze szpitala to zrobię z bitą śmietaną
          no może jak już wszyscy uporają się z tymi ciastami świątecznymi, żeby nie przesadzić ze słodkim hehe

          Skomentuj


            #20
            Odp: Krówka

            Na pewno smakuje super, ale jak dla mnie trochę za dużo pracy. Nie bardzo mam ostatnio czas na pracochłonne wypieki.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Krówka

              Oj ciasta "krówka" nigdy nie jadłam. raz tylko kupne, ale podejrzewam , że naet sie nie umywa do takiego robionego w domku.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Krówka

                Też pierwsze słyszę o tym cieście. Wiadomo, ze te ciasta domowe zawsze są smaczniejsze niż kupne w sklepie. Ja to nawet nie jadłam nigdzie tego ciasta.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Krówka

                  na karmel: pół szklanki cukru + pół szklanki wody
                  - 5 jajek
                  - 1 szklanka cukru
                  - 1,5 szklanki mąki
                  - 1 łyżeczka proszku do pieczenia

                  Składniki na krem:
                  - 500 ml zimnej śmietanki kremówki
                  - 2 łyżki cukru pudru
                  - 1 cukier waniliowy
                  - 2 śmietanfixy

                  Polewa
                  - 1 puszka masy kajmakowej
                  + płatki migdałowe do posypania

                  Przygotowanie
                  Na początku przygotowujemy karmel - na suchą patelnię wysypujemy pół szklanki cukru i podgrzewamy aż się rozpuści. Podczas rozpuszczania mieszamy od czasu do czasu i pod żadnym pozorem nie dotykamy karmelu (jest strasznie gorący i parzy :P) Kiedy już cukier rozpuści się na brązowy karmel o konsystencji miodu, dodajemy do niego pół szklanki wody i mieszamy tak aby karmel ładnie połączył się z wodą. Zdejmujemy patelnię z ognia. Różnica temperatur sprawi, że prawdopodobnie zrobią nam się gródki, ale spokojnie, za chwilę podczas mieszania i studzenia się rozpuszczą. W razie potrzeby można jeszcze chwilę delikatnie podgrzać karmel i zamieszać. Odstawiamy karmel do wystudzenia.
                  Białka oddzielamy od żółtek. Ubijamy białka na sztywną pianę. Następnie dodajemy do niej cukier i dalej ubijamy. Na końcu dodajemy żółtka i dalej ubijamy. Do tak powstałej puszystej masy przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia. Mieszamy delikatnie. Następnie dodajemy wystudzony karmel i ponownie delikatnie mieszamy, żeby ciasto nam nie opadło.
                  Ciasto przelewamy do wysmarowanej margaryną i obsypanej bułką tartą tortownicy o średnicy ok 25 cm. lub prostokątnej blaszki o podobnych wymiarach.
                  Pieczemy ok. 30 min w piekarniku nagrzanym do 180°C.
                  Po wyjęciu ciasta z piekarnia, studzimy je i przekrawamy na pół.

                  Przygotowujemy krem - śmietankę ubijamy na sztywno, w trakcie ubijania dodając do niej cukier puder, cukier waniliowy i śmietanfixy.
                  Pierwszy blat ciasta pokrywamy kremem śmietanowym i przykrywamy drugim blatem.
                  Wierzch ciasta smarujemy masą kajmakową z puszki i obsypujemy płatkami migdałów.
                  Pyszne polecam

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Krówka

                    A ja mam nieco inny przepis na krówkę i polecam spróbować zrobić, bo naprawdę rewelacja słodycz.
                    Krówka

                    ciasto:
                    200 g masła
                    175 g cukru
                    2 łyżeczki cukru waniliowego
                    3 jajka
                    250 g mąki
                    1 łyzeczka proszku do pieczenia
                    4 łyzki mleka
                    1 płaska łyżka kakao
                    masło zmiksować z cukrem i cukrem waniliowym. do masy dodawać kolejno po jednym jajku. wsypać mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia oraz wlać 1-2 lyżki mleka. 2/3 ciasta wylozyc na blaszke (30x40 cm) wylozona papierem do pieczenia. do pozostalego ciasta dodać kakao, wyłozyc na jasne ciasto, formując łyżką łaty. piec ok. 30 min w temp. 180 st. C (piekarnik powinien byc wczasniej nagrzany). ciasto pozostawić na blasze do wystudzenia.
                    krem:
                    250 ml mleka
                    250 ml smietany 30%
                    200 g cukierkow KRÓWEK
                    1 opakowanie budyniu o smaku waniliowym
                    10 dag żelatyny
                    5 łyżek mleka wymieszać z budyniem, reszte mleka zagotowac za śmietanką oraz posiekanymi krówkami. mieszankę budyniową wlać do gorącego mleka z cukierkami, nie przerywając mieszania budyń zagotować. zelatyne namoczyc w 5 lyzkach wody, wymieszac z goracym budyniem.
                    bita śmietana:
                    1 opakowanie bitej śmietany
                    wykonać bitą smietanę wg przepisu na opakowaniu
                    ciasto przekroic na dwie czesci, przełożyć zgęstniałym kremem. na wierzch ciasta wyłożyć bitą śmietanę. mozna posypać tartą czekoladą

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X