Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tanie,łatwe,zjadliwe :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Ja mieszam banany razem z jabklami i dorzucam no kawalki pomaranczowej czekolady
    P.S.Ciasto sie je ostudzone - masa budyniowa musi miec czas by stezec Ciepla sie rozlatuje Tez jemy zawsze na 2 dzien

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Przepis na lukier

      Dziewczyny niby kazda wie jak sie go robi,ale jak ja kiedys chcialam zrobic to wielki niewypal macie jakis przepis na lukier??

      Skomentuj


        #18
        Tak , idziemy do sklepu i kupujemy gotowy

        Skomentuj


          #19
          Witam.A ja to cisto znałam, ale dawno nie robiłam,Goplana mi o nim przypomniała i zrobiłam go w sobotę i dzisiaj już go nie ma, takie było pyszne.Ja daję świeże jabłka, budyń gotuję z mniejszej ilości mleka,na jabłka wylewam gorący, aha na wyłożone ciasto sypię kaszę manną żeby sok z jabłek nie wsiąkł w ciasto.


          Skomentuj


            #20
            Placek polewam rozpuszczoną czekoladą tylko nie całe tylko robię takie esy floresy.


            Skomentuj


              #21
              Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
              Tak , idziemy do sklepu i kupujemy gotowy
              ja tez mam ze sklepu...ale czasem chcialam zrobic sama i nie potafie...

              Skomentuj


                #22
                No niestety czasem wychodzi zbyt gesty i twardy Ja robilam z tego pzrepisu do babki :

                15dkg cukru pudru
                2-3 łyżki soku z cytryny
                1-2 łyżki gorącej wody

                Kupne sa fajne bo mozna dostac rozne kolory i smaki

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  powiedz mi po co daje sie cytynę??ja znalazłam kiedyś przepisa ze daje sie sok z całej cytryny.takie rzadkie wyszło i przeźroczyste,a robiłam wg przepisu

                  Skomentuj


                    #24
                    Pojecia nie mam po co sie daje ten sok, z pewnoscia wg mnie jest wtedy lepszy. Moze zbyt krotko ucieralas i dalas za duzo cytryny/wody ?

                    Jest jeszcze lukier z bialek ale wg mnie nadaje sie tylko do piernikow.

                    Skomentuj


                      #25
                      froch specjalnie dla Ciebie jeszcze coś słodkiego, ciasto Rafaello- zawsze sie udaje, jest lekkie i pyszne

                      -biszkopt (ja kupuję taki w proszku co się tylko dodaje wodę i jajka i na blachę bo mi nie wychodzą te z przepisów, jeśli ktoś umie robić taki prawdziwy to napewno będzie lepszy)
                      - 0,5L kremówki 30% (łaciata)
                      -2 białe czekolady
                      -2 śnieżki
                      -1 paczka wiórek kokosowych taka większa

                      Na początku rozpuszczamy czekolady w kąpieli wodnej (na garnek z gotującą się wodą stawiamy miskę najlepiej taką blaszaną i wrzucamy tam kostki), dodajemy do tej rozpuszczającej się czekolady 2 łyżki kremówki, jak już się rozpuści to odstawiamy na boczek aby ostygła. Pozostałą śmietanę ubić ze śnieżkami, dodać do bitej śmietany zimną czekoladę i 3/4 paczki wiórek, mieszamy to wszystko mikserem. Biszkopt nasączamy (ja nasączam wodą z sokiem cytrynowym), nakładamy na wierzch masę i posypujemy resztą wiórek. Wkładamy do lodówki i po godzince-dwóch można już szamać
                      1.03.2009 9:55 FILIPEK

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        dzieki aniu

                        Skomentuj


                          #27
                          Kruche ciasteczka twarogowe.
                          25 dag mąki pszennej
                          25 dag chudego twarogu
                          10 dag masła
                          1 żółtko
                          orzechy (kilkanaście sztuk-mogą byc włoskie lub inne)
                          szczypta soli
                          mało i bułka tarta do posmarowania blachy

                          Mąkę z masłem posiekac nożem lub zetrzec masło na tarce na dużych oczkach,dodac ser,żółtko i sól.Zagnieśc ciasto formując wałek.Odstawic do lodówki na ok 2 godziny.Po wyjęciu pokroic ciasto w plastry na ok 1/2cm grubości i lekko każdy rozwałkowac.Wycinac różna kształty foremkami (albo półksiążyce nożem).Układac na blaszce wysmarowanej masłem i bułką tartą.Posmarowa po wierzchu białkiem i posiekanymi orzechami.Piec w piekarniku nagrzanym do 250 stopni,na złoty kolor uważając by się nie przypaliły.Piec 8-10 minutek.


                          Skomentuj


                            #28
                            dziewczyny co zrobić jak mam 12 bialek??wczoraj robiłam chrust a tam same zółtka były potrzebne...i zastanawiam sie co mogę zrobić ??? wyrzucić do kosza??

                            Gopi rzuć pomysłem??albo inne dziewczyny?? dzieki

                            Skomentuj


                              #29
                              Jeśli na słodko, to od razu bezy się nasuwają. Ja niedawno robiłam z przepisu, który był w "wysokich obcasach", bardzo fajne pomysły na bezowe deserki. Robiłam w połączeniu z lodami i owocami. Tylko kurde, nie wiem czy ten przepis znajdę.


                              Skomentuj


                                #30
                                Jeśli się przyda to proszę:

                                http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...7,4057037.html


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X