Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tanie,łatwe,zjadliwe :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

    Zrobiłam przed chwilą ciacho z przepisu Scarlett nie dałam tylko sody i orzechów,bo nie miałam,ale pyszne mi wyszło
    wrzucam fotę
    aha robiłam w większej formie,bo nie miałam takiej o wymiarach jak podałaś
    Attached Files
    FROCH

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

      Ja robię to ciacho z podobnego przepisu tylko inaczej.Najpierw kroję jabłka zasypuję cukrem i odstawiam na godzinkę,potem dopiero do tego dodaję resztę składników.Udaje się zawsze i jest pyszne.


      Skomentuj


        Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

        heh widzę, że sie udało Miss, ja też robię je w takiej formie jak ty, a nie tak jak jest w oryginale, a zamiast sody to proszku do pieczenia można dodać

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

          dodałam proszku bardzo dobre w smaku i faktycznie banalne w zrobieniu
          FROCH

          Skomentuj


            Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

            ja dzis tez zrobiłam ciasto amerykanskie
            własnie wyjęlam, jak ostygnie bedę degustować
            No ale ładnie urosło (ja zrobiłam w keksówce) szybko wręcz błyskawicznie sie robi i jestem tylko ciekawa smaku


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

              majajula i jak to twoje ciacho co piekłyśmy wszystkie naraz udało się?

              mnie dzisiaj znowu wzięło na pichcenie, a że kocham i serniki i jabłeczniki, to przepis był dla mnie genialny. ciasto wyszło pyszne.

              Szarlotka serowa

              Składniki:
              - 300 g mąki
              - 200 g cukru
              - 2 łyżki mąki ziemniaczanej
              - 1 łyżeczka proszku do pieczenia
              - 200 g zimnego masła drobno pokrojonego
              - 250 g tłustego twarogu
              - 2 jajka
              - 1 i 1/2 kg jabłek
              - sok i skórka otarta z 1/2 cytryny
              - 1 łyżka cukru (jeżeli jabłka są bardzo kwaśne)

              Mąki , proszek do pieczenia i cukier wymieszać w dużej misce. Dodać pokrojone masło i ucierać mikserem lub malakserem , aż ciasto przybierze formę kruszonki. Następnie dodać pokruszony ser i jeszcze chwilę miksować. Na koniec dodać jajka i miksować do połączenia składników. Powstanie bardzo miękkie ciasto , nie nadające się do wałkowania , które należy wstawić do lodówki.
              W międzyczasie czasie przygotować jabłka - obrać , pokroić w plastry , posypać skórką cytrynową , skropić sokiem z cytryny i ew. posypać 1 łyżką cukru.
              Ciasto podzielić na dwie części. Jedną część wyłożyć do natłuszczonej i posypanej tartą bułką lub wyłożonej pergaminem blaszki (np. 20 x 30 cm, ja upiekłam w zwykłej tortownicy) , równo rozsmarować i rozłożyć na niej jabłka. Następnie nałożyć drugą część ciasta (najlepiej robić to łyżeczką układając gęsto malutkie kopczyki) i też rozsmarować. Nie jest to łatwe zadanie , ale wykonalne ;-) Można pomagać sobie zwilżonymi w zimnej wodzie palcami.
              Piec w temp. 190-200 st.C. około 40 minut (ja piekłam 10 minut dłużej) , na rumiano. Przed podaniem można posypać cukrem pudrem.
              Attached Files
              Last edited by Scaarlett; 27-01-2010, 14:40.

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj


                Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                moje wyszło pycha


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                  KRUCHE CIASTECZKA

                  25 dag margaryny
                  25 dag mąki
                  1 jajko całe +1 żółtko
                  3 łyżki kwaśnej śmietany
                  1/4 kostki drożdzy


                  Wszystkie składniki zagnieść razem, rozwałkować, pokroić w kwadraty.

                  Na każdy kwadrat włożyć nadzienie( nam najlepiej smakują z musem jabłkowym),

                  następnie złożyć na pół, skleić razem.

                  Każde ciasteczko moczyć jedną stroną w lekko roztrzepanym białku następnie w cukrze.

                  Ułożyć na blaszce i piec do lekkiego zarumienienia w temp. ok 200stC
                  Attached Files

                  Skomentuj


                    Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                    Cudne ciasteczka.
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj


                      Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                      ale smakowicie wyglądają

                      Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                      Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                      Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                        Dziewczyny ktroe wrzucily przepis na blok czekoladowy-dzieki wielkie
                        Mysle ze wszystkie wasze przepisy sa swietne ale chce tu napisac "ku przestrodze" dla tych ktore nie kupia mleka w proszku nie uzywajcie mleka modyfikowanego...ja tak wlasnie zrobilam i bleeee......zjesc sie nie dalo.

                        Skomentuj


                          Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                          też ostatnio robiłam blok i wyszedł wspaniały
                          a na myśl o modyfikowanym mleku robi mi się bleeee.. no nie wpadłabym

                          MamoKarolka robiłam twoje ciasteczka, bardzo polecam,w przepisie nie podałaś cukru, ja jednak dodałam 3/4 szklanki cukru.
                          Last edited by Scaarlett; 29-01-2010, 19:17.

                          Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                          Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                          Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                          Skomentuj


                            Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                            Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
                            Dziewczyny ktroe wrzucily przepis na blok czekoladowy-dzieki wielkie
                            Mysle ze wszystkie wasze przepisy sa swietne ale chce tu napisac "ku przestrodze" dla tych ktore nie kupia mleka w proszku nie uzywajcie mleka modyfikowanego...ja tak wlasnie zrobilam i bleeee......zjesc sie nie dalo.
                            buhaha Dotka jesteś boska,dziecku zabierać mleko a potem i tak w koszu ląduje
                            FROCH

                            Skomentuj


                              Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                              Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
                              MamoKarolka robiłam twoje ciasteczka, bardzo polecam,w przepisie nie podałaś cukru, ja jednak dodałam 3/4 szklanki cukru.
                              Bo do ciasta cukru się nie dodaje

                              Skomentuj


                                Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                                heh ja dodałam i wyszły pyszne, wcale nie za slodkie, chyba takie jak powinny być, nie wiem jakby smakowały bez, ale za drugim razem też dodam

                                Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                                Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                                Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X