Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ryba w zalewie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ryba w zalewie

    Hej a ja ma taki przepis na rybe w zalewie!


    -szklanka wody
    -1/3 szklanki octu
    -1/3 szklanki cukru
    -szczypta soli
    -lisc laurowy
    -ok.kg fileta z ryby
    -kilka korniszonow
    -papryka konserwowa(4 sztuki)
    -przecier pomidorowy
    -dwie cebule
    -lyzka oleju
    -jajko
    -maka


    Rybe obtaczamy w jajku,nastepnie w mace i smazymy.Do garnka wlewamy wode,ocet,dodajemy cukier,lisc laurowy,odrobine soli.Cebule kroimy w talarki i wrzucamy na wrzaca wode z dodatkami.Jak cebula lekko zmieknie,dodajemy koncentrat pomidorowy.Jak sie zgotuje sciagamy calosc z ognia i dodajemy lyzke oleju.Nastepnie kroimy korniszony,marynowana papryke.Jak ryba przestygnie ukladamy rybe,korniszony,papryke i zalewe,nastepnie kolejna warstwa jak wyzej.Ryba smakuje naprawde dobrze,jest w slodko-kwasnej zalewie.Cebula jest chrupiaca,poza tym smak poprawia korniszon i papryka.
    Zycze smacznego polecam.
    Przepis mam od kuzynki,ktora dostala od kogos.
  •    
       

    #2
    a jaką rybę mam kupić?

    Skomentuj


      #3
      Hej!
      Moze byc filet z mintaja,morszczuka.Najlepiej jak ryba jest twarda nie rozpada sie po usmazeniu.

      Skomentuj


        #4
        To może być smaczne muszę zrobić
        pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Odp: ryba w zalewie

          Wygląda bardzo ciekawie. Jeszcez nie robiłam, ale koniecznie muszę wypróbować. W końcu niedługo sezon na rybkę.

          Skomentuj


            #6
            Odp: ryba w zalewie

            Nie robiłam nigdy ryby w zalewie. Może zrobię kiedyś, bo przepis bardzo fajny i myślę, ze bym sobie poradziła.

            Skomentuj


              #7
              Odp: ryba w zalewie

              Składniki

              Zalewa:
              - 1 kg ryb,
              - 1 litr wody,
              - ocet 10% (1 + 1/4 szklanki).
              - 1 mały liść laurowy,
              - 6 ziarenek ziela angielskiego,
              - 3 ziarenka czarnego pieprzu,
              - 1 łyżeczka cukru,
              - 1 łyżeczka vegety,
              - 1 łyżeczka maggi,
              Do smażenia ryb potrzebna będzie mąka,olej oraz sól i pieprz.

              Rybę wyczyścić,posolić oraz dodać pieprzu. Wstawić do lodówki. po upływie 30 minut wyjąć z lodówki. Rybę obtoczyć w mące,nadmiar mąki strzepać. Usmażyć na rozgrzanym oleju,tak aby nie była za bardzo spieczona. Odstawić do wystygnięcia. W tym czasie,obieramy cebulę i kroimy w piórka(paseczki). Wstawiamy wodę w czajniku na gaz. Robimy zalewę. Do garnka wlewamy wodę,ocet,dodajemy liść laurowy,ziarenka pieprzu,ziele angielskie,łyżeczkę cukru,maggi vegety. Zagotować zalewę. po zagotowaniu odstawić na chwilę,aby troszkę ostygła. Cebulę wcześniej obraną należy sparzyć w durszlaku. Wyłożyć w każdym słoiku troche sparzonej cebuli,włożyć już ostudzoną rybę(musi być zimna),zalać letnią zalewą,na górę troche cebuli i zakręcamy. Odstawiamy do ostygnięcia. przechowywać w zaciemnionym miejscu.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ryba w zalewie

                Ryba w zalewie
                60 dag ryby – usmażyć tradycyjnie
                Zalewa
                1 szkl. wody
                2 cebule
                1 łyżka cukru
                1,5 łyżeczki soli
                1 słoiczek ketchupu pikantnego Kotlin
                0,5 szkl. oleju

                Cebulę pokroić w półplastry i udusić na brązowo na niewielkiej ilości oleju. Dodać pozostały olej i pozostałe składniki zalewy. Chwilę pogotować. Wystudzoną zalewą zalać usmażone ryby.



                To też świetny pomysł na przemycenie ryby, gdy dzieci jej nie lubią, bo tutaj prawie jej nie czuć. Warto zrobić dzień wcześniej.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X