Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciasto z oranżadą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciasto z oranżadą

    Ciasto z oranżadą
    - 5 jaj
    - 2,5 szklanki mąki
    - 2 szklanki cukru
    - 1 szklanka oranżady
    - ½ szklanka oleju
    - 2 łyżeczki proszku
    - 2 łyżki kakao
    - Zapach
    Ubić pianę z białek dodać cukier i żółtka. Wsypać mąkę z proszkiem. Wlać olej i oranżadę. Ciasto podzielić na 2 części do jednej dodać kakao do drugiej tyle samo mąki. Piec ok. 45 min.
    Smacznego
  •    
       

    #2
    mami jakiej używasz oranżady?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciasto z oranżadą

      Pierwsze słyszę, że można zrobić ciasto z oranżadą. Przepis bardzo ciekawy i myślę, że może kiedyś go wypróbuję. Takie niecodzienne ciasto ...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciasto z oranżadą

        HA, no to jednak nie jestem zbyt dobrym cukiernikiem, bo nie wiedziałam , ze można zrobić ciasto z oranżadą.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciasto z oranżadą

          Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
          HA, no to jednak nie jestem zbyt dobrym cukiernikiem, bo nie wiedziałam , ze można zrobić ciasto z oranżadą.
          Można i jest smaczne, a wiesz ze można zrobić coiasto z cocacolą? Ja jeszce nie robiłam bo zawsze zapomnę kupić coca cole ale mam gdzieś przepis

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciasto z oranżadą

            Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
            Można i jest smaczne, a wiesz ze można zrobić coiasto z cocacolą? Ja jeszce nie robiłam bo zawsze zapomnę kupić coca cole ale mam gdzieś przepis
            Chyba wiem o czym mówisz, bo mam to od mojej mamy, jest numerem jeden u mojego męża (przez żołądek do serca):

            Składniki
            CIASTO: 6 jajek
            6 łyżek cukru
            6 łyżek mąki pszennej
            2 łyżki oleju
            2 łyżki coca-coli
            1 łyżeczka proszku do pieczenia
            3 łyżki kakao
            MASA:
            150 g zmielonych orzechów
            150 g pokruszonych herbatników
            250 ml coli
            150 g masła
            100 g cukru pudru (u mnie nieco mniej bo dla mnie za słodkie)
            ŚMIETANKA:
            1/2 l śmietanki 30%
            cukier puder do smaku
            3 łyżeczki żelatyny
            DODATKOWO: starta gorzka czekolada

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciasto z oranżadą

              O dzieki za przepis ja miałam na samo ciasto na krem nie i to jest chyba ten przepis bo pamiętam ze było tam kakao. A w jakiej temperaturze ma je piec

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciasto z oranżadą

                Standardowo z termoobiegiem 180 stopni, około 40-45 minut, ale zauważyłam, że ma znaczenie piekarnik, nie każdy piecze tak samo, warto pilnować.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciasto z oranżadą

                  ok będę pilnowac tym bardziej ze mój piekarnik coś płata figle, wczoraj nie dopiekł mi biszkoptu na tort i musiałam piec jeszcze jeden ( podwójna robota)

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciasto z oranżadą

                    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                    ok będę pilnowac tym bardziej ze mój piekarnik coś płata figle, wczoraj nie dopiekł mi biszkoptu na tort i musiałam piec jeszcze jeden ( podwójna robota)
                    No to faktycznie nie zazdroszczę. A mój zaczął mocniej piec z prawej strony, gdy mogę to muszę odwracać blachę, przy biszkopcie się nie da, ale przy zapiekankach to koniecznie, żeby były równo spieczone.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciasto z oranżadą

                      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                      No to faktycznie nie zazdroszczę. A mój zaczął mocniej piec z prawej strony, gdy mogę to muszę odwracać blachę, przy biszkopcie się nie da, ale przy zapiekankach to koniecznie, żeby były równo spieczone.
                      Mój stary tak miał, ale był naprawde stary a ten ma zaledwie 4 lata i już coś jie tak, no chyba ze podczas pieczenia ktoś sie bawił ustawieniami bo to też biorę pod uwagę

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X