Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

mieso, warzywa w ciescie??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obiad: mieso, warzywa w ciescie??

    macie moze przepis na mieso albo warzywa w ciescie. tarte juz robilam. tyle, ze teraz chcialbym zrobic w jakims mieciutkim ciescie. tarta ma niestety kruche.
    Jakub 19.05.2008
  •    
       

    #2
    Odp: mieso, warzywa w ciescie??

    Niestety nie jestem az tak sprawną kucharką, więc nie sypię przepisami z rękawa szczerze mówiąc zaglądam tu żeby się troszkę dokształcić.

    Skomentuj


      #3
      Odp: mieso, warzywa w ciescie??

      Ja jakiś czas temu robiłam filety w cieście francuskim. Fileta rozkrawałam, tak że powstawała taka kieszonka, do środka dawałam fete i brokuła i można też serek topiony i takiego fileta owijałam w ciasto francuskie. Zamiast brokuła mogą być pieczarki.

      Skomentuj


        #4
        Odp: mieso, warzywa w ciescie??

        Można zrobić też w cieście drożdżowym takiego dużego pieroga, czyli pizza w kształcie pieroga - calzone. Oczywiście nie musi być typowa pizza, można dać kurczaka, warzywa, żółty ser.

        Skomentuj


          #5
          Odp: mieso, warzywa w ciescie??

          A robiłaś kiedyś kurczaka w cieście francuskim? Jest przepyszny.

          Skomentuj


            #6
            Odp: mieso, warzywa w ciescie??

            Ja głównie mięsa i warzywa zapiekam w tarcie lub w cieście francuskim. Do tego różne sosy: od pomidorowego po śmietankowy.

            Skomentuj


              #7
              Odp: mieso, warzywa w ciescie??

              Jedno z moich ulubionych dań ale samemu nie przyrządzam tylko raczej w publicznych jadalniach zdarza mi się skosztować.
              lakiernictwo Wrocław

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: mieso, warzywa w ciescie??

                Mi smakują warzywa w cieście francuskim. Tylko ostatnio rzadko je robię, ponieważ staram się troszkę zdrowiej odżywiać.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: mieso, warzywa w ciescie??

                  Ja lubię jak żona robi kalafior albo brokuł w cieście naleśnikowym. Takie ciasto można urozmaicać różnymi przyprawami i zawsze smakuje wyjątkowo

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: mieso, warzywa w ciescie??

                    Ciasto francuskie to chyba najszybsze rozwiązanie. Ciasto drożdżowe i francuskie to w ogóle ogrom pomysłów i kombinacji. Uwielbiam w cieście francuskim - kurczak, brokuł i ser feta, mniam.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: mieso, warzywa w ciescie??

                      Brokuł w cieście francuskim
                      ciasto francuskie 1 opakowanie Lubię Nie lubię
                      filet z kurczaka 1 sztuka Lubię Nie lubię
                      brokuł 1 sztuka Lubię Nie lubię
                      ser żółty 100 g Lubię Nie lubię
                      natka pietruszki 1 pęczek Lubię Nie lubię
                      jajko 1 sztuka Lubię Nie lubię
                      sól do smaku Lubię Nie lubię
                      pieprz czarny mielony Lubię Nie lubię
                      olej do smażenia Lubię Nie lubię

                      Ciasto rozkładamy na blachę(na papierze do pieczenia lub papierze, w które było zawinięte - choć to lubi się nieco przypalić!).
                      2. Brokuł dzielimy na małe różyczki i lekko osolonej wodzie gotujemy ok. 5 minut.
                      3. Kurczaka kroimy w kostkę(lub paski - wedle uznania) i smażymy na oleju. Lekko solimy i pieprzymy.
                      4. Środek ciasta(pasek szerokości 1/3 ciasta) smarujemy keczupem(no bo my tak lubimy!). Wykładamy na ten pasek brokułu, kurczaka i osypujemy to lekko pieprzem ziołowym.
                      5. Na wierzch kładziemy starkowany żółty ser - w ilości jakiej kto lubi Na to sypiemy natkę pietruszki.
                      6. Boki ciasta tniemy na paski i zakładamy naprzemiennie na środek z nadzieniem. Tak powstanie efektowna plecionka
                      7. Jajko roztrzepujemy widelcem i smarujemy nim wierzch naszego warkocza.
                      8. Wkładamy do piekarnika nagrzanego do 200 stopni na ok. 15-17 minut.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: mieso, warzywa w ciescie??

                        Ja ostatnio robiłam łososia w cieście francuskim. Wyszedł świetnie, tylko danie było dość tuczące niestety.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X