Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pyszne i sprawdzone ciasta :)

Collapse
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• markietanka
    replied
    Odp: Pyszne i sprawdzone ciasta

Dzięki dziewczyny za pyszne propozycje na ciasta. Jeśli chodzi o mnie to równiez lubię szukać w sieci. xx
    Daję od siebie przepis na smaczne oraz proste ciasto:
    Dzisiaj upiekłam.Dobra do rozpuszczalnej z mlekiem
    Przepis:
    3 jaja
    1i1/2 szklanki mąki
    1 szklanka cukru
    1 łyżeczka proszku do pieczenia
    1/3 szklanki mleka
    1/5 kostki margaryny lub masła
    Zagotować mleko z margaryną i postawić do przestygnięcia.Jajka ubić na sztywno z cukrem.Dodać mąkę i proszek do pieczenia.Połączyć z ostudzonym mlekiem.Wlać do formy i piec 30-40 minut w 170stopniach.Ja mam elektryczny piekarnik z obiegiem.
    Ciasto bardzo dobre ino bardzo słodkie.Można dać mniej cukru.
    Last edited by gagatka; 18-09-2020, 12:38. Powód: link

Leave a comment:

•    

• smerfetkaaa8
    replied

Ja mam ze dwie formy do ciasta. I w zasadzie to mi w zupełności wystarczy.

Leave a comment:

• smerfetkaaa8
    replied

A macie sprawdzony przepis na brownie fasolowe? Chętnie bym je przetestowała.

Leave a comment:

• KatarzynkaM
    replied

Ja muszę mieć zawsze w domu mąkę, jajka, olej, cukier, proszek do pieczenia i kakao z wiatraczkiem. To mi wystarcza do zrobienia szybkiego ciasta, jak goście już na progu, albo po prostu kiedy mamy ochotę na coś słodkiego, a nikomu nie chce się ruszyć tyłka z domu Nawet mam przepis na takie ciasto w 4 minuty

Leave a comment:

• rozniLudzie
    replied

Czasem najprostsze oznacza najlepsze

Leave a comment:

• Popbob
    replied

Ja tam jestem fanem najprostszych ciast ale dobrze wykonanych. Sernik, szarlotka, karpatka.

Leave a comment:

• jgrodzka
    replied

A ja ostatnio robiłam keks. Typowo świąteczne ciasto, przynajmniej u nas. grunt to pyszne i świeże bakalie dobrej jakości, a ciasto zawsze się udaje. Ja kupuję je w Swojskiej Piwnicze.

Leave a comment:

•    

• smerfetkaaa8
    replied

Ale pysznie wygląda ta tarta. Chętnie przetestuję przepis.

Leave a comment:

• bertelen
    replied

Wczoraj postanowiłam wykorzystać ostatnie maliny jakie mi sie udało kupić. Robilyśmy z mamą dżemy oraz soki do wody. Oczywiscie z zamierzeniem picia tego przez całą zimę ( pewnie jesieni nie wytrzymają)

Przy okazji upiekłam ciacho Moje ulubioen ciasto z malinami czyli tartę
    https://www.przepisy.pl/przepis/tarta-z-malinami-11933

Kocham fakt, że ciasto jest lekko kwaskowate.

Leave a comment:

• kurdomowy
    replied

Ja mimo że nie jestem jakimś ekspertem w kuchni to moja żona nauczyła mnie robić ciasto daktylowe. Jest tak proste i pyszne, że aż szkoda nie spróbować. Najpierw bierzemy daktyle tak ok 250 g gotujemy je w wodzie i dodajemy do nich sodę oczyszczoną żeby zmiękły. Potem rozpuszczamy kostkę masła. Wszystko mieszamy ze szklanką mąki i do piekarnika na jakieś 40 minut. Polecam spróbować a tymczasem lecę do sklepu po daktyle bo podobno są w promocji w piotrze i pawle https://www.ceneo.pl/gazetki/gazetka-piotripawel

Leave a comment:

•    

• smerfetkaaa8
    replied

To może warto popróbować różne przepisy. Tu liczy się przede wszystkim praktyka.

Leave a comment:

• thabello
    replied

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam...

Leave a comment:

• agnieszk1_87
    replied

Szukając przepisu na szybkie i dobre ciasto, natknęłam się na ciasto z wykorzystaniem rabarbaru: https://www.przepisy.pl/przepis/plac...abarbarem-6442 - czy kiedykolwiek go przygotowywaliście i moglibyście wypowiedzieć się na jego temat?

Leave a comment:

• smerfetkaaa8
    replied

Wiadomo, że torty w takich miejscach są przepyszne. W końcu pracują tam świetni cukiernicy.

Leave a comment:

• furgomo
    replied

Powiem Wam, że u nas to pieczemy tylko ciasta, które potrafimy czyli sernik i jakiś biszkopt jak jest potrzebne coś innego to zawsze przez torcikowo zamawiamy póki co jeszcze się nie zawiedliśmy ostatnio siostra brała od nich ciasta na wesele - http://torcikowo.pl/galeria/slubne/ i muszę powiedzieć, że naprawdę spisali się.

Leave a comment:

Working...
X