Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kontrola opiekunki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kontrola opiekunki

    Ostatnio z mężem zatrudniliśmy opiekunkę, chciałabym móc w dyskretny sposób ją kontrolować, no wiecie; czy nie obchodzi się z dzieckiem źle i czy nie grzebie w naszych rzeczach bo mam niestety wrażenie że robi coś takiego, nic nie zginęło jeszcze i nie mogę niczego udowodnić ale mam przeczucie że coś jest nie tak. Mąż wszystko bagatelizuje. Zastanawiam się jak można zrobić coś takiego, żeby sprawdzić dyskretnie co robi pod naszą nieobecność, nie chcę instalować całego monitoringu ale żeby jakoś ustawić kamerę z laptopa żeby w przekazywała albo nagrywała co ona robi. Co o tym myślicie?
  •    
       

    #2
    Odp: Kontrola opiekunki

    no niestety z tego co sie orientuje to zlamiesz prawo! osoba, ktora jest lub ma byc nagrywana musi o tym wiedziec a co wazniejsze musi na to wyrazic zgode! chociaz w sumie... tak napewno jest z nagrywaniem glosu, ale czy wizji... nie mam pojecia

    http://www.niania.pl/niania-poszukiw.../PostList.html
    Last edited by ja-mamusia; 19-08-2011, 13:21.


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kontrola opiekunki

      To prawda, nagrywanie jest niezgodne z prawem, chyba że osoba ta będzie wcześniej o tym poinformowana. Może poproś o referencje do jej poprzednich pracodawców? Wypytaj ich dokładnie o opiekunkę. I obserwuj jak dziecko się zachowuje na jej widok. Jeśli płacze, chowa się za ciebie, wyczuwasz, że się boi- niestety może być coś nie tak, choć może to być również reakcja na rozstanie z mamą. Zapytaj tez dyskretnie sąsiadów, jak niania się zachowuje, gdy np. wychodzi z dzieckiem na spacer. W każdym razie instalowanie kamery to raczej nie jest dobry pomysł.
      Moja prawie dorosła córka


      Moja wyrośnięta kruszynka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kontrola opiekunki

        ja po prostu chyba mam pecha do tych opiekunek bo to już nie pierwszy raz mam takie dziwne sytuacje. Staram się je wybierać dobrze, starannie wszystko sprawdzając...ale i tak potem coś wychodzi nie tak. I stąd własnie wpadłam na taki pomysł z tym nagrywaniem, bo już sama nie wiem co mam robić.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kontrola opiekunki

          To może poszukasz u kogoś w rodzinie? Może znajomi mają jakąś godną polecenia i sprawdzoną opiekunkę? Albo jesteś po prostu przeczulona na tym punkcie, bo martwisz się o dziecko i to jest zupełnie naturalne. A mąż na przykład zauważył coś dziwnego?
          Moja prawie dorosła córka


          Moja wyrośnięta kruszynka

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kontrola opiekunki

            No właśnie niestety w rodzinie nie mam nikogo, kto mógłby tak na dłuższą metę zostawać z małym. Też już rozważałam taką opcję, ale wszyscy tylko dorywczo, a ja potrzebuję kogoś na stałe.

            Mąż trochę bagatelizuje problem. Na początku jak mu o tym mówiłam to zupełnie nie widział problemu. Potem po czasie sam zaczął zauważać pewne sygnały i teraz już obydwoje zastanawiamy się co robić. Mąż poszperał trochę w necie i faktycznie, kupienie takiego sprzętu nie jest problemem http://www.spy-shop.pl/minikamera-budziku-p-230.html
            tu akurat jest kamera w budziku, ale metod jest pełno. Może to być w długopisie, w zegarku na rękę itd, itp.
            Ale mimo wszystko mam jednak jeszcze wątpliwości.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kontrola opiekunki

              ... to popytaj po znajomych, ktorzy takowe opiekunki zatrudniali...
              a najlepiej bedzie jak zglosisz sie do biura i wezmiesz opiekunke od nich...

              poza tym czy Ty rozumiesz, ze zlamiesz prawo jesli zrobisz to bez jej zgody? ona sie wkurzy i zglosi sprawe na policje... i po co Ci to?


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kontrola opiekunki

                Popieram w zupełności. Ona może całkiem przez przypadek zobaczyć i zrobi się nieprzyjemnie...
                A o jakich ,,sygnałach" dokładnie mówisz?
                Moja prawie dorosła córka


                Moja wyrośnięta kruszynka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kontrola opiekunki

                  Jeszcze chciałam coś dodać.
                  Przeczytaj artykuł tutaj http://www.edziecko.pl/rodzice/1,102...nie___bez.html i tutaj http://bialystok.gazeta.pl/bialystok..._znalezc_.html

                  A co do kamer. Możesz ją zamontować, ale poinformuj o tym opiekunkę. Boisz się, że będzie ,,udawała"? Cóż, jeśli ma wobec dziecka złe intencje, to wiedząc że cały czas każdy jej ruch śledzi kamera zaraz sie zmyje.
                  Moja prawie dorosła córka


                  Moja wyrośnięta kruszynka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kontrola opiekunki

                    po pierwsze, podgladac ja sobie mozesz tylko to zaden dowod bedzie i bys sie Ty musiala wygadac.
                    jak masz kamerke przy komputerze to jest chyba mozliwosc zrobienia podgladu (komp włączony)- nie nagrasz ale zobaczysz co sie w danej chwili dzieje.(wielu hakerow podglada sobie ludzi przez ich kamerki w laptopach
                    jezeli ma to byc tylko potwierdzenie twoch podejrzen, nie chcesz jej zakladac sprawy sadowej tylko ew zmienic na inna to nie ma w tym nic zlego.

                    no wlasnie co sie dzieje? jak nie kradnie to mysle ze nie jest to mocno szkodliwe, mozesz zawsze przed wyjsciem zrobic zdjecie np w szkatulce z bizuteria a po powrocie porównać.
                    mozesz pogadac z nia otwarcie czego sobie nie zyczysz, zreszta do opiekunki powinno sie miec zaufanie, wiec dla waszych kontaktow zdrowsze bedzie sie upewnic czy wasze podejrzenia sa uzasadnione czy nie,
                    jak podkrada to juz macie problem i czym predzej ja zmiencie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kontrola opiekunki

                      Napisane przez Kira13x Pokaż wiadomość
                      Jeszcze chciałam coś dodać.
                      Przeczytaj artykuł tutaj http://www.edziecko.pl/rodzice/1,102...nie___bez.html i tutaj http://bialystok.gazeta.pl/bialystok..._znalezc_.html

                      A co do kamer. Możesz ją zamontować, ale poinformuj o tym opiekunkę. Boisz się, że będzie ,,udawała"? Cóż, jeśli ma wobec dziecka złe intencje, to wiedząc że cały czas każdy jej ruch śledzi kamera zaraz sie zmyje.
                      dziękuję Ci bardzo za linki. zaraz zabieram się do czytania

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kontrola opiekunki

                        Iska, ja miałam 2 opiekunki do synka i z obiema sporo przeszłam.
                        Pierwszą zatrudniliśmy, kiedy Kris miał 7 miesięcy. Spełniała wszystkie 7 kryteriów dzięki którym mogliśmy ją posądzić o kombinowanie i niekompetentne opiekowanie się Małym. Z moich obserwacji wynikało, że mój synek nie dostaje niczego do picia ani jedzenia- nawet nie wysilała sie żeby wyrzucić czy przestawić w inne miejsce to, co przygotowywałam rano; poza tym pomimo paskudnej jesienno- zimowej pogody i moich codziennych zakazów - niania co dzień zabierała małego na kilkugodzinny spacer, którego celem nie było hartowane go, a zakupy, wstąpienie do siebie do domu (2 km od naszego) w celu ugotowania rodzinie obiadu (pracowała u mnie od 8 do 13, więc mogła to zrobić po pracy). Upominałam grzecznie codziennie przed wyjściem do pracy- prosiłam żeby dopilnowała aby wszystko ładnie zjadł, żeby nie wychodzili na spacer jeśli będzie paskudna pogoda itp. Kiedy po 3 tygodniach byłam PRAWIE zdecydowana ją zwolnić, bo widziałam że lekceważy sobie to, co do niej mówię- Kris dostał zapalenia tchawicy. W tedy się rozstałyśmy z wielkim hukiem.
                        Drugą opiekunką była kuzynka mojego męża. Kiedy sama zgłosiła sie do nas z chęcią pracy w charakterze niani- myślałam że chwyciliśmy Pana Boga za nogi. ona jest żywiołowa, ma super podejście do dzieci, miała według nas wszystkie cechy potrzebne do tego zawodu. Po kilku tygodniach zauważyłam braki w mojej garderobie. Zrobiłam skrupulatne dochodzenie- rozmawiałam z jej poprzednimi pracodawcami i dowiedziałam się, że prace traciła właśnie z powodu kradzieży. Doprowadziłam do konfrontacji i wpadła.
                        Po perypetiach z tymi dwiema paniami w końcu mój mąż zwolnił sie z pracy, żeby opiekować sie małym. Nie byliśmy w stanie już nikomu zaufać- po pierwsze, po drugie w naszej okolicy w ogóle ciężko znaleźć kobietę niepracującą, która zgodzi sie na pracę jako opiekunka do dziecka. Ale nawet gdyby taka sie znalazła- na pewno zainstalowałabym kamerkę w domu- nie po to, by ciągać kogoś po sądach, jeśli coś sie wyda dzięki nagraniom, ale żeby mieć dla siebie od razu dowód na to że coś jest nie tak i szybko zareagować.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kontrola opiekunki

                          iska ja na Twoim miejscu nie zastanawialabym sie nad kupnem kilku kamerek (w necie jest tego mnostwo, montaz jest prosty).
                          Moj M zainstalowal kiedys takie male do podgladania pani, ktora u nas sprzatala.
                          Szybko okazalo sie, ze wynosi mi kosmetyki, albo przelewa do sloiczkow a opakowania dopelnia woda. Grzebala w szafce z bielizna, przegladala bizuterie, zjadala sobie to na co miala ochote, pila wino itd

                          Nichol nie zazdroszcze przezyc z opiekunkami. I jak tu komus zaufac na slowo...
                          Ja wyznaje motto "zaufanie jest dobre, ale kontrola jest lepsza"


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Kontrola opiekunki

                            heh dziewczyny, to co piszecie jest na serio przerażające. ciężko po takich sytuacjach zaufać komuś nowemu. chyba po czymś takim też dałabym sobie już spokój z opiekunkami do dziecka :/
                            póki co jestem na etapie uzgodnienia z mężem, że jednak kamerka to dobry pomysł i podjęliśmy wspólnie decyzję, że się decydujemy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Kontrola opiekunki

                              moim zdaniem we własnym domu można kręcić co się chce i ile się chce, a jak bym zatrudniła nianię to od razu bym zakupiła kamery, wolę złamać prawo niż narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X