Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

    Moja historia zaczyna sie 8 lat temu gdy zaszłam w ciąże.W 3 tygodniu ciązy powiedziałam "tatusiowi" że bedziemy mieli dziecko.Bylismy młodzi ja miałam 19 lat a on miał 22 wiec rozumiem pewne zachowania,rozumiem ze sie bał bo ja tez byłam przerazona ale z jego ust padło MUSISZ USUNĄĆ.
    Nie usunełam a jak dziecko sie urodziło zwiazał sie z moja kolezanką i wykrzyczał mi przy niej ze moja córka nie jest jego dzieckiem i ze nigdy nie bedziemy razem...przyjełam to spokojnie i wycofałam sie w cień.Chciałam spokojnie wychowywac dziecko bez jego udziału jesli tego niechciał.Wydawało mi sie ze tak bedzie lepiej,że nie bedziemy sie szarpać bo dziecko potrzebuje spokoju.
    Po 1,5 roku przyszedł raz do nas i nadal utrzymywał ze niechce wychowywac dziecka a ja juz go niechciałam.
    Po tamtej wizycie kontakt nam sie urwał poniewaz zmienił numer telefonu a jego nowa dziewczyna zawziecie protestowała przeciwko naszym kontaktom.

    Obecnie moja córka ma prawie 8 lat a on sie odnalazł i nie daje nam spokojnie życ.3 lata temu rozszedł sie z tamta dziewczyna,ale nadal sie przyjaznia i mieszkaja razem!Chce poznac dziecko i uwaza ze ma do tego swiete prawo!
    Niechce zrozumiec ze nie moge mu pozwolic wejsc w zycie dziecka z buciorami.Ze zniszczy jej poczucie bezpieczeństwa i zburzy cały jej swiat który budowałam całymi latami by nie czuła sie gorsza od innych dzieci.
    Dodam jeszcze ze nie płacił grosza na mała i ze celowo nic od niego niechciałam zeby nie miał podstaw do takich glupich roszczeń jak w tej chwili.Córka ma moje nazwisko jest dzieckiem nie uznanym wiec teoretycznie on nie ma prawa do niej.
    Niewiem jak powinnam postapic,jak sie zachowac i jak wyjasnic mu ze to nie jest wszystko takie proste jak mu sie wydaje.
    On uwaza ze psycholog pomoze zrozumiec dziecku cała sytuacje i chce miec z nia stały kontakt.Chce byc jej tata,chodz dla mnie to duzo za pozno ;/
    Najgorsze jest to że on jest strasznie uparty i bedzie dazył do celu az go osiagnie-takze poprzez sąd.

    Miał ktos podobna sytuacje?prosze poradzcie mi coś bo mam bałagan w głowie
    Last edited by marionetka26; 02-04-2011, 18:41.
  •    
       

    #2
    Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

    wiesz co ja bym zrobila? najpierw bym mu zaproponowala, ze moze wejsc w jej zycie ale TYLKO jako wujek, jak sie nie zgodzi, to podalabym go do sadu o nekanie i zakaz zblizania... pamietaj, ze jestes na wygranej pozycji, bo nie uznal dziecka! masz jakies stare smsy w ktorych pisal, ze Was nie chce itp???

    to chamstwo... kurcze, facet przez niecale 8lat mial ja w dupie (przepraszam za wyrazenie) a teraz raptem co? instynkt ojcowski sie w nim obudzil??? smieszne!!! jak to tlumaczy, ze tak pozno "zaczal ja kochac"?

    co innego, gdybyscie po prostu sie rozeszli wczesniej, on uznalby dziecko, kladl by na jego utzrymanie, jakos tam sie z nia widywal, pamietal o urodzinach itp...
    ale w takiej sytuacji??? ja bym szla do sadu!!! on nie ma zadnych Praw rodzicielskich!!! nie ma zadnych praw do tego dziecka, to nie jest jego corka!!! nie interesowala go przez tyle lat, sam powiedzial, ze to nie jego dziecko, wiec czego on teraz oczekuje???
    ZEBY ZOSTAC OJCEM WYSTARCZY MIEC JADRA, ZEBY ZOSTAC TATA TRZEBA MIEC JAJA!!!


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

      On sam proponuje poznanie jej jako wujek a pozniej jak juz zdobedziemy jego zaufanie to zrobimy krok dalej.

      Jak sie tłumaczy?Tchorzostwem,młodym wiekiem i brakiem szans na utrzymanie dziecka.Nie wierze w te jego puste słowa bo ja tez byłam bardzo młoda a mimo wszystko dałam sobie rade wiec on tez by sobie poradził.

      Mysle ze sie wyszalał i pomyslał o rodzinie wiec przypomniało mu sie ze ma córkę.Wspaniała postawa ehhh nie dopuszcze go do małej bo im wiecej o tym mysle to mam na niego coraz wieksze nerwy.

      Jak chce miec dziecko to niech sobie zrobi a nam da swiety spokój

      Skomentuj


        #4
        Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

        Marionetka kochana!!!! a już myslałam że cisza!!!! napisałam wiadomość na gg

        Skomentuj


          #5
          Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

          Marionetka26, pewnie w takiej sytuacji zareagowałabym tak jak i ty. Nie zazdroszczę ci tego stresu i zmartwienia... Pewnie łatwiej by było, żeby ojciec twojego dziecka nigdy się nie pojawił, no ale... Zrobił to i teraz trzeba podjąć decyzję. Musisz wziąć pod uwagę wiele ewentualności, np. że jest bardzo zdeterminowany i się nie podda, że będzie chciał sądownego ustalenia ojcostwa, że córka kiedyś ci wypomni, że ograniczyłaś jej kontakt z ojcem... To na prawdę bardzo trudna sytuacja. Wydaje mi się, że powinnaś naprawdę sporo z nim-ojcem dziecka rozmawiać, wyjaśnić plusy i minusy dla obojga, oraz realną odpowiedzialność, jaka go czeka w tym finansowa, bo nie wyobrażam sobie, aby po jego pojawieniu się dziecko nadal było tylko na twoim utrzymaniu.
          Może nie będzie tak źle? Może na prawdę się wyszumiał. Może jest na to gotowy, a może trzeba mu bez ubarwiania powiedzieć jaka naprawdę będzie jego rola i że nie tylko miodek i piankę będzie spijał. Może wtedy mu się odechce. Dla twojego dziecka to jest obcy człowiek i na prawdę musisz się upewnić co do jego intencji.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

            Napisane przez kasiekzuza7 Pokaż wiadomość
            Marionetka kochana!!!! a już myslałam że cisza!!!! napisałam wiadomość na gg
            Była cisza i myslałam już ze sie wycofał no ale niestety nie ;(

            Skomentuj


              #7
              Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

              Postanowiłam sie z niem spotkać i porozmawiać.Moze wtedy cos do niego dotrze bo narazie nic nie trafia.
              Przedstawiłam mu juz sytuacje,powiedziałam ze dziecko to duza odpowiedzialnosc i ze nie moge narazic córki na to ze znów ja zostawi jak sie znudzi,ze to sa własnie koszty a nie tylko przyjemnosci i zeby sie zastanowił czy jest przekonany ze jest gotów na wychowanie dziecka i jak miałoby to wszystko wyglądac.
              Powiedział ze wie ze sa koszty,ze kocha ją-czego nie rozumiem bo jak moze kochac kogos kogo nie zna?że zalezy mu bardzo na niej,ze chce byc pełnoprawnym tata i poswiecac dziecku jak najwiecej czasu.Cholera by go wzieła!Nie wierze mu jak psu bo czuje ze cos sie kryje za tym jego zainteresowaniem ale niewiem co i dlaczego tak sie zainteresował po latach.Niewiem jak mam mu zaufać po tym wszystkim co nam zrobił i czy wogule powinnam z nim rozmawiać
              Jestem strasznie rozbita i zdenerwowana cała ta sytuacja a najbardziej sie boje o psychike dziecka.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                Jak dla mnie jego zachowanie jest trochę... hm (przepraszam za wyrażenie) zwierzęce. Bo co? Rozstał się ze swoją byłą i nagle przypomniał sobie, że jeszcze gdzieś ma córeczkę i jakim to będzie kochającym tatusiem? Może to prawda, że wydoroślał i chce się zmienić, ale gdzie był przez cały czas, skoro dziecko ma prawie 8 lat? Piszesz, że nawet nie łożył na jej utrzymanie, nie pamiętał o urodzinach... Dla dziewczynki jest kimś obcym i co? Jak dla mnie to głupi pomysł przedstawienie się jako wujek, a potem dopiero jako ojciec, bo dziecko nie jest już takie maleńkie i na pewno nie wpłynie to nie dobrze. Marionetka, mam takie pytanie: czy ty mówiłaś coś wcześniej córce o ojcu?
                Moja prawie dorosła córka


                Moja wyrośnięta kruszynka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                  Rozmawiałam z córka o tym czemu nie ma taty bo pytała o to wprost.Wytłumaczyłam jej najlepiej jak umiałam i temat sie zakonczył.Nie opowiadałam jej ze tata jest zły,ze ja zostawił itd tylko powiedziałam ze czasem sie tak w zyciu dzieje ze rodzice sie rozchodzą.
                  Ona ma do niego spory żal bo nie rozumie zupełnie czemu nigdy jej nie odwiedzał itd a ja rozumiem jej uczucia.Nie umiem jej wytlumaczyc czemu do niej nie przychodził bo sama tego tak do konca niewiem ale ogolnie rozmawiałysmy a ona chciałaby go poznać.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                    no to jak chce, to nie mozesz jej tego zabronic i utrudniac...
                    jej decyzja... mimo, ze ma 8lat, to sama jest w tanie podjac decyzje, czy nadal bedzie chciala sie z nim widywac czy nie...


                    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                    ---------------------------------------------------

                    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                      Wprawdzie zachowal sie bardzo zle, ale moim zdaniem nie powinnas pozwolic mu na nie placenie alimentow wkoncu to nie sa pieniadze dla ciebie tylko dla twojego dziecka a ono przeciez jest najwazniejsze. Teraz troche za pozno na bycie ojcem ale jednak corka potrzebuje ojca w swoim zyciu. Teraz jeszcze jest mala ale przyjdzie czas ze moze miec do ciebie pretensje ze zabralas jej ojca, bo tak to bedzie rozumiala. Daj mu szanse jak ja zmarnuje to przynajmniej probowalas a jak z niej skorzysta to dziecko bedzie mialo ojca. Watpie zeby corka miala do ciebie pretensje jesli ojciec znow stchorzy. Zaryzykuj dla Niej.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                        Ech, trudne to sytuacje. Jak byś się uparła, to mogłabyś próbować występować w sądzie o nachodzenie, etc. ale najlepiej gdybyś miała dowody, że on chciał abyś dziecko usunęła, itd... ale jak wiadomo - nikt nie nosi przy sobie dyktafonu, żeby takie rzeczy nagrywać, więc... Twoje słowo przeciw jemu. W sądzie jak to w sądzie - każdy może sobie mówić co chce, a on... równie dobrze może powiedzieć, że to Ty nie chciałaś z nim utrzymywać kontaktu, zabroniłaś mu widywać córkę, itd. Niestety - do sądu chodzi się po wyrok, a nie po sprawiedliwość. W związku z tym, ze mała nie jest uznana przez żadnego faceta, to on może wnieść o badania genetyczne i na tej podstawie ustalić swoje ojcostwo i wnieść o uznanie córki. No i... zapewne zostanie to przychylnie rozpatrzone przez sąd. Zwłaszcza, że przy tym będą spotkania małej z psychologiem, a skoro mała Tobie nawet mówi, że chciałaby go poznać... to zalecenie psychologa pewnie będzie takie samo.

                        Na Twoim miejscu chyba by mi się nóż w kieszeni otwierał jak się tak nagle przypomniał i w ogóle. Żeby to można było stwierdzić, czy to tylko jego chwilowa zachcianka, czy faktycznie - dojrzał, przemyślał i chciałby błąd swój naprawić, "odkupić" winy. Tylko gwarancji nie ma żadnej... najgorszym byłoby, gdyby się pojawił, a za rok, czy ileś tam się znudził i znowu zniknął. Najważniejsze, żeby Wam udało się dojść do jakiegoś porozumienia (łatwo powiedzieć....), żeby przy córce nie robić niepotrzbnych scen. Dobrze, że małej nie przedstawiałaś go jako złego, niedobrego, bo teraz byłoby znacznie trudniej.
                        Ciężka sprawa i nie zazdroszczę Ci tej sytuacji... dobrze byłoby, gdybyś pare razy się z nim spotkała, żebyś mogła wyczuć jaki z niego wyrósł "typ", wtedy małej go przedstawić jako swojego dawnego znajomego, póki co "wujka". A później... zobaczysz jeśli jest w porządku, to przystanie na to. Ciąganie się w tej chwili po sądach, to moim zdaniem strata mnie tyle czasu, co Twoich nerwów. Sprawy się ciągną długo, mała będzie musiała w tym uczestniczyć (spotkania z biegłymi, itd)...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                          Przegadalismy przez telefon 5,5 h wczoraj.Gadaliśmy do poznej nocy i postanowiłam ze sie spotkamy i porozmawiamy na spokojnie w cztery oczy.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Dzieki za rady..temat zamknięty

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                            Witaj wiedz co Ci proponuje,powiedz pseudo tatusiowi zeby sobie zrobil z inna jak teraz dopiero oczy otworzyl niech nie mysli ze moze tak bezkarnie na dziecka uczuciach grac,pewnie do czasu jak nie pozna kolejnej cizi,daj sobie z nim spokoj wiem ze on nie ma zadnych praw do Ciebie ani do dziecka tak wiec niczego sie nie obawiaj zaufaj mi cos na ten temat wiem chociaz takiej sytuacji nie mialam ale bylo blisko i dowiadywalam sie dalej po tak dlugim czasie niech SPADA ... niczym sie nie martw.powodzenia

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Tatus chce poznać dziecko prawie po 8 latach.Co robić?

                              I jak po rozmowie ? Podzielisz się z nami wieściami ?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X