Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy zostać samotną matką ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy zostać samotną matką ?

    Witam.

    Może komuś udało sie rozwiązać podobną sytuację.

    Mąż -33 lata- związany silnie i nierozłącznie z mamuśką.W lutym urodziłam córeczkę. Przeżywam gehennę i jestem kłębkim nerwów. To się odbija na dziecku. Ale nie chcę aby dziecko straciło ojca. Co robić...

    Już w pierwszym dniu po powrocie ze szpitala na cały tydzień przyjechała teściowa. Nie wspomnę o skrępowaniu i narzucaniu swych dobrych rad: ubierz się, daj dziecku butelkę bo jest głodne, a ty nie masz w piersi pokarmu, nie daje się smoczka, dziecko trzeba nosić i przytulać, nie kładź na brzuszku...
    Nie chciałam urazić męża bo to jego matka. Myslałam że to się wreszcie kiedyś skończy. Niestety, co chwila coś nam narzuca. Mąż bezkrytycznie przyjmuje jej rady nie licząc się z moim zdaniem. Bo co mamuśka powie to jest najlepsze i bezdyskusyjne. Teściowa steruje swoim synkiem osobiście lub telefonicznie i kontroluje szczegółowo jego postępowanie... załóż dziecku dwie pary skarpetek bo 21 st. to zimno. Na koszulkę, bluzeczkę załóż swterek, bo 23 st w pokoju -to zimno. Karmić należy tylko mlekiem. Na spacer nie można wychodzić, bo się przeziębi. Wietrzyć mieszkania nie - bo to zima. Do dziecka nie wstawaj w nocy bo musisz być wypoczęty do pracy. Zupki tylko w słoiczkach i tylko niektóre smaki. Jogurty podgrzewać bo musi być ciepły posiłek.
    Dziecko zraziło się do jedzenia, stało się nerwowe, bardzo ładnie chodzi, ale jest tylko noszone na rękach, a do rączki nic nie weźmie do jedzenia, łyżeczką też nie można karmić bo to za długo i posiłek ostygnie.W niedzielę zabiera dziecko do mamuśki, bo tam ma miłość. Ja nie jadę. Nie mogę na to już dłużej patrzeć. A jeszcze do tego pieniędzy na dziecko nie daje , nie interesuje go czy ja coś jem. Sam w pracy lub u mamusi zje. A jak zrobi zakupy - to pożal się Boże. Dziś kupi mleko, jutro jedzie po słoiczki, pojutrze zabraknie pieluszek. Ale on chce wszystkim rządzić jest najmądrzejszy. A ja siedzę w domu i nie mam nic do roboty. Samo się upierze , posprząta, nakarmi, przewinie dziecko...itd, ale sam nic w domu porządnie nie zrobi. Nie przeszkadza mu bałagan, kurz w kątach czy brudna niedomyta wanna. Mnie kończy się macierzyński i wypoczynkowy, czas wracać do pracy, bo ciężko jest z jednej pensji.
    Ale jak żyć , jak postąpić , czy ktoś mi podpowie, szkoda mi dziecka, bo powinno mieć matkę i ojca oraz prawdziwą i szczęsliwą rodzinę. Czymam szansę - jak myslicie ?
  •    
       

    #2
    Odp: Czy zostać samotną matką ?

    moja tesciowa, tez sterowala moim m... do pewnego momentu... nie wiem jak Twoj, ale moj to jedynak... i jej to wygarnelam. Powiedzialam, ze ona nie jest wszechwiedzaca, bo tylko jedno dziecko wychowala, a moja mama np troje, wiec chyba wie lepiej. Poza tym jakbym chciala jakas rade to bym sie sama zapytala i POPROSILA o rade, nie lubie jak ktos mi sie wtraca w zycie. Jestem matka i chce popelniac bledy, chce sie na nich uczyc i chce nabrac wlasnego doswiadczenia, zeby kiedys pomoc corce czy synowi, ale tylko wtedy jak mnie poprosza. powiedzialam jej tez, ze szanuje jej zdanie, ale nie we wszystkim sie z nia zgadzam, temp optymalna dla dziecka to 19-23 a do spania 19-21, na dwor sie wychodzi nawet do -15 pod warunkiem, ze nie ma silnego mroznego wiatru, bo maluszka trzeba chartowac, piersia karmi sie teraz na zawolanie, zeby sprawdzisc czy dziecku ejst za zimno lub za goraco wystarczy dotknac karczku. wszystko ejj wygarnelam, bo juz nie wytzrymalam, poklocilysmy sie, ale przestala sie wypierniczac... czasem pytalam ja o cos, zeby nie czula sie odtracona. A moj m... no coz... oczy wielkie jak 5zl, ze jak ja tak moge sie odzywac do jego matki itp. to mu poiwiedzialam, ze jak chce, to niech sie do niej przeniesie, bo ja juz mam dosc tego, ze jak gowniarz trzyma sie jej spodnicy!!! i9 ze jak taki madry to mu zostawie dziecko na dwa dni a sama pojade do swoich rodzicow... Jemu tez wygarnelam, ze to nasze dziecko a nie jej, ze my wiemy, co jest dla dziecka najlepsze, nie ona... a jesli on uwaza inazcej to niestety, nie bede tego dalej znosic...
    Musicie pogadac, bo na prawdę sie skończy na tym, że się rozstaniecie, a widze, ze tego raczej nie chcesz... zapytaj go czego on tak na prawde chce, powiedz czego Ty chcesz i czego oczekujesz... Trzeba rozmawiac, szczególnie w takich sytuacjach

    ROB TO CO CI DYKTUJE SERCE A NIE CO TEŚCIOWA CI KAŻE, TYM BARDZIEJ, ŻE RACZEJ SIE MYLI...
    Last edited by ja-mamusia; 20-02-2011, 22:17.


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy zostać samotną matką ?

      Skąd ja to znam.. tylko, że ja to przeżyłam jeszcze przed urodzeniem dziecka, gdy byłam w ciąży. Teściowa wiecznie przestawiała nam w mieszkaniu, ustawiała po swojemu. Wszystko robiła tajk, żeby wyglądało tak jak u niej. "Kupcie antyki do domu, to inwestycja" a ja antyków nie chce, nie podobają mi się i będę źle się czułą! "Nie trzymaj pudeł na szafce do tak na wsi mają" A ja będę trzymać jak chcę! No i niestety mamusia przekabaciła synka na swoją stronę, synek był jedynakiem więc za mamusią poszedłby w ogień. Kiedy powiedziałam, że mi przeszkadza jej zachowanie on poszedł do niej i już przy niej został.. Jesteśmy po rozwozie. Dziecka nie widuje bo mu się nie chce. W trakcie sprawy rozwodowej jeszcze do niej przychodził, ale widziałam, że to wszystko było na siłę! I co chwilkę tylko telefony mamusi.. i sesje zdjęciowe dziecka. Po rozprawie nie pojawił się już ani razu. Ostatnio był w roczek dziecka a teraz Amelia ma już roczek i prawie 5 miesięcy.. tylko pieniądze przesyła - dzieckiem się nie interesuje..

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy zostać samotną matką ?

        tak jak pisza dziewczyny musicie pogadac, a ty twardo musisz postawic ze to z Nim sie związałas a nie z jego mamą, czy ty chodzisz i mowisz jej ile soli ma do zupy sypać?
        to sa bardzo ciężkie sprawy bo takie zaborcze matki(tesciowe) to potrafia i symulowac choroby zeby tylko synek mial wyzuty sumienia ze jej przykrosc zrobil.
        zeniac sie z toba wybral Ciebie a ni mame wiec niech tak postepuje.
        a dziecko wychowujcie po swojemu, jak bedzie sie upieral przy niedorzecznych pomyslach mamusi to mu przedstaw argumenty czemu inaczej ... nie wietrzyc mieszkania - to jakas masakra, nawet przed snem trzeba do tlenic, a mrozy rewelacyjnie wybijaja wszystkie paskudztwa w powietrzu i roztocza.

        zycze ci sily bo to ciezka i nierowna walka.oby wyszla pozytywnie dla waszej rodziny, a i z tesciowka tez musisz porozmawiac o "radach" ze owszem mozesz wysluchac ale nie koniecznie wprowadzic w zycie a wieczne dokazywanie jest meczace,i nie wszystkie rady z 20tego wieku sprawdzaja sie w 21 bo wszystko sie zmienilo , jedzenie nie jest takire jak kiedys, mieszkania tez sa inne cieple i suche(tylko stare budownictwo tak samo), dzieci sa szczepione inaczej niz mysmy byli, a i hartowanie to tez dobra sprawa(ciala i gardla np zimnymi jogurtami czy deserkami, bo potem pierwsze w zyciu lody i odrazu angina) moze do niej tez dotra racjonalne argumenty - moja tesciowa drazni ze jak dzieci goraczkuja to nie ide odrazu do lekarza ale w poczekalni chorzy moga dopierio mi zarazic czyms poewazniejszym dzieci.
        Last edited by pieczulka; 21-02-2011, 08:40.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy zostać samotną matką ?

          te sesje to pewnie po to, by się pochwalić znajomym jaka to cudowna babcia:/
          dobrze, ze chociaz o jej urodzinach nie zapomnial, ciekawe, czy na 2-gie tez sie pojawi.
          To wyobrazcie sobie, ze my na poczatku mieszkalismy z jego mama, tzn dwa razy w roku po 1,5 miesiaca, bo ona pracuje za granica, ale i tak masakre przechodzilam... ehh... Nie wytrzymałam, wygarnelam, jej i jemu i sie skonczylo wpierdzielanie. No moze nie do konca, bo czasem jeszcze wtraci swoje trzy grosze, ale jaka matka tego nie robi


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy zostać samotną matką ?

            a i co to znaczy ze kasy na jedzenie nie daje?!?!?!?!?!?
            przeciez to jego za-ny obowiązek!!!
            tak malo macie kasy ze tak ciezko czy uwaza ze ty roztrwaniasz?
            kumpel tez tak zonke traktowal, ale w koncu moj go namowil zeby robil tak jak my, ja dostaje kase na miesiac z gory i wiem ze sie w tym musze zmiescic(nie jest to cala nasza kasa) oplaty robi M a ja jedzenie i pieluchy, jak czasem cos starczy na wiecej to fanie(choc ostatnio podwyżki cen to ledwo dobijam do konca miesiaca) ale moja w tym glowa zeby starczylo( i tak niewiele wiecej mamy)
            tak jak teraz jak np leki pochloneły kase(ok 100zl) na zarcie to on mi to jakos tam wyrownuje albo nie robi wyzutow ze co drugi dzien placki ziemniaczane i krasnal w lodowce, ale dla dzieci mam zawsze wszystko tylko na NAS oszczedzamy, albo jedziemy razem na weekend do tesciow

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy zostać samotną matką ?

              Napisane przez ja-mamusia Pokaż wiadomość
              te sesje to pewnie po to, by się pochwalić znajomym jaka to cudowna babcia:/
              dobrze, ze chociaz o jej urodzinach nie zapomnial, ciekawe, czy na 2-gie tez sie pojawi.
              To wyobrazcie sobie, ze my na poczatku mieszkalismy z jego mama, tzn dwa razy w roku po 1,5 miesiaca, bo ona pracuje za granica, ale i tak masakre przechodzilam... ehh... Nie wytrzymałam, wygarnelam, jej i jemu i sie skonczylo wpierdzielanie. No moze nie do konca, bo czasem jeszcze wtraci swoje trzy grosze, ale jaka matka tego nie robi

              No właśnie, dobrze zauważyłaś. Mieszkamy w niewielkim mieście ( ja od urodzenia, oni od kilku lat) i nieraz do mnie doszły słuchy że i ona (teściowa) i on (tatuś) wkoło mówią jaką wspaniałą córkę/ wnuczkę mają i jak ją kochają. Ta kocha a widziałą ją z 6 razy a ten kocha i się nią nic nie interesuje ;/

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy zostać samotną matką ?

                kathiee, ja jestem troszke msciwa... i wiesz co bym w takiej sytuacji zrobila? Na pewno jest jakas plotkara w masteczku... szla bym z kumpela i niby przypadkiem przy niej, bym powiedziala, ze tatus widzial corcie jakies 5miesiecy temu i ze w ogole ma ja gdzies... wtedy pewnie skonczy sie ich gadanie... Wiem, ze zemsta nie jest fajna szczegolnie w takich przypadkach, no ale coz... klamstwo trzeba sprostowac;p


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy zostać samotną matką ?

                  Też bym tak zrobiła Ale nie zrobię ze względu na to, że mam święty spokój! A tak to na nowo by się zaczęły telefony, smsy, i obrażanie. Mam spokój nie dręczy mnie kobieta
                  A pozatym ludzie (większość) i tak już wiedzą co ta kobieta potrafi i raczej trzymają się zdala (;. Nawet kiedyś słyszałam, jak jej niby - przyjaciółka jej dupę obrabia. No takich ma przyjaciół... ;/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy zostać samotną matką ?

                    Mnie tez interesuje to jego dawanie-nie dawanie kasy... moj m jest za granica, przesyla pieniadze raz w miesiacu, albo zostawia jak jest, rachunki placi zanim wyjedzie, wiec reszta moge dysponowac, ale tez bez przesady, bo wiadomo, ze musi mi starczyc na jakis miesiac. Nie wydaje na glupoty, no moze czasem jakas przyjemnosc sobie lub dziecia zrobie;p, ale sobie to raczej rzadko

                    jak on sam nie umie zrobic zakupow, to mu zrob liste tak w raz w tygodniu co trzeba kupic, ile pieluch, ile mleka, ile ziemniakow itp, i dawaj mu np w poniedzialek z wiadomoscia, ze do wtorku najpozniej ma to zalatwic


                    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                    ---------------------------------------------------

                    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy zostać samotną matką ?

                      Napisane przez kathiee Pokaż wiadomość
                      Też bym tak zrobiła Ale nie zrobię ze względu na to, że mam święty spokój! A tak to na nowo by się zaczęły telefony, smsy, i obrażanie. Mam spokój nie dręczy mnie kobieta
                      A pozatym ludzie (większość) i tak już wiedzą co ta kobieta potrafi i raczej trzymają się zdala (;. Nawet kiedyś słyszałam, jak jej niby - przyjaciółka jej dupę obrabia. No takich ma przyjaciół... ;/
                      to racja, jak masz spokoj to po co sie denerwowac jakas durna baba tylko jej wspolczuc skoro takich znajomych ma... no ale coz, z drugiej strony sama sobie winna


                      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                      ---------------------------------------------------

                      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy zostać samotną matką ?

                        Ja wszystko rozumiem, tylko drażni mnie to, że do dziecka nigdy sama nie przyszła, już nie wspomnę o jakimkolwiek prezencie chociaż na roczek - a w kółko wszystkim mówi jaka to szczęśliwa babcia! Sorry, ale wolę żeby moje dziecko nie miało babcia niż miało taką fałszywą. Ale mi nie należy decydować,przyjdzie na to czas, że dziecko samo będzie podejmowało decyzję ja bronić nie mam zamiaru... ale większość teściowych już takich jest.
                        Twój mąż za granicą pracuje? To musi Ci być ciężko chyba..

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy zostać samotną matką ?

                          Now eisz, lekko nie jest, dwoje malych dzieci, 3 pietro, znajomych to praktycznie nie mam, tzn takich co sie spotka na dworze i chwile pogada to mam... ale do wszystkiego mozna przywyknac juz sie przyzwyczailam a jak przyjezdza moj m to az mi dziwnie i mnie troszke denerwuje;p bo zropierdziela mi plan dnia tu chce jechac, tam chce jechac, to tzreba zalatwic, tamto trzeba hehe... Najgorzej, to bylo zorganizowana sie stac, a ja do takich nie naleze, raczej naleze do osob, ktore nie musza miec posprzatane codziennie, nawet lubie taki maly balagan, jestem raczej chaotyczna... a tu nagle zonk, sama z dziecmi, trzeba sprzatnac, ugotowac, wyjsc na spacer, do sklepu, pobawic sie i jeszcze chwile dla siebie znalezc, z jednym jest troszke latwiej, ale tez ciezko samej...


                          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                          ---------------------------------------------------

                          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy zostać samotną matką ?

                            Ja przestałam planować, bo jak sobie coś zaplanuję to tak nigdy nie będzie. Amelka jeszcze ostatnio taka się stała, że cały czas wymaga uwagi, i to tylko na rączkach i razem, nie da mi nic zrobić. Jak chcę posprzątać, czy poprasować to daję ją cioci na chwilkę:P Ale ciężko jest.. No ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Przed ciążą lubiłam mieć wszystko zorganizowane, ale bez przesady ; ) o 16 na zakupy, o 19 film etc. A teraz już nawet o tym nie myślę, ale mi tego brakuje..

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy zostać samotną matką ?

                              Tylko, ze jak przy dwójce nie jestes zorganizowana to nic nie zrobisz... dzieci spia o roznych godzinach, potrzebuja roznego zainteresowania ze wzgledu na wiek u mnie to wyglada tak, wstajemy kolo 7, przez godzinke wyglupiamy sie w lozku, potem robie sobie kawe a maluchom sniadanie, ogladamy chwilke bajki, maly idzie spac, Elene odsylam do pokoju, zeby sie pobawila a ja wtedy sprzatam, Igor w trakcie wstaje, wiec niose go do Eleny. Koncze sprzatac, albo bajka albo bawie sie z nimi, ok11,30-12,30 wychodzimy na dwor, ok 13.30-14 wracamy do domu, jemy obiad, bajka, zabawa, maluchy ida spac, mam chwile dla siebie jak ograne po obiedzie, jak wstana to bajka, potem wedrujemy do pokoju lub na lozku i albo sie bawimy albo im czytam, przychodzi 19 i powoli szykuje ich do lozek... ufff
                              wiadomo czasem dzien wyglada inaczej, bo rozne rzeczy sie zdarzaja, brzydka pogoda, zle samopoczucie, ktoregos z nas, albo ogolny len ale niedziele zawsze mam dla dzieci i procz zmycia po posilkach nic wiecej nie robie


                              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                              ---------------------------------------------------

                              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X