Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dni płodne po porodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dni płodne po porodzie

    dziewczyny po jakim czasie od porodu powróciła wam miesiączka?
    może wiecie jak wygląda sprawa płodności po porodzie? kiedy się zaczyna i jakie warunki trzeba spełnić
  •    
       

    #2
    Odp: Dni płodne po porodzie

    U mnie okres po dwóch ciążach wrócił po jakiś 2 tyg od połogu, a po jednej po 3 miesiącach.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Dni płodne po porodzie

      wiesz... w ciaze mozesz zajsc nawet w pologu... mamy znajomych co dzieci maja z jednego roku


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dni płodne po porodzie

        słyszałam że płodność jest uzależniona od karmienia - przy karmieniu piersią dłużej jesteśmy bezpłodne ile w tym prawdy? kto ot wie

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dni płodne po porodzie

          w tym w ogóle nie ma prawdy!!!! nie obraz sie, ale potem takie "głupie" dziewczyny lub kobiety płaczą, że ledwo urodziły i znowu w ciąży są... ehh:/

          a poza tym jak to bezplodne??? zlego slowa uzylas:/ brak okresu podczas karmienia nie oznacza braku jajeczkowania...
          gdybysmy podczas karmienia były "bezpłodne" to nie potrzebne by byly np tableki antykoncepcyjne dla karmiacych...
          boze skad takie pomysly sie biora???
          Last edited by ja-mamusia; 17-02-2011, 23:02.


          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



          ---------------------------------------------------

          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dni płodne po porodzie

            hym o to co wyczytałam

            "Wyłączne karmienie piersią w czasie dnia i nocy wywołuje zjawisko fizjologicz*ne, uniemożliwiające kobiecie ponowne, wczesne zajście w ciążę. Nazywamy je nie*płodnością laktacyjna. Proces ssania sty*muluje wytwarzanie mleka, poprzez pobudzenie przysadki mózgowej do pro*dukcji hormonu zwanego prolaktyną. Utrzymywanie się w organizmie kobiety wysokiego poziomu prolaktyny blokuje płodność.
            Płodność w czasie karmienia piersią - niepłodność laktacyjna"

            może użyłam złego słowa ale wychodzi na to, że w czasie karmienie wyłącznie piersią (przy zachowaniu zasad) ma się dni bezpłodne

            a tabletki dla karmiących są dla kobiet karmiących cyklem mieszanym a mi chodzi o karmienie ekologiczne 6-8 razy na dobę także w nocy i jego wpływ na płodność lub jego brak

            Skomentuj


              #7
              Odp: Dni płodne po porodzie

              tak ale trzeba karmic co ok 3h bez dluzszej przerwy niz 6 h,czy jakos tak

              mmo ze jest to zjawisko bardzo powszechne jednak nie polegalabym na tym. bo a nóż widelec jestes ta nieliczna która ma normalnie cykl owulacji.
              po gabrysiu ,my po 4 mies zaczelismy zycie bez gumki i zaszlam w ciaze dopiero po roku, dopiero 3miesiące po odstawieniu i w momencie kiedy mleko prawie mi nie cieklo, ale to u mnie (miesiaczka wrocila po 9mies od porodu, ale co 2 miesiace byla)
              po drugiej ciazy jest zupelnie inaczej, wiec nie ma co ufac temu,

              wiem ze od ok 3-4 tyg moze wystepowac juz owulacja nawet przy karmieniu, a bez to nawet 2 tyg.choc wtedy raczejnie ma szans na zagniezdzenie, ale kto to wie...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dni płodne po porodzie

                dupa! ja karmilam piersia corcie co 2h jak w zegarku przez 10 miesiecy, a w 4miesiacu test pokazal dwie kreski, poronilam samoistnie. Wiec?
                tamta znajoma co ma dzieci z jednego roku, tez tylko piersia co 3h!!!
                a co do tabletek, ciekawe czemu moj ginek mi przepisal skoro tylko piersia karmilam...


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dni płodne po porodzie

                  no ale wiekszosc nie ma owulacji jednak jest procent, powiedzmy ze ok 10 ktore maja owulacje, dlatego napisalam ze niepolegalabym na tym. bo niby jak to sprawdzic? mozna mierzyc temp ale akorat bedzie regularny 4 godzinny sen przed pomiarem... jasne... wiec nie ma co ryzykowac i trzeba kozystac z zabezpieczenia.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dni płodne po porodzie

                    Ja do płodności wracam po około roku (z Julką po 13 miesiacach z Majką po 11)
                    więc u mnie to karmienie ma może wpływ - choć z Majką od samego początku były nocne przewy po 6-9h
                    a może karmienie nie ma tu nic do gadania tylko ja tak mam
                    w grudniu Majkę odstawiłam od cycka aw kwietniu zaciążyłam
                    i wlaściwie można powiedzieć że jakiś rok powinnam się nie martwić no ale z racji że mam już 3 dzieci na pewno nie będę ryzykować i ufać niepłodności laktacyjnej


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dni płodne po porodzie

                      witam
                      po 6 tygodniu po porodzie dostałam pierwszy raz okres, był troszkę dziwny, długi z przerwami,już nie karmiłam piersią. lekarz ginekolog powiedzial, że to normalne, że po tylu tygodniach już może okres wrócić do normy

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dni płodne po porodzie

                        Hej, ja też jestem już 15 tygodni po porodzie i nadal miesiączki brak, ja się z tego powodu bardzo cieszę Ginekolog przepisał mi tabletki bo powiedział że to różnie bywa ;(

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dni płodne po porodzie

                          Wróciłam bardzo szybko do miesiączki, bo nie karmiłam piersią - i od samego początku jestem mamą butelkową.
                          Jeżeli chodzi o moją płodność trudno mi cokolwiek na temat stwierdzić ,bo zabezpieczamy się dość ,,solidnie".
                          Na pewno żadnym zabezpieczeniem nie jest karmienie piersią. Karmienie piersią zatrzymuje tylko proces menstruacji - ale nie płodności.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dni płodne po porodzie

                            Ja zaraz na pierwszej wizycie po porodzie kazałam sobie przepisać "cerazette' bo karmiłam ale jak Olka z rezygnowała z takiego jedzonka to przeszłam na pigułkę normalną i jestem w pełni zadowolona i bezpieczna.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dni płodne po porodzie

                              Witam Mamusie!

                              Ja karmię córeczkę już 10 miesięcy i nadal nie mam miesiączki. Lekarz przepisał mi tablety Azalia-dla karmiących. Są super, żadnych skutków ubocznych. Wolę się zabezpieczać, bo nie chcę mieć już dzieci, a na pewno nie w najbliższej przyszłości. Wydaje mi się, że nie ma co ufać teoriom, że karmiąc nie zajdziemy w ciążę.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X