Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spirala- co o niej sądzicie?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Spirala- co o niej sądzicie?

    Chcę założyć spiralę. Zastanawiam się nad jej zaletami i wadami. Co wy uważacie na ten temat? Miała już któraś z was założoną?
    DAMIANEK 04.06.2007R
    BARTOSZEK 21.05.2008R
    NATANEK 30.04.2010R
    OLIWKA 17.02.2012R
  •    
       

    #2
    Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

    ja co prawda nie miałam założonej i nie planuję mieć. wstrząsa mnie na myśl, że miałabym mieć tak jakieś ciało obce, które do tego w przypadku gdy dojdzie do zapłodnienia zabije nowe życie nie pozwalając mu się rozwijać.




    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

    Skomentuj


      #3
      Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

      No rzeczywiście to przykre, tylko że ja mam 3 dzieci w bardzooooooooo krótkim czasie więc muszę zastosować taką antykoncepcję która jest praktycznie najpewniejsza. No nie licząc braku sexu
      DAMIANEK 04.06.2007R
      BARTOSZEK 21.05.2008R
      NATANEK 30.04.2010R
      OLIWKA 17.02.2012R

      Skomentuj


        #4
        Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

        Ja też nie mam przekonania do tej metody antykoncepcji,ale też mam troje dzieci i podobno ta metoda jest najpewniejsza z metod zapobiegania ciąży.Trochę się boję jej zakładać,ale w rodzinie kilka kuzynek ma założoną i nie narzekają oprócz tego że na początku boli podbrzusze,występują lekkie krwawienia-ale jest to reakcja organizmu na ciało obce,Poza tym słyszałam że kobiety z tak zwanym tyłozgięciem nie mogą jej nosić-cokolwiek znaczy to tyłozgięcie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

          Tu jest co nie co o spirali http://www.ebrzuszek.pl/index.php?op...=142&Itemid=50
          ja też po urodzeniu się muszę nad nia poważnie zastanowić


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

            Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
            ja co prawda nie miałam założonej i nie planuję mieć. wstrząsa mnie na myśl, że miałabym mieć tak jakieś ciało obce, które do tego w przypadku gdy dojdzie do zapłodnienia zabije nowe życie nie pozwalając mu się rozwijać.
            Ponieważ na razie nie planuje drugiej ciążytez sie zastanawiałam nad spirala ale mój mąż kategorycznie się nie zgodził z powodów o których piszesz.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

              powiem wam co slyszalam o spiralach od kolezanek
              bardziej bolesne miesiaczki,
              dluzsze miesiaczki,
              wieksza szansa na ciaze pozamaciczna/(siostrzenica kumpeli miala juz po 2 miesiacach od zalozenia)
              koszt ok 400zl na jakies 4-5 lat(chyba)

              no i jak dla mnie odpada bo tworza sie dzieci co miesiac tylko sie nie zagniezdzaja... taka szybka aborcja(ale to moje zdanie - wole dmuchac na zimne niz potem na sadzie ostatecznym byc oskarzona o mord tylu dzieci )
              jest troche alternatyw dla spirali,tabletki-pladtry, gumki+globulki, naturalne metody termiczno-objawowe, komputer kobiecy(ktory bada codziennie hormony)
              Last edited by pieczulka; 07-06-2010, 10:11.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                ale chyba nie wszystkie spirale tak działają
                hormonalne niestety drogie około 1000zł mają za zadanie zagęścić śluz spowolnić plemniki lub niedoprowadzić do jajeczkowania więc wtedy nie ma mowy o zapłodnieniu


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                  Zgodzę się się z majajula, ale z pozostałym paniom też muszę przyznać rację. Kurcze. To teraz mam dylemat Niemam pojęcia co zrobić.
                  DAMIANEK 04.06.2007R
                  BARTOSZEK 21.05.2008R
                  NATANEK 30.04.2010R
                  OLIWKA 17.02.2012R

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                    no właśnie pieczulka, mam takie samo zdanie, dla mnie to mord i tyle.
                    z moimi przekonaniami spirala się nie godzi, dlatego ja bym jej nie założyła.

                    a w moim otoczeniu mam 3 spiralkowych dzieci(dzięki Bogu zdrowych), więc nie wiem czy to taka super metoda:/

                    ja jak na razie stosuję npr+gumka w dni płodne i jest super, wcześniej przed urodzeniem małej przez kilka lat stosowałam tabletki, jednak teraz wolę naturalnie, nie wiadomo jak kiedyś będą działały nasze organizmy po hormonach, dlatego wolę chuchać na zimne

                    majajula są te spirale drogie z hormonami, ale jaką mam gwarancję, że tam do zapłodnienia nie doszło?




                    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                      Aninka myslę że ta spirala hormonalna ma własnie tak zadziałac aby nie doszło do zapłodnienia. Zresztą nawet w opisach tych spirali (zwykłych i hormonalnych) mozna zauważyć róznicę. Ja jeszcze z ginem pogadam na ten temat (choć na razie mi ona gdzieś za rok się przyda). Przy hormonalnej nigdzie nie znalazłam zdania typu że ma nie doprowadzić do zagnieżdżenia się zarodka. Ma właśnie zapobiec jajeczkowaniu, zagęścić śluz - tak jak jest w okresie niepłodnym lub spowolnić plemniki.
                      Co do dzieci "spiralowych" nikt nie daje 100% pewności


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                        To ja już niewiem co mam robić. najlepiej będzie jak będziemy sie kochać z mężem ze 2 raz7 w miesiącu korzystając z podwujnego jednorazowego zabezpieczenia, hehe. No niewiem. Zobaczymy.
                        DAMIANEK 04.06.2007R
                        BARTOSZEK 21.05.2008R
                        NATANEK 30.04.2010R
                        OLIWKA 17.02.2012R

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                          Witam Ja od 7 miesiecy mam spirale. I jest wszytko dobrze. Pozdrawiam


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                            Emilia a czy na początku bolał cię brzuch albo masz bolesne okresy?
                            DAMIANEK 04.06.2007R
                            BARTOSZEK 21.05.2008R
                            NATANEK 30.04.2010R
                            OLIWKA 17.02.2012R

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Spirala- co o niej sądzicie?

                              Brzuch mnie nie bolał. A co do okersu to mam bole ale az tak bardzo nie boli. Jak masz jeszcze jakies pytania to pytaj. Pozdrawiam


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X