Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konflikt na lini rodzice-dziadkowie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konflikt na lini rodzice-dziadkowie

    Wiem, że moi rodzice sporo mi pomagają i jestem im za to bardzo wdzięczna. Rodzice męża są trochę z boku. Ale czasami mam już dość rozpieszczania przez nich mojego dziecka. Po prostu u nich to wszystko mu wolno! Robi co chce! Przez to w domu mam później z nim kłopoty, bo nie chce mnie słuchać i mówi, że chce do dziadków. Nie wiem jak zacząć z nimi rozmowę, by ich nie urazić?
  •    
       

    #2
    Skoro ze swoimi rodzicami masz taki problem, to myślę, że jeszcze nie jest tak źle Według mnie powinnaś z nimi uczciwie (koniecznie spokojnie) porozmawiać. Powiedzieć, że nie mogą tak dziecku na wszystko pozwalać, bo nie o to przecież chodzi, żeby dzieciaka rozpuścić, tylko rozsądnie wychować. Przedstaw im to co dzieje się w domu z dzieckiem po powrocie od nich (dziadków) i na początek to chyba powinno wystarczyć.
    Głowa do góry, na pewno wszystko wróci do normy, tylko trzeba teraz zareagować!

    Skomentuj


      #3
      Dzięki z radę. Zdaję sobie sprawę, że z rodzicami, to mogę o wielu sprawach porozmawiać. Temat dziecka, jest trochę trudny, ale już tak wstępnie napomknęłam i widzę, że chyba do nich dotarło. Ostatnio dopytywali się czy u nas wszystko dobrze... i takie tam - luźna rozmowa. Chyba faktycznie, zaślepieni tą miłością nie zdawali sobie sprawy, że za dużo dzieciakowi pozwalają. Na razie obserwuję sytuację i zobaczymy jak będzie dalej...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konflikt na lini rodzice-dziadkowie

        powiedz stanowcze nie, dziecko też musi wiedzieć co to dyscyplina i nagroda za dobre rzeczy, a jak ma wszystko pod nosem u dziadków to go nie wychowasz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konflikt na lini rodzice-dziadkowie

          Współczuje!

          Skomentuj

                 
          Working...
          X