Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak mam im powiedzieć?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak mam im powiedzieć?

    Witam.

    Mam 17 lat i jestem w ciąży, dokładnie początek 5 tygodnia.
    Nie wiem jednak jak powiedzieć o tym rodzinie.
    Czuję, że mama się wydrze, że zmarnuję sobie życie..
    Siostra powie, że mam problem.
    A ojczym nic się nie odezwie.
    Nie wiem co mam robić, jak mam im to powiedzieć??
    Ja osobiście cieszę się, bo wiem, że w środku, pod sercem mam maleństwo.
    Jednak strasznie boję się ich reakcji.

    Błagam napiszcie jak mam im to powiedzieć..
  •    
       

    #2
    hmm...
    a rodzice ojca Twojego dzidziusia juz wiedzą?

    Skomentuj


      #3
      On ma tylko mamę.. A ona jeszcze nie wie, lecz będzie szczęśliwa, ciągle mi mówiła, że chce mieć juz wnuczka..

      Skomentuj


        #4
        choć jestem trochę od Ciebie starsza to moi rodzice kompletnie nie byli przygotowani na taką wiadomość - ja zresztą tez nie hehe
        mój facet ma tylko tatę i zaaranżowaliśmy spotkanie trójki naszych rodziców i powiedzieliśmy im spokojnie przy kawce co i jak i jakie mamy w związku z tym plany

        Skomentuj


          #5
          u mnie chyba spokojnie nie będzie, niestety.
          moja mama ciągle mi powtarzała, żebym nie "wpadła"..
          a tu poszę..tabletki zawiodły.
          i totalnie nie wiem jak mam jej to powiedziec..
          i nie wiem czy mówić z chłopakiem czy sama?

          Skomentuj


            #6
            a jaki ma stosunek, że tak się wyrażę do Twojego chłopa?

            Skomentuj


              #7
              bardzo go lubią.. zapraszają go na obiady, jak dzwoni do mnie to rozmawia z moim ojcem.. więc dore kontakty ma z moimi rodzicami..

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Proszę, powiedzcie jak mam im tą wiadomość oznajmić..

                Skomentuj


                  #9
                  Moniczka jesli macie wszyscy dobry kontakt najlepiej by bylo zeby zorganizowac 'rodzinne spotkanie" wtedy twoi rodzice beda inaczej sie zachowywali no i bedzie wam razniej... u mnie byla bardziej zakrecona sytuacja (mialam 19 lat) ale tesciowa jest lekko szurnieta na punkcie milosci przedmalzenskiej, tak wiec moj wtedy jeszcze chlopak powiedzial oddzielnie rodzicom swoim beze mnie balam sie uwag typu "puszczalska" czy cos ale o dziwo zareagowali dobrze a jak ja zobaczylam sie potem z nia i pokazalam pierwsze zdjecie z usg to sie nawet wzruszyla. z moja mama nie bylo problemu bo jak tylko zobaczylam dwie kreski od razu do niej zadzwonilam takze wiedziala
                  1.03.2009 9:55 FILIPEK

                  Skomentuj


                    #10
                    Tylko jest problem, bo moi rodzicie i mojego za sobą nie przepadają.
                    Mateusza (mój tam ma na imię) mama mnie uwielbia.
                    Moi rodzice jego uwielbiają.
                    Ale nasi rodzice nie potrafią się dogadać..;/ ;/
                    więc nie wiem, czy takie spotanie będzie dobre.. ;//

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11


                      :Ja jestem zdania że powinnaś to zrobić sama, bo będziesz mogła przewidzieć ich ewentualne złe reakcje. Najlepiej powiedz prosto z mostu: z Mateuszem bardzo się kochamy i z tej miłości za ok. 9 miesięcy przyjdzie na świat jej owoc. Wiem że to wcześnie ale wiem że będę mogła na was liczyć, bo wiem że wy też mnie kochacie (czy jakoś tak). Może będą mówili że życie marnujesz ale przejdzie im.
                      A i jeszcze jedno - moja siostra urodziła jak miała 15 lat a teraz znowu idzie na studia i w pracy też jest dobrze. Pomyśl że kiedy ty już będziesz mogła się zająć tylko karierą to inne kobiety będą w pieluchach - jak ja
                      Siostra się cieszy bo przed 40 może zostać młodą babcią
                      \powodzenia!

                      Skomentuj


                        #12
                        acha, daj znać jak poszło.

                        Skomentuj


                          #13
                          Powiem im jutro, przy obiedzie..
                          Ojciec ma imieniny, więc powiem, że mam dla niego prezent..
                          Mam nadzieję, że jakoś spokojnie przyjmą wiadomość, że zostaną dziadkami.
                          Mateusz też ma zamiar jutro powiedzieć swojej mamie, że będzie babcią.
                          Aj.. aż mnie trzęsie jak sobie pomyslę, że jutro prawda wyjdzie na jaw.
                          Lecz wmawiam sobie, że będzie dobrze.. bo przeciez musi być ^^

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez moniczka15250 Pokaż wiadomość
                            Tylko jest problem, bo moi rodzicie i mojego za sobą nie przepadają.
                            Mateusza (mój tam ma na imię) mama mnie uwielbia.
                            Moi rodzice jego uwielbiają.
                            Ale nasi rodzice nie potrafią się dogadać..;/ ;/
                            więc nie wiem, czy takie spotanie będzie dobre.. ;//
                            moniczko ,jestes bardzo mloda osoba.Twoja mama niestety bedzie zawiedziona.Wszystko zalezy od ciebie ,niestety.Mama pewnie chcialaby bys skonczyla szkole,przypuszczam ze jestes jeszcze uczennica.Nie wiem tez w jakim wieku jest twoj chlopak.To ze jego mama chcialaby miec wnuka to nic nie znaczy wobec tego czy wy wiecie na czym polega macierzynstwo ,a przedewszystkim pojscie razem przez zycie.Jesli jestescie na to gotowi poradzicie sobie wbrew wszystkim i wszystkiemu.Jesli twoja przyszla tesciowa tego pragnie przypuszczam ze zechce miec w tym udzial ale to nie bedzie tak w 100 nigdy jak ty bys tego pragnela.Pytasz ,jak powiedziec?Mysle ze powinniscie to zrobic razem,zarowno jednej rodzinie a pozniej rodzinie chlopaka .Jesli sie nie lubia to bedzie to nie za bardzo szczere spotkanie.Czas pokaze czy zechca razem wspolpracowac i wam pomoc.Zycze szczescia i jak najlepszego rozwiazania problemu.

                            Skomentuj


                              #15
                              jeżeli chodzi o szkołę, to jestem spokojna.. gdy dziewczyna jest w ciąży to ma indywidualne zajęcia (nauczyciele przyjeżdzają do niej), przynajmniej w mojej szkole tak jest.. więc ze szkołą się nie martwię.
                              Wiem, że jestem młoda, lecz poradzę sobie jako młoda mama..
                              Mój chłopak ma 18 lat (w listopadzie 19)..
                              aj. to nie wiem, czy mam mówić sama, czy z chłopakiem.. ((

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X