Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

3 latek i niemowlak razem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    3 latek i niemowlak razem

    Kobietki czy któraś z Was ma szkraby o podobnym wieku? Mam "złote" dzieciaczki jednak odkąd pojawił sie mniejszy zbuntowany już starszak stał sie wręcz nie do wytrzymania ;( Bije krzyczy, gryzie, pluje wszystko razem i to nie tylko w stosunku do nas. Poświęcamy mu wiecej uwagi jak to zalecają choćby w "Superniani" ale chyba gdzieś popelniłam błąd. Pocieszam się że to minie i karne jeżyki pójdą w zapomnienie... Czy ktoś miał podobne problemy? Jak sobie radziłyście/radzicie???

    #2
    Odp: 3 latek i niemowlak razem

    Oj, az sie przestraszylam tego, co mnie czeka
    Mam 3-latka, jestem w ciazy, malenstwo urodzi sie w marcu, starszak bedzie mial wtedy 3 i pol. Przygotowania na przyjecie rodzenstwa zaczelam od usamodzielniania, czyli tematy zwiazane z ubieraniem/rozbieraniem, samodzielnym jedzeniem, samodzielna zabawa, odstawianie od piersi(tak, tak!)
    Jestem z tych dinozaurow, ktore karmia dlugo, a nawet bardzo dlugo
    Dzis po raz pierwszy maly nie chcial juz piersi, za to wybral ksiazeczke do poduszki. No, oby tak dalej! W ciazy brodawki mam wrazliwsze i boli mnie zwyczajnie, gdy ssak sie swego dopomina...
    Pokoik dla malenstwa zamierzamy urzadzic w okolicach 7 miesiaca ciazy, w kolysce polozyc laleczke rozmiarow noworodka, ktora malec moglby sie "opiekowac". No, i psychicznie przygotowywac na to, ze dzidzius bedzie NASZ, a nie mamy i taty, co w praktyce oznacza, ze starszak tez bedzie mial swoje male obowiazki przy rodzenstwie, jak pomoc w przewijaniu na przyklad. Na szczescie synek bardzo lubi pomagac i czuje sie z tego powodu dumny, gdy robi to, co mama czy tata i gdy mu to wychodzi. A propos, pranie u nas wstawia wlasnie on!
    Nie mam pojecia, czy poradzimy sobie z zazdroscia starszaka. Mam nadzieje, ze ten problem wogole sie nie pojawi...

    Skomentuj

           
    Working...
    X