Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sposoby na odparzenia pomocy!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sposoby na odparzenia pomocy!!!

    kobietki pisze bo mam problem z maluchem, ma bardzo wrażliwą skóre na pupci. Od 2 tygodni walczę z maymi odparzeniami ale nie moge ich sie pozbyc ;( wietrze stosuje linomag sudocrem, alantan i babciny sposób mąka ziemniaczana ale nie pomaga ;( jeśli któraś z Was zna dobry sprawdzony sposób, bede wdzieczna za rady.
    Last edited by elasia83; 19-09-2009, 19:24. Powód: zly dzial
  •    
       

    #2
    wszystko o czym wiem już wymieniłaś. Więc nie pomogę.
    Gdzieś już tu był podobny temat, poszukaj może coś Cię zainteresuje

    tutaj jest ten wątek
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...ht=odpa%BFenia
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Ja tez stosowałam Alantan ale gdy mały dostał biegunki i od czestej kupki odparzył pupcie to poradzono mi Sofeo moja pediatra powiedziała ze jest lepszy od sudocremu i rzeczywiscie nam pomogło bardzo szybko, z wietrzenia jednak nie rezygnuj.

      Skomentuj


        #4
        dziękuję spróbuje

        Skomentuj


          #5
          z tego co pisałaś to może za dużo na raz. Ja w pewnym momencie doszłam do wniosku że przestanę stosować kremy (tylko po kąpieli, ale pielęgnacyjny).
          Staram się dokładnie czyścić skórę pod pieluszką i wietrzyć. Wiem że duże znaczenie mają też dobre pieluszki (spróbój zmienić, siostrzenica miała np. uczulenie na huggisy więc była na pampersach a mój mały z kolei je lubi - co dziecko to inaczej).

          Skomentuj


            #6
            pampersy

            no właśnie używamy pampersów bo z pierszym maluchem każde inne powodowały uczulenia i odparzenia. Tu od razu stosowałam pampersy profilaktycznie a odparzenia myślę od chusteczek, bo maluch robił sporo kupek a że były mocno przyklejone to się tarło ;( teraz wiem że to moja głupota i teraz za każdym praktycznie razem staram sie myć pupę. Tylko że te zaczerwienienia sie ciągle utrzymują.

            Skomentuj


              #7
              Wiesz co ja też miałam takie przejścia z synkiem i pediatra polecił mi tormentiol maść i przeszło jak ręką odjąłPoleciłam to znajomej bo jej córcia miała okropne odparzenia i też bardzo szybko zniknęłoTak wiec polecam.
              Ewa
              moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
              Oskarek12.01.2011 godz.17.05
              3150g.55cm.
              10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                tą maść też mam dziękuję

                tą maść też mam dziękuję, zapomniałam jej nazwy więc wcześniej nie wspomniałam. Ale maść daje dopiero jak nakładam pieluche wietrze bez maści... A może powinnam wietrzyć posmarowaną pupe? Kurcze nie wiem już. Teściowa chyba myśli że nie przepieram pieluch.. a ja chyba robiłam to za często...

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez elasia83 Pokaż wiadomość
                  no właśnie używamy pampersów bo z pierszym maluchem każde inne powodowały uczulenia i odparzenia. Tu od razu stosowałam pampersy profilaktycznie a odparzenia myślę od chusteczek, bo maluch robił sporo kupek a że były mocno przyklejone to się tarło ;( teraz wiem że to moja głupota i teraz za każdym praktycznie razem staram sie myć pupę. Tylko że te zaczerwienienia sie ciągle utrzymują.
                  Jak moja mała miała odparzenia to bardzo dużo wietrzyłam, nawet pół dnia trzymałam bez pieluchy ale w domu było cieplutko i używałam zamiast chusteczek tylko i wyłącznie rumianek, a krem to tylko delikatnie i odrobinkę. Krem bephanten używałam i było ok
                  PAULINA 07.07.2008




                  http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                  Skomentuj


                    #10
                    A moze pampersy wcale nie są takie idealne i to one odparzają bo jak pisalas że dla pierwszego dziecka były idealne to nie znaczy że drugiemu maluchowi pasuja.
                    Aha jeszcze jedno.To w końcu których pieluch uzywasz pampersów czy tetrowych bo piszesz że teściowa mówi że nie pierzesz pieluch.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dziewczynki nie bez powodu umieściłam link do wątku o odparzonej dupci
                      Chciałam delikatnie zasugerować by kontynuować w tamtym miejscu
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                        Dziewczynki nie bez powodu umieściłam link do wątku o odparzonej dupci
                        Chciałam delikatnie zasugerować by kontynuować w tamtym miejscu
                        Patrz Famili a ja nie zajarzyłam. Blondynka
                        PAULINA 07.07.2008




                        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                        Skomentuj


                          #13
                          ...

                          przebieram mialo byc uzywam pampersow

                          p.s poprosilam o przeniesienie watku na inny dzial...

                          Skomentuj


                            #14
                            jest taka masc przeciwgrzybiczna Clotrimazolum 1% (taka sama przepisuja ginekolodzy kobieta gdy maja infekcje) i ona pomaga na odparzenia nawet te ciezsze. no i oczywiscie mycie pupci woda
                            Julia 19 października 2008 godz. 10.05 - Nasza Kulunia Kochana :*

                            http://s2.pierwszezabki.pl/009/009132980.png?4600



                            http://perlasta.blogerki.pl/

                            Skomentuj


                              #15
                              wychodzimy na prostą....

                              Dziękuje wszystkim za rady, już jest dobrze.... jeszcze parę dni i nie bedzie śladu. Maluch zadowolony i mama też Pozdrawiamy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X