Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wspólna kasa z mężem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Jesteśmy małżeństwem 20 lat, oboje pracujemy, mamy wspólne konto odkąd pamiętam, nigdy nie kłócimy się o pieniądze.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      my mamy osobne konta, ale ja nie pracuje, a nawet jak bym pracowala to beda osobne, bo wtedy mi latwiej sie polapac w wydatkach.
      teraz maz mi przelewa tyle co na jedzenie plus inne wydatki, u niego zostaja oplaty i ekstra wydatki, fakt ze i tak oszczedzam na sobie(taki juz mam charakter)a jak bym miala wlasna wyplate to bym nie miala takich oporow. ale ogolnie planujemy nasze wydatki wspolnie,i zawsze informujemy sie o tym co kupilismy i nie robi mi wyrzutów o ciuchy czy kosmetyki,(ale kupuje tylko to co potrzebuje)

      Skomentuj


        #18
        U nas tez jest kasa wspolna(chociaz niekiedy zaluje bo sa sprzeczki rzadko,ale jednak)tym bardziej ze narazie jeszcze nie pracuje,ale jak pojde do pracy to juz wiem ze beda dwa osobne konta.

        Skomentuj


          #19
          U nas pensja, póki co jedna więc tak czy siak wspólna musi byc.
          Konta są dwa, jedno Julka drugie nasze (mamy wspólne).

          Co miesiąc mu coś tam wpłacamy, on jak dostanie jakieś pieniążki to
          też tam wpłacamy. Uzbierała się już tam niezła sumka, więc chcemy mu
          lokatę założyc.

          Jak będę pracowała to nadal będziemy miec wspólne. Nie kłócimy się o
          pieniądze, chociaż jak jadę na zakupy to zaraz sprawdza konto przez
          internet ile wydałam Ale to się wiąże z tym, że dopiero uczę się
          oszczędności

          Skomentuj


            #20
            colleen my tez zalozylismy konto naszej coreczcetak w ramach urodzinowego prezentu.odkladamy niewielkie sumy ale zanim podrosnie to troche sie tego uzbiera miejmy nadziejechce zeby miala w zyciu latwiej niz ja.
            shannon

            Skomentuj


              #21
              shannon dokładnie. Biorąc ślub nie mialam, żadnych pieniędzy, zaś rodzice
              męża odkładali pieniążki dla niego na konto, dzięki temu mogliśmy się jako
              tako urządzić.
              Chcę, żeby syncio też miał jakąś sumę w razie gdyby

              Skomentuj


                #22
                u nas 2 konta bo tak było od początku ale teraz pensja jedna - męża
                więc tez wspólna.

                starszemu synowi zbieramy na ubezpieczniu "absolwent" ,
                dostanie kasę jak skończy 20 lat
                juz przez 9 lat wpłacamy i sie tez nazbierało
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  ja tez mysle o jakimś koncie dla córy.narazie ma skarbonkę i w niej troszkę grosza,ale jakaś lokata to będzie lepsze

                  Skomentuj


                    #24
                    Ja też mam zamiar niedługo założyc synkowi konto,będe wpłacac jakies niezaduże sumy ale w ciągu np.16 czy 18 lat dużo sie tego nazbiera i mały a wtedy już dużybędzie miec pieniądze na start w dorosłe życie.
                    Alanek 14.09.2006

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Wspólna kasa z mężem?

                      My również nie posiadamy z mężem osobnych kont ponieważ razem dysponujemy naszymi pieniędzmi. Moim zdaniem jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż osobne konta.
                      Ostatnio założyłam sobie bardzo fajne konto w Volkswagen Banku - oszczędnościowe. Jest tam brak żadnych opłat, za otwarcie i prowadzenie rachunku
                      Poza tym mają bardzo wygodny interfejs bankowy do którego mam dostęp przez internet praktycznie w dowolnym momencie. Jakbyście chcieli kiedyś założyć takie konto to polecam.
                      Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 10-02-2015, 12:16.
                      http://forum.mamotoja.pl/

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Wspólna kasa z mężem?

                        Też zastanawiamy się z mężem nad uruchomieniem wspólnego konta. Sprawdzam najlepsze oferty wytypowałam już kilka banków. Myślicie, że wspólne konto to dobry pomysł - sprawdza się takie rozwiązanie w waszym przypadku?
                        Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 10-02-2015, 12:16.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Wspólna kasa z mężem?

                          Mamy osobne konta, ale raczej rozliczamy się po równo ze wszystkim

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Wspólna kasa z mężem?

                            U nas głownie kasę przynosi mąż, ale jak chcę to na wszystko mi zostawia. Mamy wspólne konto do którego mam dostęp, nie widzę potrzeby mieć dwóch osobnych i za każde płacić.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Wspólna kasa z mężem?

                              Mamy dwa konta, ale kasę trzymamy wspólnie. Chcieliśmy założyć jedno konto ale akurat w naszym banku takie wspólne małżeńskie konto kosztuje , więc zostaliśmy przy swoich . Już jako para kasę trzymaliśmy razem więc nie mamy z tym żadnego problemu.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Wspólna kasa z mężem?

                                U mnie każdy ma swoje konto z dostępem, kasę ma każdy osobno, zawsze tak było i bardzo sobie to ceniliśmy i cenimy. Teraz jak nie pracuje, mąż się mną opiekuje i naszym maluszkiem w brzuszku

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X