Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tabletki antykoncepcyjne a połóg

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Tabletki antykoncepcyjne a połóg

    Dostałam od swojego lekarza receptę na tabletki YAZ, kazał mi zacząć je brać od razu był to 7 tydz po porodzie, biorę je cały czas o tej samej porze (juz tydzien) ale zastanawiam się czy one działają.... normalnie bierze się je pierwszego dnia okresu a ja zaczełam nie krawiąc i nie wiem teraz czy one działają tak jak należy.... Dodam że nie dostałam jeszcze miesiączki od porodu i boję się zaryzykować seksu bez prezerwatywy jak narazie....poradźcie mi dziewczyny które były w podobnej sytuacji plizzz!
    1.03.2009 9:55 FILIPEK
  •    
       

    #2
    Myślę że nie masz się co martwić tabletki działają już od pierwszego dnia w którym zaczełas je brać.Okres powinnaś dostać po 24 dniach stosowania bo te tabletki mają 24 tab z hormonami i 4 tabletki to tylko placebo.


    Skomentuj


      #3
      Przy Yaz okres pojawia sie podczas brania bialych tabsow - najczesciej przy 2 lub 3.Mysle ze tabsy juz Cie chronia ale dla spokoju mozesz zadzwonic do gina.

      Skomentuj


        #4
        ciut sie pogubiłam z tymi tabletkami już...
        czyli można je brać obojętnie od jakiego dnia będąc w połogu a okres sie pojawi

        czy z innymi markami (chodzi mi o tabsy dwuskładnikowe, bo nie karmię piersią) też tak sie sprawy mają???

        Skomentuj


          #5
          no mi kazał właśnie zacząć brać odrazu nie czekając na krwawienie.... sama jestem pogubiona
          1.03.2009 9:55 FILIPEK

          Skomentuj


            #6
            Laski podczas pologu to inna sprawa - nie czeka sie na krwawienie tylko bierze od wybranego dnia. Chronia od razu ale lekarze zalecaja czekac 7-10 dni tak dla pewnosci swojej i pacjentek ( chyba glownie te dni karencji by zobaczyc reakcje organizmu ).I ta zasada dziala dla wszystkich tabsow.

            Skomentuj


              #7
              Goplana ufff uspokoiłaś mnie Ty to jesteś skarbnica wiedzy kurcze ale chyba dla pewności poczekam ten miesiąc do krwawienia bo paraliżuje mnie strach o kolejnej ciąży a u mnie w rodzince zdażało się ciociom urodzić w jednym roku w lutym a potem grudniu
              1.03.2009 9:55 FILIPEK

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Wiecie dla mnie to też zawsze czarna magia jest z tymi tabletkami. Nigdy nie brałam i jakoś zielona jestem .... Ale też mam zamiar zacząć bo strach przed ciążą mnie paraliżuje ... czekam na okres, idę usunąć nadżerkę i wtedy coś pomyślimy z moim lekarzem
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj


                  #9
                  ja na pewno inwestuję w tabletki i pewnie i tak zastosuje na początku jeszcze prezerwatywy, chociażby dla samej higieny (również psychicznej)

                  jestem dopiero 8 dzień po porodzie ale jestem taka osobą która musi mieć wszystko uporządkowane - 16-go czerwca do gina, ale wiem że ten czas zleci okrutnie

                  tym bardziej, że ładnie mi sie wszystko goi, a seksu chce mi sie jak cholera, zero jakiejkolwiek blokady, o jakiej opowiadały mi moje rodzące znajome - u mnie takiego lęku nie ma

                  Skomentuj


                    #10
                    u mnie lęk był tym bardziej że 1 i 2 raz mocno bolało ale grunt to regularność i teraz jest super bosko i w ogóle
                    1.03.2009 9:55 FILIPEK

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X