Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

razem bez ślubu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    razem bez ślubu

    Witam wszystkie MAMUSIE!
    Mam takie pytanie, co sądzicie na temat osób które maja dziecko, żyja razem ale bez ślubu, ja własnie tak żyje i muszę przyznać że to był nasz wspólny wybór i że dobrze nam tak, ale spotkałam się nie raz z nieprzyjemnymi komentarzami na ten temat.
  •    
       

    #2
    ja nie mam nic przeciwko.
    my mamy tylko ślub cywilny i też czasami co do tego są komentarze, ale my sie nie przejmujemy i ty też tego nie rób.




    Skomentuj


      #3
      Ja też nie mam nic przeciwko
      Również mam tylko ślub cywilny i poprzestałabym na tym
      gdyby nie sytuacja podczas chrzcin syna, nie mogliśmy podejść
      do komunii i nie chcę aby Julkowi było przykro z tego powodu
      kiedy będzie przystępował do pierwszej Komunii świętej, dlatego
      i ślub kościelny będziemy brać w przyszłym roku.

      Skomentuj


        #4
        nie ważne czy ktoś ma ślub czy nie najważniejsza jest miłość

        ja mam ślub kościelny
        chociaz nam było właściwie wszystko jedno
        ale mam brata księdza więc głupio było brac cywilny
        i dlatego zdecydowalismy sie na konkordatowy


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          ja tez nie mam nic przeciwko, chociaż mam ślub kościelny.
          Ale syn teraz szedł do I komunii i było tak że kilkoro rodziców brało ślub pod presją i gadaniem księdza. Mam też w rodzinie chłopca 11 lat który nie chciał by jego mama chodziła do szkoły i na zebrania. Jak się okazało wstydził się że mama ma inne nazwisko niż on.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            No właśnie, też jestem zdania, że powinniśmy myśleć o swoich
            dzieciach, mimo, że często-gęsto mamy inne przekonania. Niestety
            już nie tylko jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie ale również
            cudze - dzieci.

            Skomentuj


              #7
              ja zyje z moim mezczyna bez slubu. tyle, ze tutaj to normalka. wystarczy podpisac papierek, ze zyje sie w konkubinacie. my jak na razie nie podpisalismy (sprawy papierkowe, a raczej ich brak).
              podobnie jak u ciebie, byla to nasza wspolna decyzja. nie przejmuj sie tym co ludzie gadaja. pamietaj, ze jak ktos chce to i tak znajdzie powod by krzywo sie patrzec i glupio komentowac. niestety tacy sa ludzie.
              nie przejmuj sie i ciesz sie tym co masz
              Jakub 19.05.2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja jestem zdania że każdy żyje jak sie mu podoba,i ludziom nic do tego co ich to wogule obchodzi.

                Skomentuj


                  #9
                  ja bym chciała mieć ślub kościelny, ale narazie nie moge, moze wcale nie bede mogla




                  Skomentuj


                    #10
                    Napisane przez marta28 Pokaż wiadomość
                    Witam wszystkie MAMUSIE!
                    Mam takie pytanie, co sądzicie na temat osób które maja dziecko, żyja razem ale bez ślubu, ja własnie tak żyje i muszę przyznać że to był nasz wspólny wybór i że dobrze nam tak, ale spotkałam się nie raz z nieprzyjemnymi komentarzami na ten temat.
                    Myślę, ze to jest wasza prywatna sprawa. Jak razem tak ustaliliście i jest dobrze to wszystko jest ok.
                    pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                      Ja też nie mam nic przeciwko
                      Również mam tylko ślub cywilny i poprzestałabym na tym
                      gdyby nie sytuacja podczas chrzcin syna, nie mogliśmy podejść
                      do komunii i nie chcę aby Julkowi było przykro z tego powodu
                      kiedy będzie przystępował do pierwszej Komunii świętej, dlatego
                      i ślub kościelny będziemy brać w przyszłym roku.

                      My jestemy dokładnie w tej samej sytuacji. Ślub kościelny planujemy gdzies za 2,3 lata.

                      A tak szczerze wracajac do tematu, raczej nie jestem za rodzicami dziecka ktorzy zyja bez ślubu.Dla mnie to jakos nie jest wtedy rodzina...
                      Bartuś 26.06.08
                      Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez marta28 Pokaż wiadomość
                        Witam wszystkie MAMUSIE!
                        Mam takie pytanie, co sądzicie na temat osób które maja dziecko, żyja razem ale bez ślubu, ja własnie tak żyje i muszę przyznać że to był nasz wspólny wybór i że dobrze nam tak, ale spotkałam się nie raz z nieprzyjemnymi komentarzami na ten temat.
                        Jak się kochacie to, dlaczego nie chcecie tego wyznać przy świadkach i Bogu? Ja jestem przeciwniczką życia na „próbę”.
                        Ale każdy ze swoim życiem robi, co chce. Wy też macie do tego prawo.
                        pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          MY jak narazie slub mamy tylko w planach,za jakies 2-3 lat,ale to dlatego ze oboje chcemy wielkiego wesela a na to trzeba duzo kasy...a nie zamierzamy rezygnowac ze spelninia marzen przez komentarze ludzi...
                          Olunia 6 styczen 2009

                          Skomentuj


                            #14
                            Mi nie robi jak inni zyja
                            tylko wkorza mnie to ,ze jest duzo matek z dziecmi zyjacych w stalym zwiazku i nie bioracych slubu tylko dlatego ze maja dodatkowe swiadczenia z tej okazji(np moja kol facet jej zarabia 2800 ona dostawala 900 maciezynskiego i jeszcze podwojne becikowe i inne swiadczenia), jak tak beda wszyscy robic to ten zasrany kraj nigdy sie nie wyprostuje, wiem ze jest ciezko, ale sa wyjatki ktore tak musza . a wielu nie musi.

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez marta28 Pokaż wiadomość
                              Witam wszystkie MAMUSIE!
                              Mam takie pytanie, co sądzicie na temat osób które maja dziecko, żyja razem ale bez ślubu, ja własnie tak żyje i muszę przyznać że to był nasz wspólny wybór i że dobrze nam tak, ale spotkałam się nie raz z nieprzyjemnymi komentarzami na ten temat.
                              Szczerze?
                              To Twoja sprawa, jeśli tak czujesz to nie widzę powodu dla którego miała byś wychodzić za mąż, dla mnie powinno się brać ślub z przekonania a nie pod naciskiem rodziny, znajomych itp. Przecież nie bierzesz ślubu z rodziną, znajomymi czy sąsiadami, a dziecko Was o papiery chyba nie pyta. I nie ukrywajmy par takich jak Wy jest coraz więcej. Ja mam ślub tylko cywilny i nawet nie zmieniłam nazwiska, a nasz maluszek ma 1,5 roczku i póki co tak zostanie.

                              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                              Różności do postów
                              GALERIA OLAFKA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X