Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-11-2008, 20:50
ewitka6 ewitka6 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewitka6.polki.pl

Question cesarka czy poród naturalny?

witam zastanawiam sie nad cesarka bo boje sie bólu i wszystkiego co zwiazane z porodem naturalnym czy ma ktos podobny dylemat?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2008, 00:00
pinklady's Avatar
pinklady pinklady jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pinklady.polki.pl

Miasto: Za horyzontem....
Smile

rodziłam 2 razy tylko naturalnie. cesarka to zawsze interwencja chirurgiczna, a ból przy porodzie naturalnym da się znieść. polecam ci szkołe rodzenia, dużo daje, przy pierwszej nie chodziłam, męczyłam się 7 godzin, nie umiałam sobie pomóc oddychaniem. zapisałam się z ciekawości przy 2 ciąży i opłaciło się, o 10 mnie przyjęli do szpitala a o 12 juz urodziłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2008, 07:51
madzik291's Avatar
madzik291 madzik291 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
madzik291.polki.pl

Miasto: Łódż
Domyślnie

Witam,powiem Wam szczerze,ze ja mam porownanie,bo rodziłam pierwsze dziecko naturalnie(12 godz)a drugie przez cesarke.Wolę to drugie rozwiązanie i takie prawdopodobnie mnie czeka przy tej ciąży,chociaz dlużej dochodzi się pożniej do siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2008, 08:39
marzenaz23's Avatar
marzenaz23 marzenaz23 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzenaz23.polki.pl

Domyślnie

Ja rodziłam naturalnie i każdej dziewczynie tak radze,ale to jest wasz wybór.Rodzilam 8 godzin piewrsze dziecko niepowiem są to straszne bóle ale da sie je przeżyc.A po tem jaka bedziesz dumna że urodziłas siłami natury,jeszcze jak ci polążą dzidzie na piersi to o wszystkim zapomnisz.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2008, 12:41
paulina2032's Avatar
paulina2032 paulina2032 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
paulina2032.polki.pl

Domyślnie

Właśnie też się nad tym zastanawiałam ale słyszałam że po cc dłużej dochodzi się do siebie i chyba zrezygnuję a i tak jak napisała marzenaz23 ta duma
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2008, 12:43
patiew's Avatar
patiew patiew jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patiew.polki.pl

Miasto: Ostrów Wlkp.
Domyślnie

ja rodzilam silami natury i jest to cudowne przezycie,polecam wszystkim choc tez sie balam i chciclama cesarke-jakby nie patrzac jest to operacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-2008, 16:27
kieszonka's Avatar
kieszonka kieszonka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kieszonka.polki.pl

Miasto: Ireland
Talking

Cytat:
Napisał Marzenaz23 Zobacz post
Ja rodziłam naturalnie i każdej dziewczynie tak radze,ale to jest wasz wybór.Rodzilam 8 godzin piewrsze dziecko niepowiem są to straszne bóle ale da sie je przeżyc.A po tem jaka bedziesz dumna że urodziłas siłami natury,jeszcze jak ci polążą dzidzie na piersi to o wszystkim zapomnisz.pozdrawiam
jestem tego samego zdania!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2008, 14:46
sylhor's Avatar
sylhor sylhor jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
sylhor.polki.pl

Domyślnie

Tylko poród naturalny ! rodziłam i nauralnie i przez cesarskie cięcie. Ból przy porodzie naturalnym jest do zniesienia, natomiast ból po cesarskiem cięciu i dochodzenie do siebie jest naprawdę bolesne ! Nie polecam. To ciężka operacja chirurgiczna i z penwością jest to indywidualne jak przebiega rekonwalescencja, ale w moim przypadku wolałabym rodzić naturalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-11-2008, 19:07
nona25 nona25 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nona25.polki.pl

Domyślnie

Czesz dziewczyny ja mialam porod kleszczowy i bol nie do zniesienia jesli kiedykolwiek zdecyduje sie na drugie dziecko to tylko cesarka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2008, 18:37
WikuniaN0408 WikuniaN0408 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
WikuniaN0408.polki.pl

Domyślnie

Rodzilam raz 18godz skurczy w tym 14 co 3min i skonczylo sie cesarka braklo tylko boli partych takze bylam starsznie rozzalona ze nie udalo mi sie urodzic naturalnie jakas wade ukladu mialam:/ nikomu nie polecam cesarki koszmar rana boli do pol roku a przez pierwszy mies nie mozna sie zginac problem ze wstawaniem w wc i wszystkim co zwiazane z napinaniem miesni brzucha.Moja niunia ma 3,5mies a mnie dalej brzuch boli na wyskosci ciecia nikomu nie polecam wrecz odradzam przezylam bole i by bylo po sprawie krocze do 6tyg sie goi a tu czlowiek kaleka przez tyle mies dziewczyny przy cesarce ciete jest 7 warstw brzucha! czlowiek nie zdaje sobie sprawy ile moze byc powiklam zrosty itd a po drugie przy szyciu zmniejsza sie obwod macicy i przy nastepnej ciazy pod wplywem rozciagania staje sie icensza i jest ryzyko pekniecia.mojej kolezance po drugiej cesarce powiedzilei wprost zadnej trzeciej ciazy bo macica nie wytrzyma peknie i bedzie zagrozenie zycia dziecka i matki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania