Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Okazje, święta i wakacje > Forum wielkanocne
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-03-2012, 11:09
ezol's Avatar
ezol ezol jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
ezol.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Decoupage, na czym to polega?

Dziewczyny szykujemy z mężem niespodziankę dla naszej mamy. Zawsze marzyła o pięknych wielkanocnych ozdobach, ale nie miała na nie czasu.

Słyszeliśmy o "decoupage" jednak nie do końca wiemy co to takiego jest i na czym polega wytwarzanie pięknych rzeczy tą metodą. Czy da się to robić w domu? Czy ktoś z was zna się na rzeczy? Będziemy wdzięczni za podpowiedzi

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-2012, 22:25
megg1234 megg1234 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
megg1234.polki.pl

Zdjęcia: 15
Domyślnie Odp: Decoupage, na czym to polega?

To sztuka ozdabiania a ozdobić można drewniana rzeczy, szklane itp.
Potrzebna jest farba akrylowa-ciemna (może być jakikolwiek kolor) i biała którą całkowicie przykrywamy ciemny podkład (najlepiej przed pomalowaniem białej farby na ciemną wetrzeć wosk w kanty danego przedmiotu) kiedy jest to gotowe bierzemy np.plastykowy nożyk i delikatnie zdrapujemy białą farbę z kantów - tam gdzie wosk był łatwiej nam to zejdzie- no i mamy efekt postarzenia przedmiotu... następnie specjalnym klejem do decoupage przyklejamy fragment serwetki papierowej a jak klej wyschnie to lakierujemy -można dostać lakier "postarzający" przedmioty również do decoupage.
Myślę że taki prezent to naprawdę świetny pomysł a do tego naprawdę bez problemu można zrobić to w domu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-03-2012, 13:14
Kira13x's Avatar
Kira13x Kira13x jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Kira13x.polki.pl

Zdjęcia: 72

Na prezent jest to naprawdę super pomysł, ale sama zajmuje się decoupagem kilka lat i wiadomo, że cuda świata od razu nam nie wyjdą

Jeśli planujesz ,,posiedzieć" w tym dłużej, to bardziej opłacalne sa oczywiście duże opakowania wszystkich specyfików, ale można też kupić małe buteleczki.
Podstawa to dobór odpowiedniego przedmiotu. Na początek najlepiej drewno. W sklepach plastycznych można kupić gotowe drewniane przedmioty: od podkładek, wieszaczków po szafki i szafeczki albo wybrać coś swojego z domu. I porządnie wyczyścić

Później wybieramy wzór jaki chce nakleić z zwyczajnych (rozwrstwionych) serwetek. (można go wyciąć lub wydrzeć). Dopiero pod kolor wzoru dobieramy farbę. Pokrywamy nią całą powierzchnię, najlepiej kilka razy. Później przyklejamy, czekamy do wyschnięcia i lakierujemy. Można użyć choćby lakieru ze sklepów budowlanych.

Zresztą jeśli udasz się do sklepu, wejdziesz na jakąkolwiek stronę internetową, to dostaniesz porady krok po kroku jak ozdabiać konkretne przedmioty. Oczywiście wszystko można jeszcze upiększać- coś domalować, odzobić brokatem, konturówką, postarzyć, dodawać inne kolory, zamiast farb używać tzw. papieru ryżowego- jak dla mnie nawet jest od prostszy w użyciu.
Ograniczenie to tylko wyobraźnia

Moja wyrośnięta kruszynka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-2013, 15:25
edyta17072 edyta17072 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
edyta17072.polki.pl

Blog Entries: 1
Zdjęcia: 44

śliczne są tak wykonane rzeczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-2014, 16:40
antolinka antolinka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
antolinka.polki.pl

Też uważam, ze rzeczy wykonane tą metodą są niesamowite Można nawet samemu taki prezent stworzyć, wystarczy kupić jakieś drewniane pudełko lub ramkę, farby, do tego jakieś ozdóbki i gotowe Ja dostałam kiedyś pudełko na biżuterię od mojej chrześniaczki i jestem nim zachwycona. Znajomi ciągle pytają gdzie je kupiłam...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-02-2016, 10:56
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja nawet kiedyś kupiłam sobie zestaw startowy i trochę działałam, ale teraz jak zostałam mamą to i tak bym nie miała gdzie tworzyć tych swoich prac. Na internecie to tyle pięknych prac jest, ze az zazdrość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-09-2016, 14:26
joksa joksa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
joksa.polki.pl

to prawda bardzo ładne są te rzeczy. Ja właściwie dopiero zaczynam, kupiłam na początek trochę materiałów w www.swiatmargo.pl i zobaczymy co mi z tego wyjdzie. A jaką rzecz jako pierwszą ozdobiłyście?!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2016, 09:16
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 52

wygląda super!
Szkoda, że moje umiejętności plastyczno-artystyczne są naprawdę mizerne...
Chciałabym nawet jakoś to poprawić, bo fajnie nawet z Maleństwem opanować różne techniki. No chyba wszystko przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-10-2016, 22:03
bialakalia bialakalia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bialakalia.polki.pl

Ja zaczynałam od deseczek drewnianych. Dla mnie najłatwiej było na nich stawiać pierwsze kroki i uczyć się techniki decoupage.
Potem były pudełka na biżuterię, herbatę, podkładki pod kubek. Sporo rzeczy robię pod kątem okazji. Teraz wypatrzyłam sobie aniołki - http://www.loveart.pl/aniolek-drewni...26cm-decoupage, które mam zamiar przyozdobić i podarować najbliższym pod choinkę. Dla mnie taki prezent od serca ma większą wartość niż kupiony

we_kasia - ja też jakimiś oszałamiającym talentem nie dysponuję ale w sieci jest sporo kursów i filmików, na podstawie których można doskonalić swoje umiejętności. Spróbuj
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2016, 11:29
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

może i ja spróbuję coś z robić chociaż decoupage się nie interesuję ale kupiłam klej do tego (poprosiłam w sklepie o klej transparenty do papieru a sprzedawczyni dała mi taki chyba sama nie wiedziała ) i nie dało się go wymienić Muszę jeszcze serwetki do tego dokupić
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania