Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-01-2011, 18:34
matyna99's Avatar
matyna99 matyna99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
matyna99.polki.pl

Miasto: NY
Domyślnie suche oczy i nos...

Witam,
od paru dni mam problem z oczami i nosem... sa suche,nie wiem czy to wina ciazowych chormonow czy zimy,ale dokucza mi to coraz bardziej... Czy ktoras z Was tez miala podobnie?

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2011, 20:04
matyna99's Avatar
matyna99 matyna99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
matyna99.polki.pl

Miasto: NY
Domyślnie Odp: suche oczy i nos...

poszperalam troche w internecie i pisza ze to sie czesto przytrafia kobietom w ciazy,

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2013, 21:43
mimikra mimikra jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mimikra.polki.pl

Na suche oczy, zmęczone polecam Vitrum Vision. Po kilkugodzinnej pracy przy komputerze zawsze miałam suche oczy. Trzeba było się tego pozbyć bo to bardzo dokuczliwy objaw, który może prowadzić do chorób oczu. Także kieruję tę informację raczej do pracujących prz komputerach niż do ciężarnych. Chrońcie swoje oczy przed szkodliwymi bodźcami z zwenątrz, warto...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2013, 13:25
oliwia33 oliwia33 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
oliwia33.polki.pl

a może zwykły świetlik wystarczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2013, 12:12
Baczek88 Baczek88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Baczek88.polki.pl

Zgoda, takie dolegliwości czasami towarzyszą ciąży. Uczucie suchości w nosie jest bardzo nieprzyjemne i najlepiej jak najszybciej się go pozbyć. Gdy spodziewałam się dziecka, stosowałam wodę morską do nawilżania nosa. Sterimar izotoniczny zapobiegał wysuszaniu. Jest bezpieczny i nie zawiera konserwantów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2013, 13:03
Jukas's Avatar
Jukas Jukas jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Jukas.polki.pl

Powietrze o tej porze roku jest bardzo suche. By osiągnąć stan równowagi, czyli maksymalną wilgotność, „wyciąga” wodę, skąd się da. Robi to także kosztem ludzi, dlatego wysychają nam śluzówki, oczy, skóra.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-12-2013, 11:50
Nosia Nosia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Nosia.polki.pl

Ja też miałam podobne dolegliwości w ciąży. Również polecam wodę morską. A na oczy świetlik mi wystarczył Teraz jednak jest taka pora roku, gdzie tak naprawdę każda część łatwo ulega przesuszaniu, więc warto zadbać o mocniejsze nawilżenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2015, 08:47
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

hej

miałam podobny problem co Ty kochana, ale u mnie doszedł jeszcze jęczmień na oku... niefajnie to wyglądało i mi się paprało. Na szczęście już wszystko za mną, ale jakbyście potrzebowały informacji w tym temacie to polecam ten zbiór http://www.mojeoczy.pl/podstawy-wied...n-fakty-i-mity

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-04-2015, 09:21
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

hehe w moim domu też tak mielismy najpier za dużo wilgoci i kupiliśmy pochłaniacze to okazało się, że powietrze zrobilo się tak suche , że oddychając zaraz było sucho w buzi i zaczęliśmy robić pranie i wieszać po trochu w domu i jakoś wróciło do normy. Ale też już w nosie sucho, w buzi sucho i jęczmień na oku też mi się pojawił. Na szczęście 2 dni i wszystko wróciło do normy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-04-2015, 08:49
balonowadama balonowadama jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
balonowadama.polki.pl

Kup sobie jakiś preparat nawilzajacy do oczu i nosa
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd