Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-04-2018, 15:42
annamarc33 annamarc33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
annamarc33.polki.pl

Domyślnie Jak skutecznie walczyć z paradontozą?

Czy macie jakieś sposoby na tę chorobę przyzębia? Może jakieś płukanki? Może coś z apteki?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-05-2018, 11:46
melania33 melania33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
melania33.polki.pl

Domyślnie Odp: Jak skutecznie walczyć z paradontozą?

Poczytaj tu: http://www.dentaria.com.pl/choroby-dziasel/ , jak leczy się choroby dziąseł i przyzębia, bo ważne jest, skąd te choroby się biorą i dlaczego się rozwijają.
Moim zdaniem, jeśli podejrzewasz u siebie lub kogoś z rodziny taką przypadłość, to nie ma na co czekać, tylko trzeba odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny.
Możesz kupić w aptece jakiś płyn do płukania jamy ustnej, który zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej, ale to tylko tymczasowe rozwiązanie. Wizyta u dentysty będzie konieczna!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2018, 09:54
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

Może najlepiej byłoby wziąć i zapytać dentystę?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-06-2018, 10:31
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Zgadzam się, to dobra rzecz. W końcu w zależności od tego, jaki gabinet wybierzecie, na taką jakość usług możecie liczyć. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem są takie miejsca, które posiadają chociażby separator amalgamatu. Dzięki temu macie pewność, że spełniają oni normy prawne pod kątem bezpieczeństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-06-2018, 06:45
taiwona's Avatar
taiwona taiwona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
taiwona.polki.pl

Paradontoza to straszna choroba.Dodam, ze rzadko kiedy powstaje ona sama z siebie tylko jest dziedziczna. I jeśli widzicie w rodzinie przypadki paradontozy powinniscie bardzo uwazać na swoje uzębienie bo możecie je stracić!

Na tej stronie opisana jest profilaktyka i leczenie w przypadku paradontozy:
https://rodzinazdrowia.pl/profilakty...-naszych-zebow

Poczytajcie sobie W przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby, konieczne są regularne wizyty u stomatologa. Specjalista usunie kamień nazębny (sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić nawet przy bardzo dokładnym szczotkowaniu zębów). Zabieg powinniśmy wykonywać regularnie, 2-4 razy w roku. Trzeba równiez myć zeby min 2 razy dziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-06-2018, 18:33
marzenna-81 marzenna-81 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
marzenna-81.polki.pl

Przede wszystkim powinnaś wykonać zdjęcie panoramiczne zębów, które pozwoli na określenie stopnia zaawansowania chorób przyzębia. Dzięki temu dentysta będzie mógł zaplanować dokładne leczenie. W Warszawie takie zdjęcie można zrobić w pracowni DiagDent na Gocławiu- wyniki są od ręki tak więc nie musisz na nic czekać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2018, 22:13
AniaOs AniaOs jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
AniaOs.polki.pl

Uuuu to całkiem poważna choroba, trzeba dobrego dentysty i tyle.Jak coś to ja chodzę do http://properdent.pl/w Skawinie i to bardzo dobry gabinet. Ja w każdym razie jestem z opieki bardzo zadowolona, zęby mi doprowadzili do świetnego stanu, czego nie można powiedzieć o poprzednim dentyście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania