Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13-03-2018, 11:53
Agataka27 Agataka27 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

Domyślnie dieta warzywno owocowa

Dieta warzywno owocowa - co sądzicie o tego typu dietach? Myślicie, że takie diety są skuteczne? No i czy same owoce i warzywa wystarczą? Ile można być na takiej diecie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2018, 21:11
jowita99 jowita99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jowita99.polki.pl

Domyślnie Odp: dieta warzywno owocowa

Każda taka dieta na odchudzanie jest dobra. Oprócz tego stosuje tradycyjne metody odchudzania czyli ćwiczenia. Mam taki trik który wspomaga zrzucanie boczków a dokładnie bielizna wyszczuplająca i modelujaca z orirose http://orirose.pl/ Ona jest o tyle fajna ,że jak ćwiczycie to efekty nadchodzą szybciej i są znacznie bardziej zadowalające.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2018, 20:27
stefka365 stefka365 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
stefka365.polki.pl

Według mnie jednak same warzywa i owoce to trochę za mało. Posiłki służące redukcji masy ciała powinny być zbilansowane i pełnowartościowe. Można ograniczyć spożycie mięsa, ale nie powinno się go całkowicie wykluczyć. Tutaj znajdziecie przykładowe programy odchudzające - http://www.limvena.pl/program/ Posiłki są tak przygotowane, żeby organizm przyjmował odpowiednie składniki mineralne oraz witaminy, które są mu potrzebne. Dodatkowo, żeby nie czuć się głodnym warto skorzystać z koktajli proteinowych, które zapewniają uczucie sytości oraz dostarczają niezbędne wartości odżywcze. W ten sposób waga będzie spadać, a wy nie będziecie rozdrażnieni z powodu uczucia głodu :0
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29-05-2018, 08:20
elabarbara elabarbara jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
elabarbara.polki.pl

A próbowałaś diety E. Dąbrowskiej ? To też dieta owocowo-warzywna. Bardzo dużo ludzi korzysta z tej diety która jest nieszkodliwa dla organizmu, oczyszcza organizm z toksyn i pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Może poczytaj sobie o tej diecie na stronie żyj zdrowiej sa tam też przepisy E. Dąbrowskiej także już łatwiej będzie. Moja znajoma jest na tej diecie 3 tydzień i efekty są widoczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 14:25
jjusti18 jjusti18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjusti18.polki.pl

Ciekawa dieta, ale czy to wystarczy? Jak chcesz szybko schudnąć to moim zdaniem trzeba czegoś więcej... Ja korzystam z tego rodzaju środka o którym sporo się dowiecie tutaj estiq i powiem wam, że ćwiczę dwa tygodnie, stosuje dietę i ten preparat - widać już efekty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28-06-2018, 00:51
AniaOs AniaOs jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
AniaOs.polki.pl

to najzdrowsza dieta, wszędzie o tym pisza. Ja juz od roku nie jem mięsa i super się czuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27-07-2018, 10:28
dianapayen's Avatar
dianapayen dianapayen jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dianapayen.polki.pl

Próbowałam, ale jest skuteczna tak dopiero po miesiącu, niestety dłuzej na niej nie wytrzymałam jak 2 miesiące, bo nie przepoadam za owowcami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2018, 09:10
melvit melvit jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
melvit.polki.pl

Miasto: Warszawa

Również uważam, że owoce i warzywa mogą nie wystarczać. Można ograniczyć mięso jednak lepiej całkowicie z niego nie rezygnować ponieważ zawiera między innymi żelazo bardzo ważne dla naszego organizmu. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z dietetykiem, który dobierze nam dobrze zbilansowaną dietę.
Stary 02-08-2018, 09:28
magda906 magda906 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magda906.polki.pl

Takie restrykcyjne diety pomagają schudnąć. Ale zaraz po ich zakończeniu kilogramy wracają. To tak zwany efekt jojo. Jeśli chcesz tego uniknąć rzuć okiem tutaj http://www.blogowypamietnik.pl/. Jest tam wiele ciekawych artykułów o odchudzaniu, treningach itp. Myślę, że zmiana nawyków żywieniowych zagwarantuje ładną sylwetkę na stałe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-08-2018, 14:58
luna077 luna077 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
luna077.polki.pl

Szczerze mówiąc nie jestem za dietami czysto bez mięsa, ale wiem że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Dla takich osób powstaje coraz więcej produktów żywnościowych (jak np. nawet takie koncentraty na wspomaganie metabolizmu - http://www.enzympro.pl/sport/). Dzięki temu można żyć zgodnie z własną dietą i sprawić, że będzie różnorodna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania