Wróć   Forum Mamotoja.pl > Konkursy > Konkursy zakończone
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy zakończone Tutaj przenosimy konkursy, które są już zakończone.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-03-2018, 09:36
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem”

Weź udział w naszym konkursie „Cieszymy się życiem” – dodaj do naszego wątku konkursowego na forum kilka zdań o tym, jak staracie się odpoczywać od telefonów, komputerów i technologii. Do wygrania 10 książek o TEKu – nowoczesnym jaskiniowcu.

Żyjemy w czasach, kiedy nawet dwulatek zręcznie obsługuje tablet czy smartfona – sam potrafi włączyć sobie bajkę czy grę. Dorośli również żyją w wirtualnym świecie jakby coraz bardziej, każdy na konto w mediach społecznościowych i za ich pomocą sprawdza zwyczaj co słychać u znajomych. Rozwój technologii i mediów umożliwia ludziom wiele, ale w tym pędzie do nowoczesności i uzależnieniu od technologii są też minusy. Książka, którą można wygrać w naszym konkursie, w zabawny sposób porusza problemy nowoczesności, technologicznych nowinek i pokazuje dzieciom, dlaczego warto czasem odłożyć telefony na bok i wyjść na podwórko

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Napisz (na naszym forum w wątku konkursowym) kilka zdań o waszych rodzinnych sposobach na cieszenie się życie i sobą nawzajem – zamiast patrzenia ciągle w ekrany komputerów i telefonów. Do wygrania 10 egzemplarzy książki „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” – zobacz nagrody w konkursie!

Konkurs trwa od 8.03.2018 r. do 22.03.2018
Zobacz też:
Regulamin konkursu

Aby wziąć udział w konkursie, napisz kilka zdań od siebie poniżej
Nieprzeczytane 08-03-2018, 12:33
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 52
Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

Przekonanie maluchów do tego, że zabawa bez laptopa i telefonu jest dzisiaj nie lada wyzwaniem. Stawiam na dwa sprawdzone sposoby:

1. świeć przykładem
sama odkładam telefon i laptopa, kiedy spędzam czas z dziećmi. Nawet kiedy ktoś dzwoni podczas posiłku albo naszej rozmowy nie odbieram telefonu, bo to czas dla mojej rodziny. Zawsze można oddzwonić.

2. wymyśl coś ciekawego
córeczka bez protestów zostawia elektronikę, kiedy zaproponuję jej coś naprawdę dla niej atrakcyjnego. Staram się więc wymyślać nowe zabawy dostosowane do wieku. Aktualnie działa rozmieszczenie "skarbów" (najczęściej drobnych słodyczy typu lentylki zapakowanych w folię aluminiową) po całym mieszkaniu i tropienie ich z mapą
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-03-2018, 20:56
roksanas105 roksanas105 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
roksanas105.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

Nie ukrywam tego, że moje roczne dziecko lubi wpatrywać się w ekran komputera lub telefonu... Po prostu ma swoją ulubioną bajkę, którą mógłby oglądać godzinami. Ale zawsze udaje mi się go zachęcić do wspólnej zabawy Najczęściej jest to wspólne oglądanie kolorowych książek i uczenie co, gdzie się znajduje. Oczywiście wyjście na podwórko też jest dla niego ogromną frajdą, zwłaszcza dlatego, że może pobawić się z pieskami czy kotkami, które tak bardzo uwielbia
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-03-2018, 21:59
agasam9 agasam9 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agasam9.polki.pl

ja moje dzieci angażuję do wszystkiego. Dla mnie to jakaś pomoc, a dla nich nowa zabawa. Wczoraj przyniosłam im miskę pełną skarpet i zorganizowałam konkurs z nagrodami. Zadanie polegała na znalezieniu jak najwięcej par skarpet. Nagrodą główną było wybranie sobie menu na kolację I u nas tak w kółko
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-2018, 20:53
adleri adleri jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
adleri.polki.pl

Zdjęcia: 22

My uciekamy... a gdzie? Tam, gdzie nas wyobraźnia lub nogi poniosą Czasem, gdy brzydko na dworze, zaczytamy się bez granic w zbudowanej wcześniej jaskini, gdy pogoda dopisuje wychodzimy karmić kaczki obowiązkowo również z książką na "potem", a zawsze możemy liczyć na nasze zwierzątka, które co dzień są chętne do zabawy i pieszczot - a mamy kogo głaskać i rozpieszczać - psiaka, królika i szczura Oni też ofiarują nam miłą ucieczkę od codziennej technologii. A teraz? Idzie wiosna! Czas topienia marzanny, zbierania bzów, puszczania latawców, ganiania za Wielkanocnym Królikiem i cieszenia się słonecznym blaskiem. Na pewno więc nie grozi nam wciągnięcie przez cyberświat
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2018, 09:52
krln1985 krln1985 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
krln1985.polki.pl

Zdjęcia: 18
Smile Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

* Mamy wiele sprawdzonych sposobów na ciekawe spędzanie razem czasu Tak naprawdę wiele zwykłych, codziennych czynności staje się okazją do zabawy i nauki, gdy zaangażujemy w nie też dzieci. Uwielbiamy wspólne gotowanie, robienie ciasteczek czy lepienie pierogów Angażujemy dzieciaki również w trakcie porządków.

* Gdy jest dużo wolnego czasu- uciekamy na łono przyrody! Woda, las, cisza, spokój to świetna okazja do aktywnego wypoczynku. Z takich wycieczek pozostają nam zwykle jakieś " zdobycze", np. kamyki, patyczki, liście, kasztany. Nic się nie zmarnuje. Kamyki malujemy i ozdabiamy, a np. z liści robimy kwiaty i bukieciki

* Gdy pogoda nie dopisuje, bawimy się w domu. Gramy w gry planszowe lub układamy puzzle. Uwielbiamy też książki. Codzienne czytanie naszym dzieciom to już rytuał!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2018, 10:48
teklunia222 teklunia222 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
teklunia222.polki.pl

Zdjęcia: 24
Smile Odp: Wygraj 1 z 10 świetnych książek o TEKu Jaskiniowcu. Konkurs „Cieszymy się życiem

Nasze sposoby na cieszenie się sobą to wspólne zabawy i wspólne wykonywanie obowiązków. Jeżeli robimy coś z naszym synkiem, nawet zwykłe porządki czy obiad to czas spędzony razem jest bezcenny.
Oczywiście najprzyjemniejsze są wspólne zabawy bo wtedy całą rodziną jesteśmy dziećmi, patrzenie na świat z perspektywy dziecka pozwala się nim naprawdę cieszyć.
Dając dziecku swoja uwagę i czas cieszymy się życiem, a telewizor i telefon idą w odstawkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2018, 15:10
aagnieszkaa1 aagnieszkaa1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aagnieszkaa1.polki.pl

Zdjęcia: 122

Ruch to zdrowie! I każdy o tym wie. Ja z moją rodziną zwracam szczególną uwagę na to, aby dużo się ruszać i nie chodzi tu tylko o uprawianie różnych sportów. Ważne jest, aby też wspólnie wymyślić jakieś gry i zabawy, które sprawią nam wiele radości i rozwiną naszą sprawność ruchową czy też zręczność, a nawet szybkość. Zamiast siedzieć przed ekranem laptopa czy telewizora- ruszmy się...

Moje propozycje gier i zabaw ruchowych w domu:
- wspólne tańczenie w rytm muzyki, nie musi to być muzyka z płyty CD itp. Sami również tworzymy muzykę. Mamy własnoręcznie wykonane instrumenty i gramy na nich np. kubeczek po jogurcie do którego wsypujemy troszkę ryżu, ładnie zaklejamy, ozdabiamy i gotowe,
- rzut do celu: wspólnie uszyłam z moimi dziećmi woreczki materiałowe, które wypełniłam zbożem. To właśnie nimi rzucamy albo do pustego wiaderka, albo do koszyczka, czy też jakiejś skrzynki,
- pokonywanie toru przeszkód: tworzymy własny tor przeszkód, to z poduszek, to posługujemy się różnymi większymi zabawkami i pokonujemy go w jak najszybszym czasie. Ten rodzaj zabawy wykonujemy w salonie bo potrzeba nam wiele, wiele miejsca,
- gra w *********era, którą każdy zna, a my w szczególnością ją polecamy. Jest przy niej mnóstwo śmiechu i radości, ale i rywalizacja jest zacięta,
-
A oto nasze zabawy na świeżym powietrzu:
- wyścigi w workach. Tak, tak! Mamy duży ogród i uwielbiamy taki rodzaj rywalizacji.
- zabawa "Bieg kelnera", gdzie łączymy się w drużyny. Każda drużyna otrzymuje plastikowy talerzyk i piłeczkę ping-pongową. Ustawiamy się drużynami na mecie, pierwsi zawodnicy z każdej drużyny trzymają na podniesionej w górze dłoni talerzyk, a na nim piłeczkę. Po usłyszeniu „start”, zawodnicy biegną do wyznaczonego punktu i zawracają. Przekazują talerzyk z piłeczką kolejnej osobie z drużyny i to ona rusza do biegu. Upuszczenie piłeczki – powoduje konieczność powrotu do linii startu i ponowne rozpoczęcie biegu. Wygrywa drużyna, której wszyscy zawodnicy zaliczą bieg z piłeczką pierwsi.
- strzelanie z własnoręcznie wykonanych łuków w tarczę. Mój kochany mąż wykonał dla nas takie łuki i czasami sobie tak postrzelamy na punkciki.
- wyścigi z jajkiem na łyżce,
- żonglowanie piłeczkami, gdy jest bezwietrznie.
Oto niektóre z gier i zabaw ruchowych, które towarzyszą mi i mojej rodzinie, czy to w domku czy na dworze.
Teraz trwa jeszcze zima. To doskonałą zabawą będzie rzucanie się śnieżkami, jeżeli mamy jeszcze śnieg
I pamiętajmy, że ruch to samo zdrowie. Niech każdy się o tym dowie! Taki sposób spędzania czasu wolnego przez rodzinę zbliża ją do siebie i uczy zdrowych postaw z dala szkodliwych ekranów...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2018, 15:12
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aagnieszkaa1.polki.pl

***************** - chodzi o Grę *********er
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2018, 15:13
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aagnieszkaa1.polki.pl

dalej robią się kropki: chodzi o czyt. Tłister
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania