Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-03-2015, 00:28
nadyjka00 nadyjka00 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nadyjka00.polki.pl

Domyślnie centyle- długość dziecka

witajcie,

Jestem w 13 tc- bylam dzisiaj na usg. Wyniki mojej fasolki: długosc CRL: 50 mm
Niestety z tego co czytam zarodek jest mniejszy niż powinien być, na ten tydzień ciąży. Lekarz nic mi na badaniu nie powiedzial, w ogole byl jakis malomowny, zdawkowo odpowiadał na moje pytania ;/ a o wynikach kompletnie nic nie powiedzial. Oczywiscie zdaje sobie sprawę, że te pomiary nie są jakoś mega dokładne, ale lekarz powinien chyba i tak cokolwiek powiedziec?? Wrocilam do domu i wrzuciłam sobie wyniki do wykresu na Belly i wyświetliło mi się poniżej normy. nie wiem co mam o tym myslec? czy któraś z was tak miała? Na wizytę prywatną do lekarza mogę najwcześniej będę mogła iść w przyszłym tygodniu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2015, 06:19
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: centyle- długość dziecka

ja mogę tylko powiedzieć na swoim przykładzie - u mnie wszystkie wartości oraz waga dziecka była zawsze nizsza o jakies dwa tygodnie niż wiek ciąży tak mowila mi moja ginekolog - ale mowila aby sie tym nie martwic, mysle ze jesli by cos twjego lekarza zaniepokoil to napewno by Cie poinformowal o tym fakcie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2015, 15:10
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Nie przejmuj się tm zbytnio. Mi w ciąży z Zuzią cały czas powtarzali że jest za duża na swój tydzień ciąży a później urodziła się z wagą 3010 i 56 cm
Z Fabiankiem natomiast zawsze wartości były niższe niż powinny i dopiero pod koniec ciąży się wyrównały
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2015, 17:23
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

dokładnie, nie ma się co przejmować na mój synek też miał tylko 56 cm a mówiono mi że długi będzie. spokojnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-03-2015, 23:38
luizanka luizanka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
luizanka.polki.pl

Ty mówisz o siatkach centylowych płodu? A gdzie znajde to w necie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2015, 10:31
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Nie przejmuj się! Moja córcia też była zawsze mniejsza niż na to wskazywał wiek płodu. A urodziła się z normalną wagą urodzeniową!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2015, 10:36
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Też uważam jak dziewczyny że nie ma co się martwić na zapas bo wystarczy gorszy sprzęt albo że lekarzowi drgnie ręka a już wychodzi coś innego bardziej bym się zastanowiła czy chcę chodzić do lekarza który nie odpowiada na moje pytania w zadowalającym stopniu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2015, 10:55
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

lekarze mają takie standardy gdzie są widełki ile np długości powinno mieć dziecko w danym tyg itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2015, 11:22
nadyjka00 nadyjka00 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
nadyjka00.polki.pl

Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że badanie jest wrażliwe na ludzki błąd . Ale mógł cokolwiek powiedzieć, przecież skoro ma te "widełki" to widział, że jest poza normą.
pradip właśnie masz rację muszę zastanowic się nad zmianą lekarza, bo to w głowie się nie mieści, żebym ja musiala o wszystko wypytywac, a i tak nie otrzymuję odpowiedzi..

luizanka tak piszę o siatkach centylowych płodu- można śledzic rozwój maluszka. Na Belly są super ja właśnie tam zobaczyłam, że mój maluszek jest troszkę za mały na ten tydzień ciąży, bo tak jak pisałam od lekarza żadnego info. :/ w przyszłym tygodniu idę prywatnie do innego lekarza i zobaczymy co powie. Uspokoiłyście mnie trochę, ale to nie zmienia faktu, że to lekarz powinien mnie uspokoic.

luizanka wykres CRL mojej fasolki wygląda jak na razie tak
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-2015, 00:21
luizanka luizanka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
luizanka.polki.pl

o kurcze, wygląda nieźle- to znaczy wykres- nie to, że u Ciebie jest poza normą... Mówiłaś, że w przyszłym tygodniu idziesz prywatnie? Ciekawe co inny lekarz Ci powie. Mam nadzieję, że bedzie wszystko ok.

A wrcajac do wykresu, gdzue Ty to znalazłas?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania