Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odparzenie pupy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odparzenie pupy

    Córcia od ok tygodnia ma odparzoną pupkę i nic , zupełnie nic nie działa. Poradźcie mi proszę jak to wyleczyć. W ostateczności pójdę do pediatry, ale wolałabym samodzielnie się z tym uporać
  •    
       

    #2
    Odp: Odparzenie pupy

    tydzień to długo, jeśli naprawdę nic nie pomaga to mimo wszystko polecam wizytę u lekarza, widać konieczna będzie maść na receptę z antybiotykiem. A co stosowałaś jeśli można spytać? bo moja bratowa też zawsze mówi że nic nie pomaga a smaruje małą tylko kremem bambino i linomagiem, to nie dziwić się że nie pomaga...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Odparzenie pupy

      Przeczytaj poradnik co zrobić z odparzeniami u dziecka, bardzo fajnie napisany przez dr n. med. Doroty Ćwiek ( jest na stronie odprzeniapodkontrola.pl ) i zawiera bardzo dużo informacji pod względem opieki nad noworodkiem.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Odparzenie pupy

        Tydzień to bardzo długi okres, powinnaś wcześniej już coś z tym zrobić. Polecam abyś zaopatrzyła się w sudocrem, i do czasu pójścia do lekarza z niego korzystała, krem powinien sobie spokojnie z odparzeniami poradzić, ale i tak warto aby lekarz upewnił się czy wszystko w porządku.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Odparzenie pupy

          Nie ty pierwsza masz takie p[problemy i wystarczy czasami dobrze poczytać. Sudocrem to podstawa jeśli chodzi o takie problemy i powinien być od razu zastosowany

          Skomentuj


            #6
            Odp: Odparzenie pupy

            Trochę długo ma te odparzenia...
            Ja mogę polecić Bepanthen a w cięższych przypadkach sudocrem. Na pewno pupę trzeba też wietrzyć. Zastanowiłabym się też nad przyczyną. Może pieluszki są przyczyną?? Na pewno nie zwlekałabym z wizytą u lekarza skoro piszesz,że tyle to już trwa. To szczypie



            Skomentuj


              #7
              Odp: Odparzenie pupy

              ja też zdecydowałabym się nad wizytą u lekarza - szkoda męczyć dzieciaczka - bo to na pewno boli, piecze - i w takim przypadku może się to skończyć antybiotykiem - mojej siostry córa jest uczulona na jakieś kremy i chusteczki do pupy i mogą korzystać tylko z jednej firmy więc tez trzeba znaleść przyczynę takiego stanu

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Odparzenie pupy

                znam ten problem bo moja córa często go miała kiedy nie pomagają maści typu sudokrem warto poradzić się pediatry. Ale możesz spróbować czegoś przeciwgrzybiczego jak clotrimazol. U nas podziałało ale to lekarka nam zaleciła więc wiem że nawet u tak małych dzieci można stosować

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Odparzenie pupy

                  Napisane przez jogobella198 Pokaż wiadomość
                  znam ten problem bo moja córa często go miała kiedy nie pomagają maści typu sudokrem warto poradzić się pediatry. Ale możesz spróbować czegoś przeciwgrzybiczego jak clotrimazol. U nas podziałało ale to lekarka nam zaleciła więc wiem że nawet u tak małych dzieci można stosować
                  Clotrimazolum na pewno. Pamiętam jak położna środowiskowa była u mnie po porodzie i mówiła,że na zmiany skórne przy narządach można kłaść tą maść. Ale pomimo tego i tak skonsultowałabym to z lekarzem czy oby na pewno można tym smarować. Ja to zawsze wolę wszystko sama od lekarza usłyszeć.



                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X