Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alergia na mleko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Alergia na mleko

    Czy są tu mamy dzieci mających alergię na białko mleka krowiego?
    Jak sobie radzicie? Czym zastępujecie mleko żeby zapobiec niedoborom wapnia?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    #2
    Odp: Alergia na mleko

    Moja mała miała alergię na mleko a właściwie nietolerancję pokarmową bo robiłam jej testy i nic nie wykazały, chociarz podobno w wieku ok. 7 miesiecy mogą być niewiarygodne. Dawałam jej specjalne mleko, najpierw to ze znakiem HA ale nic nie dało a potem Nutramingen do kupienia w aptece i nie tylko na recepte ale na recepte kosztuje 4 zl zamiast 40. Zeby dostać recepte musicie mieć świstek od alergologa zeby lekarz rodzinny mogl przepisywac nutramigen ze 100% refundacji. To mleko jest okropne w smaku ale ze moja dzidzia nie znala jeszcze wiele smakow to jej smakowalo. Potem po jej roczku jak lekarz zalecil stopniowe wprowadzenie mleka normalnego nie chcialago jesc bo jej nie smakowalo. Ale po kilku probach w koncu sie przyzwyczaila. Na poczatku mieszala pol na pol z normalnym dla zieci i tak stopniowo eliminowalam ten nutramigen. W koncu sie udalo. I rzeczywiscie nietolerancja minela. Teraz dziecko nie zabardzo chce jesc mleko wiec robie jej kaszki na mleku, lubi jogurciki takie dla niemowlat ktore daja az 40% zapotrzebowania na białko, dostaje duzo warzyw brokółów itp. od czasu do czasu je tez danonki, serek wiejski,ser żółty, kefir powoli wprowadzalam te produkty do diety i obserwowalam reacje. Teraz juz nic sie nie dzieje. Ale sa specjalne sery kozie mleko sojowe itp.Ewentualnie takimi produktami mozna wzbogacac diete dziecka w bialko. Najlepiej wpisac w int. zródła białka i jakoś wciskać powoli do diety te produkty.

    Skomentuj

           
    Working...
    X