Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

odpowiednia pielegnacja i zdrowie bliźniaków

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    odpowiednia pielegnacja i zdrowie bliźniaków

    Witam wszystkich forumowiczów. Wychowujemy z żoną od prawie pół roku dwójkę wspaniałych bliźniaków Pomaga nam moja teściowa, bo byśmy sami nie ogarnęli. Mam kilka wyszczególnionych sytuacji poniżej z życia bliźniaków .
    Ogólnie czy Waszym zdaniem postępujemy jako świeżo upieczeni rodzice ok czy coś byście zrobili inaczej ?

    1) Jeśli chodzi o kąpanie - To zawsze staramy się mieć ciepło w pokoju, temperatura 24 stopnie.
    Zamykamy drzwi do pokoju, aby nie było możliwości żadnego przeciągu między pokojami.
    Staramy się też w trakcie kąpania nie kręcić, to znaczy nie wychodzimy z pokoju żeby nie robić wiatru chociażby otwierając drzwi.
    Nie zanurzamy też niemowlakom główki, żeby woda do uszu się nie dostała.
    Po skończonej kąpieli zakładami niemowlakom czapki, kładziemy do łóżeczek, przykrywamy kocem i wtedy otwieramy drzwi od pokoju.

    2) Wychodzenie na dwór - raczej rzadko wychodzimy, częściej dworujemy niemowlaki, to znaczy kładziemy w gondolach (odpowiednie ubrane niemowlaki jak na spacer) i wtedy otwieramy okno.
    Na zewnątrz wychodzimy raczej jak temperatura jest na plusie i przede wszystkim nie ma wiatru.

    3) W mieszkaniu na swojej macie kiedy się bawią, to ubrane są zawsze w body z całym rękawem, spodenki i skarpetki (temperatura panująca w mieszkaniu około 23 stopnie).

    #2
    Odp: odpowiednia pielegnacja i zdrowie bliźniaków

    Z własnego doświadczenia, jeśli chodzi o pielęgnację i higienę malucha, w pierwszej kolejności zaopatrzyłam się w niezbędny sprzęt. Wanienka, ręczniczki itp. To oczywiście podstawa. Polecam stronę https://4kidspoint.pl/388-zdrowie-i-higiena-dziecka z artykułami pomagającymi dbać o higienę dzieci. Ważne by wszystko było delikatne, skóra dziecka bowiem jest bardzo delikatna. Do tego oczywiście łagodne środki pielęgnujące Ja również na początku miałam rozterki, czy właściwie dbam o córeczkę. Teraz z perspektywy czasu wiem, że nie wolno się bać

    Skomentuj

           
    Working...
    X