Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przykre kąpiele.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przykre kąpiele.

    Witam,
    Jestem mamą dwu-miesięcznego Jasia. Bobas rozwija sie prawidłowo i do tej pory lubił wieczorne kąpiele, od kilku dni jednak kiedy przychodzi czas mycia i rozbieram malucha on zaczyna głosno płakac jakby ktos obdzierał go ze skóry. ostatnio zachłysnął się wodą po czym w nocy ulało mu sie mleko i znów się zachłysnął. od tego czasu kąpiel jest horrorem całej rodziny. Nie wiem jak mam Jaśka znów przysposobić do polubienie tego wieczornego rytuału, by się wyciszył i zrelaksował przed snem, a nie zestresował. Smyk po przystawieniu do piersi uspokaja sie automatycznie. Jestem dość młodą mamą.. Doradźcie mi cos, proszę.
  •    
       

    #2
    Odp: Przykre kąpiele.

    Może odpuść Mu kapiel na kilka dni i tylko wieczorem umyj na przewijaku. Wtedy moze zapomniałby o przykrym doswiadczeniu. Zaproponowałabym też wspólna kapiel z rodzicem, ale nie wiem czy dwa miesiace to nie zawcześnie troszkę.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przykre kąpiele.

      Ja bym pomyslala o zmianie osoby kapiacej -jesli zawsze robisz to sama to moze przy mezu (jesli masz) lub babci bylo by inaczej . Chodzi mi o to ,ze Ty tez stresujesz sie zapewne taka sytuacja i moze malec to wyczuwa . Mozna tez zmienic pomieszczenie gdzie odbywaja sie kapiele .
      Szczerze mowiac to nie mialam takich problemow i nie wiem czy moje spostrzezenia beda trafne ,ale mysle ze warto cos zmienic
      Pozdrawiam
      Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przykre kąpiele.

        Kąpiel z rodzicem odpada, mamy prysznic:] a przy myciu zazwyczaj jestem ja z tatą, a babcia sie dopycha na 3 i komentuje :/

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przykre kąpiele.

          Babcia komentuje
          odstawić Babcię, niech nie robi zbędnego zamieszania - dziecko musi mieć przyjemność z kąpania a nie widok 3 głów nad sobą....kto by to zniósł?
          dziecko to mały człowiek, czuje i rozumie jak dorosły - kąpiel powinna być rytuałem, spokojną czynnością, wyciszającą przed snem....

          jeśli synek się zraził do kąpieli, można mu ją odpuścić na dzień - dwa i od nowa przyzwyczajaj do tego rytuału, ale bez zbędnych osób... uda się, ale trzeba znaleźć odpowiedni sposób.
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #6
            Odp: Przykre kąpiele.

            A może woda jest za ciepła bądź zimna. Mimo, że termometry pokazują właściwy przedział to Maluszkowi może nie odpowiadać.
            Albo jest głody. Tuż przed kąpielą raczej się nie karmi dziecka, ale spróbuj dać mu pierś na 30 min przed pluskaniem i zobaczysz czy wtedy będzie spokojniej.
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przykre kąpiele.

              Dziewczyny mają rację do takiego rytuału jaką jest kąpiel dziecko powinno mieć spokój i im więcej ludzi przy tym tym gorzej.Ja wolałam sama kąpać swoje dzieci bo raz tylko mąż mi pomagał i było tragicznie dziecko darło się wnieboglosy.Najlepiej odczekać kilka dni i zacząć od nowa spokojnie bez nerwów i z małą ilością wody w wanience.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przykre kąpiele.

                A może przed kąpielą spróbuj mu zrobić jakiś relaksujący masaż. Moja córcia na początku strasznie nie lubiła kąpieli i po paru dniach się przekonała. Ale z tego co pamiętam to uspokoiła się odkąd zrobiliśmy cieplejszą wodę. Słyszałam też że dzieci nie lubią jak się je wkłada pleckami do wanienki (tyłem do wody), wtedy lepiej jest włożyć malucha tak, żeby widział, gdzie jest wkładany. Znajoma mi mówiła, że to pomogło. Ja osobiście nie próbowałam. Głowa do góry - na pewno zrozumie że kąpiel to sam przyjemność

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przykre kąpiele.

                  zmienilam miejsce kapieli z lazienki na pokoj w ktorym spimy, włozylam do wanienki tak, ze widzial co i jak. w wanience byly kaczuszki . najpierw tez zanim jaska posadzilam w wodzie, popluskalam jego raczka. pomoglo, ale dodam, ze najpierw byla wojna przy rozbieraniu i w lazience... chyba przestal mu sie podobac wystroj tego wnetrza.. :] zobaczymy jak bedzie jutro. :]

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przykre kąpiele.

                    Jagodzianka i jak tam kąpiele po paru dniach?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przykre kąpiele.

                      jak napisalam wyzej, czasami jeszcze kweka, ale zaczeło mu sie znow podobac... powoli do przodu :]

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przykre kąpiele.

                        jagodzianka a moze on nie lubi sie przebierac i rozbiewrac moze denerwuje go te sciaganie ubranek, u mnie mala co prawda jest wieksza bo zaraz 10 miesiecy ale jak sie przychodzi czasem ubierac albo rozbierac to tez piszczy niewiadomo czego

                        Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przykre kąpiele.

                          U nas ostatnio w czasie kąpieli dzieje się coś strasznego. Julia umyje ząbki,
                          odkręci sobie wodę, woła siusiu po czym za chiny ludowe nie chce wejść
                          do wanny. Płacze, trzyma się kurczowo za szyję. Zawsze lubiła się kąpać,
                          a ostatnio takie sceny. Za pierwszym razem myślałam, że jest po prostu
                          zmęczona, więc na drugi dzień zaczęłam kąpięl zdecydowanie wcześniej.
                          Ale znowu było to samo. Nie boi się wody, to na pewno bo na basenie
                          śmiga jak rybka. Już nawet ma piłkę w wannie do zabawy. Ale nie chce w
                          niej usiąść. Stoi trzyma się mnie za rękę i wtedy jeszcze jakoś daje się
                          umyć. Ale nie na siedząco. Ja już nie wiem jak ją przekonać.


                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przykre kąpiele.

                            na kąpiele najlepsze są zabawki i usmiechy, ja robię sobie żarty ze wszystkiego co się dzieje w trakcie kąpania i dziecko to łapie i samo się śmieje

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przykre kąpiele.

                              dokladnie, atmosfera podczas kąpania ma duzy wplyw na to, jak dziecko reaguje na tą czynnosc u nas jest najpierw troche zabawy, a potem spokoj, maluch szybciej zasypia i jest taki spokojny, zrelaksowany :0

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X