Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wyśmiewanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wyśmiewanie

    Jakis czas temu była mz dziecmi w salonie zabaw i bylo troszke maluchow przewaznie wlasnie 6+ byl tez jeden chlopczyk z downem. Widziala mja kdzieci sie z niego nasmiewaly, mi bylo bardzo przykro a co dopiero jemu albo jego mamusi?? Jak wytlumaczyc dzieciom ze nei wolno smiac sie z czyjegos nieszczescia? Jak uczyc je akceptacji dla kazdego czlowieka??
    Wie mze to bardzo trudne ale to co sie dzieje z dziecmi to mnie przeraża, jak mozna tak to lekceważyc... niektore matki kopnela bym w dupsko zeby wstaly z tej sofy podeszly do dziecka i porozmawialy z nim...
  •    
       

    #2
    Odp: Wyśmiewanie

    evelinek13 kochana my juz takim zadufanym społeczenstwem jesteśmy,eksportowo mega tolerancyjni i super przyjazni ale we własnym ogródku sama widzisz jak jest.
    Oczywiście ze dziecko które ma 3 lata widzi roznice w wygladzie i się zastanawia i wyraza swoje obserwacje głosno -bo to tylko dziecko a obowiązkiem kazdej mamy jest wytłumaczyć a nie palnąc pąsa upssss
    My mamy na podwórku dziewczynke bez paluszków ,moja Olka to od razu wyłapała nie odganiałam jej od dziecka tylko stanełam przy Karolince bo tak ma na imie i przedstawiłam dziewczyny i Olka popatrzyła po zagladała pociumała ja w raczke i powiedziała ze się"goi i nić nie będzie" to w tedy tłumaczyłam ze dziewczynce nic się nie stało tylko ma taka rączke i jej to nie przeszkadza i moze się bawic z dziećmi .W tedy za moimi plecami zrobił sie wianuszek z dzieci i wszystkie sie przygladały z zaciekawieniem no ale w zwiazku z tym Karolina zyskała nowych znajomych bo nagle wszystkie chciały się z nia bawić.
    Na tym to polega ,dzieci są bezposrednie i nie ma się co za nie wstydzic.A smiac się z czyjegoś kalectwa nie wypada i jest niegrzecznie tak tez tłumacze moim dzieciom od początku.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Wyśmiewanie

      poruszyłaś bardzo ważny temat, też się nad tym zastanwiałam i wydaje mi się, że dzieci się tak zachowują jak rodzice, ja w takiej sytuacji powiedziałabym dziecku by się pobawiło z tamtym chłopczykiem i wytłumaczyłabym, że jedno dziecko ma jasne włoski, inne ciemne, inne jest chudsze inne grubsze itd

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wyśmiewanie

        to jest dobry wątek, dlatego jestem za grupami integracyjnymi w przedszkolach i szkołach. Dziecku należy tłumaczyć że są dzieci które jeszcze pewnych umiejętności nie zdobyły i trzeba im pomóc, pokazać, zachęcić do zabawy. My w pracy zawsze z dziecmi siadałyśmy i rozmawiałyśmy a dzieci naprawę rozumieją i szybko uczą się jak nalezy się zachować. W tym przypadku uważam że to wina rodziców gdyz nie tłumaczą nie rozmawiają a to błąd ogromny.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wyśmiewanie

          Bardzo dobry i bardzo trudny temat. Ciężko wytłumaczyć coś dzieciom, bo one zazwyczaj tego nie rozumieją i posiłkują się tylko tym, co widzą. Nie mają jeszcze ukształtowanej moralności dlatego bywają często w naszym mniemaniu bardzo okrutne. Dlatego bardzo ważne jest, by malucha od początku uczyć co i jak, mówić wprost o tym i tłumaczyć. Może nie zawsze się będzie to udawać, ale to do nas należy ten obowiązek i właściwe ukształtowanie małego człowieka.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wyśmiewanie

            Niestety dzieci nie zachowują się tak same z siebie. Wzorce wynoszone są z domu. Dzieci zauważają odmienność, ale ja zawsze mówię, że każdy jest inny, a to jak wygląda nie determinuje jakim jest człowiekiem. Bardzo mnie razi gdy rodzice nie reagują na niewłaściwe zachowanie swoich dzieci.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wyśmiewanie

              dokładnie to rodzic powinien interweniowac i uczyć jak powinno się postępowac i zachowywać. A nie zostawiać sprawy tak jak są a potem jak dziecko starsze to dziwić się dlaczego dziecko tak a nie inaczej postępuje

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wyśmiewanie

                Moim zdaniem od małęgo trzeba uczyć dziecko że na świecie są odmienności i nie ma w tym nic złego, każdego człowieka trzeba toloerować a potrzebującym pomagać a nie się śmiać.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wyśmiewanie

                  Przede wszystkim samemu nie należy się wyśmiewać z innych. Niestety kilkakrotnie widziałam jak mamusie komentowały i oceniały innych.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wyśmiewanie

                    Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
                    Przede wszystkim samemu nie należy się wyśmiewać z innych. Niestety kilkakrotnie widziałam jak mamusie komentowały i oceniały innych.
                    A dzieci bardzo dużo wynoszą z domu, czasami rodzice nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Trzeba uczulać dzieci na takie sytuacje.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wyśmiewanie

                      Witam
                      Tolerancja u dzieci to bardzo ważny temat ponieważ to jak je teraz wychowamy będzie rzutowało na to jak w przyszłości będzie świat wyglądał. Od najmłodszych lat powinniśmy dzieci przyzwyczajać do tego, że nie wszyscy ludzie są w pełni sił fizycznych oraz psychicznych a także że ludzie różnią się miedzy sobą. Jedni nie mają ręki, inni jeżdżą na wózku a jeszcze inni trochę "dziwnie" się zachowują. Trzeba wytłumaczyć dzieciom, że są oni tacy sami jak my oraz mają takie same potrzeby. Przede wszystkim musimy dawać dzieciom przykład swoim zachowaniem! Jeżeli na spacerze widzimy osobę niewidomą od razu powinniśmy wytłumaczyć dziecku sytuacje tej osoby i zaproponować pomoc. Jest wiele ciekawych książek z rysunkami dla dzieci o niepełnosprawności które w ciekawy i mądry sposób o tym opowiadają. Tak jak jedna Pani powyżej napisała bardzo dobrym rozwiązaniem są grupy integracyjne w przedszkolach w których dzieci mają aktywny kontakt z niepełnosprawnymi dziećmi. Dzieci obywają się z niepełnoprawnością, mają wyrobiony odruch pomocy oraz poczucie tolerancji.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X