Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

oryginalne czy tradycyjne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: oryginalne czy tradycyjne?

    Oboje z mężem jesteśmy tradycjonalistami i patriotami, a więc koniecznie imiona tradycyjne, a nie żądne obcojęzyczne.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: oryginalne czy tradycyjne?

      Nie jestem zwolenniczką orginalnych imion, wole polskie, tradycyjne, które łatwo sie pisze i wymawia.

      Skomentuj


        #33
        Odp: oryginalne czy tradycyjne?

        Ja też jestem za tradycyjnymi imionami, które bez większego problemu można napisać. Mieszkamy na wsi i tu pewnie z wymyslonego imiona dzieci w szkole by się śmiały.

        Skomentuj


          #34
          Odp: oryginalne czy tradycyjne?

          Moja córka ma słowiańskie imię, ale niestety nalezy ono według mnie do oryginalnych. Mąż się uparł, że chce mieć Milana albo Milenkę no i jest Milenka. Zgodziłam się tylko ze względu na znaczenie tego imienia - umiłowana.

          Skomentuj


            #35
            Odp: oryginalne czy tradycyjne?

            My wybraliśmy dla dzieci raczej tradycyjne imiona, nie lubię zagranicznych i jakichś wydumanych ale ludzie rożnie dają na imię swoim pociechom czasami az język się łamie

            Skomentuj


              #36
              Odp: oryginalne czy tradycyjne?

              Milena, akurat ładne imię, i dość rzadkie, tak mi się wydaje.
              Rodzice często nie myślą o danym imieniu w kontekście, jak potem dziecko będzie postrzegane choćby w szkole.

              Skomentuj


                #37
                Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                Właśnie w szkole najgorzej z nietypowym imieniem bo dzieci potrafią być wredne i różne rymowanki i wyśmiewanie zaserwować dziecku Trzeba o tym pomysleć wcześniej.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                  My mamy Maksymiliana. Ladne imię bez żadnych bajerów i udziwnień. Zastanawialiśmy się też nad Franciszkiem, ale ostatnio co drugi chłopiec w naszych okolicach to Franek więc Franciszek synek ma, ale na drugie

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                    My mamy Alicję. Wybraliśmy, a później okazało się, że Alicji jest tyle ile mrówek na ziemi nie mniej jednak uwielbiam to imię

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                      Imiona moich chłopaków to Stanisław i Franciszek
                      Jeden urodziny w 2014 roku, drugi w bieżącym
                      w dniu dzisiejszym - trochę żałuję wyboru dot. imion

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                        Napisane przez swiat-testu Pokaż wiadomość
                        Imiona moich chłopaków to Stanisław i Franciszek
                        Jeden urodziny w 2014 roku, drugi w bieżącym
                        w dniu dzisiejszym - trochę żałuję wyboru dot. imion
                        Fakt, Stasiów i Franków jest teraz bardzo dużo wśród małych chłopców. Wśród moich znajomych w tamtym tygodniu urodziło się dwóch Stanisławów. Także ja bym nie brała tych imion obecnie pod uwagę, mimo, że są bardzo ładne.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                          Fakt, Stasiów i Franków jest teraz bardzo dużo wśród małych chłopców. Wśród moich znajomych w tamtym tygodniu urodziło się dwóch Stanisławów. Także ja bym nie brała tych imion obecnie pod uwagę, mimo, że są bardzo ładne.
                          My wybraliśmy właśnie takie imiona dla naszych synków, ale nie kierowaliśmy się modą Po prostu imiona te bardzo nam się podobały, no i tak mają na imię dziadkowie naszych synciów


                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                            My wybraliśmy właśnie takie imiona dla naszych synków, ale nie kierowaliśmy się modą Po prostu imiona te bardzo nam się podobały, no i tak mają na imię dziadkowie naszych synciów
                            Tak jak pisałam wcześniej, uważam, że to ładne imiona. U Was do tego jeszcze doszły koligacje rodzinne, więc super.
                            Tyle tylko, że ja bym nie chciała, by mój synek był jednym z dziesięciu Franków na podwórku czy w klasie.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                              Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                              Tak jak pisałam wcześniej, uważam, że to ładne imiona. U Was do tego jeszcze doszły koligacje rodzinne, więc super.
                              Tyle tylko, że ja bym nie chciała, by mój synek był jednym z dziesięciu Franków na podwórku czy w klasie.
                              Popieram My też zwracaliśmy uwagę na to, żeby nasz syn nie był kolejnym X w piaskownicy czy przedszkolu. Wybraliśmy tradycyjne imię, ale wydaje mi się, że jednak dość oryginalne. Na pewno będzie się wyróżniało wśród Jakubów i Franków

                              Zauważyłam, że teraz rekordy popularności bije także imię Mikołaj - wśród moich znajomych aż 3 osoby tak planują nazwać swoich synów

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: oryginalne czy tradycyjne?

                                Ta popularność imienia Mikołaj mnie zaskakuje. Osobiście nie mam w swoim otoczeniu żadnego małego Mikołajka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X