Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przyprawy w diecie dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    przyprawy w diecie dzieci

    Sama gotuję dla mojego niejadka i dopóki miałam pomrożone warzywa z babcinego ogródka jedzenie miało smak a teraz z mrożonek jest po prostu nie dobre. Zastanawiam się jakich przypraw i do czego mogę użyć. A Wy czym doprawiacie dziecięce jedzenie?
  •    
       

    #2
    Odp: przyprawy w diecie dzieci

    Myślę, że to zależy przede wszystkim ile dziecko ma miesięcy/lat. Zdradzisz coś więcej?

    Skomentuj


      #3
      Odp: przyprawy w diecie dzieci

      Radze unikać ostrych przyp[praw dla dziecka bo może podrażnić jego delikatny żołądek w efekcie czego będzie cierpiało na niestrawność,z tymi przyprawami naprawdę należy być ostrożnym.

      Skomentuj


        #4
        Odp: przyprawy w diecie dzieci

        Ja po prostu używam pietruszki ,bazylii ,koperek majeranek
        Ostrych przypraw mało używam

        Skomentuj


          #5
          Odp: przyprawy w diecie dzieci

          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
          Ja po prostu używam pietruszki ,bazylii ,koperek majeranek
          Ostrych przypraw mało używam
          Ja jeszcze czosnku i cynamonu ale przyznaje że na przykład bazylii to nie wiem do czego używać...

          Skomentuj


            #6
            Odp: przyprawy w diecie dzieci

            Jak rozszerzałam dietę mojej córki to często korzystałam z tej strony
            http://www.osesek.pl/podstawy-zywien...iac-zycia.html
            Znajdziemy tu jakie produkty w danym miesiącu można już wprowadzić do diety, bardzo pomocna tabelka.

            Ja przyprawiałam ziołami prowansalskimi, pietruszką, koperkiem.

            Skomentuj


              #7
              Odp: przyprawy w diecie dzieci

              Pradip - ja tam do różnych zup czy dań czy nawet do omletu do sosu pomidorowego Do zupy pomidorowej ,czy z soczewicy Do sera białego do kasz ,do sałatek PPróbować możesz naprawdę do wielu dań
              zioła prowansalskie też używam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: przyprawy w diecie dzieci

                Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                Pradip - ja tam do różnych zup czy dań czy nawet do omletu do sosu pomidorowego Do zupy pomidorowej ,czy z soczewicy Do sera białego do kasz ,do sałatek PPróbować możesz naprawdę do wielu dań
                zioła prowansalskie też używam
                A z czego robisz pomidorową albo sos?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: przyprawy w diecie dzieci

                  Są takie sosy w dużych butelkach jak sok Kubuś Passata di pomodoro
                  Mieliśmy zapasy od siostry a jak się skończyły to i kupowałam w Tesco np Zresztą znajdziesz je w wielu sklepach I zupę pomidorową też czasem robię na bazie tego doleję trochę wody i osobno ugotuję makaron świderki Na koniec jak już nałożę na talaerze to jeszcze dam po łyżeczce śmietany Jak mężowi smakuje to już coś Jeszcze jak świeża bazylia do tego to super smakuje
                  Pomidorową też robię tak normalnie jak włoszczyznę skroję podgotuję i z koncentratem pomidorowym i śmietaną no i przyprawić

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: przyprawy w diecie dzieci

                    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                    Są takie sosy w dużych butelkach jak sok Kubuś Passata di pomodoro
                    Mieliśmy zapasy od siostry a jak się skończyły to i kupowałam w Tesco np Zresztą znajdziesz je w wielu sklepach I zupę pomidorową też czasem robię na bazie tego doleję trochę wody i osobno ugotuję makaron świderki Na koniec jak już nałożę na talaerze to jeszcze dam po łyżeczce śmietany Jak mężowi smakuje to już coś Jeszcze jak świeża bazylia do tego to super smakuje
                    Pomidorową też robię tak normalnie jak włoszczyznę skroję podgotuję i z koncentratem pomidorowym i śmietaną no i przyprawić
                    Muszę poszukać tych sosów bo pomidorowa z pomidorów o tej porze roku jest marna a koncentratu wolę jeszcze nie dawać. Dzięki :*

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: przyprawy w diecie dzieci

                      Spróbuj ! ogólnie jak zioła używasz potrawy zmienią smak Moje lubią rosół z trawą czyli dużo w nim aby pietruszki było

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: przyprawy w diecie dzieci

                        Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                        A z czego robisz pomidorową albo sos?
                        Przypomniało mi się bo do sosów też są takie w kartoniku W Biedronce czy W tesco albo w Kauflandzie kupowałam też są niedrogie Niecałe 3 zł kosztują Nie mam żadnego teraz żeby nazwę podać ale się rozejrzysz
                        A jeszcze co do sosów Jeszcze możesz dodać mięso mielone będzie pożywniejsze Ja zawsze robię sos dzień wcześnie wtedy jest smaczniejszy moim zdaniem

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: przyprawy w diecie dzieci

                          Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                          Spróbuj ! ogólnie jak zioła używasz potrawy zmienią smak Moje lubią rosół z trawą czyli dużo w nim aby pietruszki było
                          Moja Zuzia mówi na pietruszkę liście i również musi jej dużo pływać w zupach a najwięcej w rosole.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: przyprawy w diecie dzieci

                            Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                            Ja jeszcze czosnku i cynamonu ale przyznaje że na przykład bazylii to nie wiem do czego używać...
                            Bazylia bardzo dobrze komponuje sie z pomidorami. Można ją dodać do zupy pomidorowej, do sosu pomidorowego, albo z zwykłej sałatki z pomidorów.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: przyprawy w diecie dzieci

                              Ja dodaję wszystkie, które używamy z mężem dzieciaki się przyzwyczaiły i nic nie wybrzydzają.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X