Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzeci migdałek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Trzeci migdałek

    witam chciałam zapytać jak wygląda rozpoznanie przerośniętego 3 migdałka. Jakie są objawy?? Jak to wygląda w leczeniu?
  •    
       

    #2
    Odp: Trzeci migdałek

    Objawy przerostu migdałka gardłowego są to głównie objawy upośledzonej drożności górnych dróg oddechowych. Często dzieci oddychają ustami zamiast noskiem, chrapią, mają bezdechy, bywają senne lub rozdrażnione, miewają gorsze osiągnięcia intelektualne. Przy długo trwającej upośledzonej drożności może zmienić się w sposób charakterystyczny kształt twarzy.
    Klasycznym sposobem oceny migdałka gardłowego było badanie palpacyjne. Stosuje się też czasem ocenę radiologiczną a jeśli można, dokonuje się wizualnej oceny używając kamer. Zwykle najpierw podejmuje się próbę leczenia zachowawczego, w przypadku braku poprawy usuwa się nadmiar tkanki limfatycznej w czasie krótkiego zabiegu. Niestety nie zawsze uzyskuje się spodziewaną poprawę. W części przypadków też tkanka limfatyczna odrasta i objawy wracają.
    Pozdrawiam.
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Trzeci migdałek

      Napisane przez ewcii Pokaż wiadomość
      witam chciałam zapytać jak wygląda rozpoznanie przerośniętego 3 migdałka. Jakie są objawy?? Jak to wygląda w leczeniu?
      Jak byłam dzieckiem to miałam 3 migdał i ciągle chorowałam. Mieli mi go wycinać ale rodzice postanowili że jeszcze się wstrzymamy i zaczęli wyjeżdżać ze mną jak najczęściej w góry i nad morze. Nie wiem czy to miało jakiś wpływ ale przestałam chorować i migdałek sam się wchłonął.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Trzeci migdałek

        U nas po wizycie u pulmonologa Pani doktor powiedziała że widać 3 migdałek i to może być przyczyną częstych napadów astmy u małego. Będziemy mieć badanie kamerką. Dodam że dziecko jest od 2 roku na sterydach często miewa katar i kaszel.... który przechodzi dopiero po inhalacji sterydami.
        Niepokoi mnie że p. Laryngolog po obejrzeniu już nas zapewniała że trzeba wyciąć ten migdałek ale dała na wszelki wypadek skierowanie na to badanie.

        Czy te napady astmy u niego mogą faktycznie mieć przyczyny w przerośnięty migdałku gardłowym (tzw 3 migdałku)????????

        Skomentuj


          #5
          Odp: Trzeci migdałek

          Napisane przez ewcii Pokaż wiadomość
          U nas po wizycie u pulmonologa Pani doktor powiedziała że widać 3 migdałek i to może być przyczyną częstych napadów astmy u małego. Będziemy mieć badanie kamerką. Dodam że dziecko jest od 2 roku na sterydach często miewa katar i kaszel.... który przechodzi dopiero po inhalacji sterydami.
          Niepokoi mnie że p. Laryngolog po obejrzeniu już nas zapewniała że trzeba wyciąć ten migdałek ale dała na wszelki wypadek skierowanie na to badanie.

          Czy te napady astmy u niego mogą faktycznie mieć przyczyny w przerośnięty migdałku gardłowym (tzw 3 migdałku)????????
          Mnie astma ominęła ale z tego co wiem to tak, może być jej przyczyną. Kurcze taki maluch już na sterydach biedactwo Zawsze chodzę na konsultacje do więcej niż jednego lekarza ale w takim przypadku poważnie bym się zastanowiła nad wycięciem.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Trzeci migdałek

            Nagła obturacja oskrzeli jest wynikiem odczynu alergicznego lub reakcją na drażnienie czy infekcję. Sądzę, że o tym myślał laryngolog. Przerost migdałka nie jest przyczyna astmy ale sprzyja infekcjom, które z kolei powodują lub sprzyjają wystąpieniu duszności.
            Pozdrawiam
            prof UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

            Skomentuj

                   
            Working...
            X