Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

    perpetua88pomyslowa mama to skarb fajny sposób i uczacy dziecko przy okazji iz w skleie trzeba za towar zaplacic ponoc patent tez w obcieciem smoczka tzn. silikonowej czesci sie sprawdza wsrod dzieciaczkow

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

      Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
      perpetua88pomyslowa mama to skarb fajny sposób i uczacy dziecko przy okazji iz w skleie trzeba za towar zaplacic ponoc patent tez w obcieciem smoczka tzn. silikonowej czesci sie sprawdza wsrod dzieciaczkow
      Każdy pomysł dobry, byle tylko zadziałał. O obcinaniu silikonwoej częsci smoczka słyszałam, tylko zastanawiam sięe czyt to bezpieczne? Bo przecież mówi się, że jak smoczek ma jakąś dziurkę to od razu żeby wyrzucać, bo niebezpieczny jest dla malucha.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

        tylko ponoc dzieciaczki wlasnie nie akceptuja obcietej czesci i wypluwaja smoczek - tak postapija z smoczkiem moja kolezanka obciela przy koncu - dala Olce - ona sprobowala i stwierdzila iz zepsuty

        Skomentuj


          #19
          Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
          tylko ponoc dzieciaczki wlasnie nie akceptuja obcietej czesci i wypluwaja smoczek - tak postapija z smoczkiem moja kolezanka obciela przy koncu - dala Olce - ona sprobowala i stwierdzila iz zepsuty
          hehe sprtyt i kreatywność do ważna cecha każdej mamy. Nasze drogie pociechy nawet gdy małe zdumiewają swą pomysłowością, czasem więc trzeba je przechytrzyć jakoś

          Skomentuj


            #20
            Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

            Kuzynka wpadła na pomysł nacięcia smoczka i włożenia czegoś do niego, a gdy mała zobaczyła że w środku coś jest to już nie chciała smoczka i nie wołała o niego.
            Każdy sposób jest dobry tylko dla każdego dziecka trzeba wymyślić inny

            Skomentuj


              #21
              Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

              Ciekawy pomysł miała też koleżanka, otóż wpadła na pomysł, by powiedzieć, że piesek sąsiadów zjadł smoczek. Gdy byli u sąsiadki, mały zawieruszył gdzieś smoczek (koleżanka schowała), mama powiedziała, że piesek zjadł i nie ma.... Mały synek pomarudził ale koniec końców pogodził się ze stratą, tylko jeszcze długo jak widział pieska mówił :"nunu, piesek bebe"

              Skomentuj


                #22
                Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                nie dobry piesek, u nas Zuzia parę dni temu wspomniała że chce jechać do zoo zobaczyć czy małpki mają jej smoczek, bo jak nie to damy im Fabianka bo On ma już nowy

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                  Szczerze..moja pierwsza córka wogóle nie miała pojęcia, że istnieje coś takiego jak smoczek :-))) nigdy z niego nie korzystałyśmy ! Jak płakała to albo była głodna albo potzrebowała sie przytulić, albo pielucha była mokra, albo tysiac innych rzeczy..ale nigdy nie ratowaliśmy sie smoczkiem. Zawsze znajdywałam inny sposób, żeby córcia przestawała płakać czy marudzić..
                  Mam nadzieję, ze z drugą córą bedzie tak samo..
                  A co do odzwyczajania to niektórzy zaczynaja już w 10 miesiacu a inni w wieku dwóch lat..kwestia jak często i w jakich sytuacjach korzysta się ze smoczka, wtedy wiadomo w jaki sposób można go odstawić :-)))

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                    Na początku jak byłam w ciąży to też nie chciałam podawać dziecku smoka, ale jak się mała urodziła i cały czas płakała to nie było innej opcji. Początkowo w szpitalu jedna z położnych kazała mi podawać małej smoczka zeby nauczyła się ssać, ale to i tak nie pomogło na ssanie. Smoczek u nas był mało używany ale na prawdę pomagał uspokoić Zuzię..
                    Fabianek ma smoczka ale ciągnie go na prawdę rzadko, czasem jak nie może zasnąć to mu go podaję ale po zaśnięciu wyciągam z buzi

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                      Czyli wszystko zależy od maleństwa :-) ale według specjalistów smoczek należy zacząć odstawiać już około 5. miesiąca życia dziecka. Polecają kilka sposobów:
                      - Odwracaj uwagę niemowlęcia. Śpiewaj piosenki, kołysz w ramionach, zabawiaj – jednym słowem rób wszystko, by malec zapomniał o swoim małym towarzyszu.
                      - Nie trzymaj smoczka na widoku.
                      - By ułatwić proces odzwyczajania maluszka, rób jedną rzecz naraz. Jednoczesne wprowadzanie butelki i żegnanie smoczka nie jest dobrym pomysłem.
                      - Nie przeprowadzaj tak dużej zmiany w momencie, gdy towarzyszą temu inne, nowe okoliczności – na przykład przeprowadzka.
                      - Zachowaj cierpliwość i konsekwencję – jeśli raz ustąpisz, następnym razem maluszek będzie jeszcze dłużej domagał się swojej „własności”.
                      - Wypróbuj metodę skracania smoka – codziennie odcinając kawałeczek gumy lub silikonu. Ostatecznie może okazać się, że dziecko jest zniechęcone do utrudnionego ssania i samo wyrzuci smoczek.
                      a zaraz poszukam jeszcze tego artykułu, bo podawali tam też metody dla starszych dzieci..

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                        Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                        Na początku jak byłam w ciąży to też nie chciałam podawać dziecku smoka, ale jak się mała urodziła i cały czas płakała to nie było innej opcji. Początkowo w szpitalu jedna z położnych kazała mi podawać małej smoczka zeby nauczyła się ssać, ale to i tak nie pomogło na ssanie. Smoczek u nas był mało używany ale na prawdę pomagał uspokoić Zuzię..
                        Fabianek ma smoczka ale ciągnie go na prawdę rzadko, czasem jak nie może zasnąć to mu go podaję ale po zaśnięciu wyciągam z buzi
                        Też początkowo miałam ambitne plany nie dawac smoczka córci, naczytałam się różnych mądrości itd. Ale życie zweryfikowało moje założenia. Przy dziecku nie ma co planować co będzie, a czego nie. Wszytsko zależy od dziecka. Moje było i jest dalej wielkim ssakiem, gdyby nie smoczek, to by tylko do dziś przy cycu siedziała.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                          Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                          Też początkowo miałam ambitne plany nie dawac smoczka córci, naczytałam się różnych mądrości itd. Ale życie zweryfikowało moje założenia. Przy dziecku nie ma co planować co będzie, a czego nie. Wszytsko zależy od dziecka. Moje było i jest dalej wielkim ssakiem, gdyby nie smoczek, to by tylko do dziś przy cycu siedziała.
                          Teraz wiem że smoczki to jednak pomocne atrybuty. Nie wyobrażam sobie bez nich pierwszych miesięcy życia dziecka

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                            U nas smoczek to najlepszy przyjaciel. Mogę zapomnieć portfela, kluczy, telefonu komórkowego ale smoczek musi być! nawet nie chodzi o to, że w buzi małą musi go mieć, po prostu lubi sobie go w rączce trzymać (nawet bardziej niż gryzaczki) i od czas do czasu podgryźć za druga stronę.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                              Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                              Też początkowo miałam ambitne plany nie dawac smoczka córci, naczytałam się różnych mądrości itd. Ale życie zweryfikowało moje założenia. Przy dziecku nie ma co planować co będzie, a czego nie. Wszytsko zależy od dziecka. Moje było i jest dalej wielkim ssakiem, gdyby nie smoczek, to by tylko do dziś przy cycu siedziała.
                              ja tez tych madrości sie tyle naczytalam ze szkok, zycie rowniez zweryfikowalo co i jak - dalam smoczka, bo dopodnie jak u Ciebie Zofia jak byla malutka non stop byla ssala, nie dajac mi sekundy wytchnienia, potem w prawdzie ograniczylam smoczka do spania i na koniec wyeliminowalam go zupelnie - ale ogolem nie zaluje ze go miala

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Kiedy rozstać się ze smoczkiem?

                                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                                ja tez tych madrości sie tyle naczytalam ze szkok, zycie rowniez zweryfikowalo co i jak - dalam smoczka, bo dopodnie jak u Ciebie Zofia jak byla malutka non stop byla ssala, nie dajac mi sekundy wytchnienia, potem w prawdzie ograniczylam smoczka do spania i na koniec wyeliminowalam go zupelnie - ale ogolem nie zaluje ze go miala
                                27otsifem jak ja Ci zazdroszczę, że temat smoczka macie za sobą, u nas DIDI to jest najważniejsza rzecz dla Majki, nie mam na razie pomysłu jak ją od niego odzwyczaić, jest tu dużo propozycji od innych mam, będę coś w wakacje próbować, czekam aż skończy 2 latka.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X