Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sposoby i rady na dobry sen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sposoby i rady na dobry sen

    witam,
    od niedawna jestem szczęśliwą mamusią małej Milenki. Zawsze myślałam że można działać według schematu ale życie pisze swoje scenariusze i musimy radzić sobie w wielu sytuacjach a niejednokrotnie w bardzo trudnych takich jak kolki, podróże czy wizyty u lekarzy. Ja mam kochaną córeczkę ale były takie momenty ze stare schematy zawiodły. Zazwyczaj kiedy jesteśmy w domu to zasypianie jest proste: rano po karmieniu godzina dobrej zabawy karuzelą nad łóżkiem i grzechotkami a potem biorę ją na poduszkę i na ręce. Wygodnie siadam na fotelu,pufie czy krześle i opieram ręce o kolana i tak kołysze minutke do dwóch- działa i bez płaczu zasypia.Czasem jak nie może się skupić to daje jej pieluszke a ona zakrywa sobie oczka(teraz nauczyła się sama to robić chyba to jej pasuje), oczywiście jak zaśnie kłade ją do łóżeczka lub na łóżko i odkrywam pieluszkę. po porannym spaniu jest znacznie dłuzsze przerwa i wtedy bawimy się, idziemy na spacer i w tym czasie wietrzymy mieszkanie, troszkę zwiedzamy świat na rączkach, gaworzymy- bardzo lubi jak do niej mówie. popołudniowe spanie jest nieco łatwiejsze bo Milenka jest zmęczona i wystarczy że położe ją do wózka i pokołysze chwile i już śpi. a wieczorem przed snem to kąpiemy się dość długo- bo misiunia to lubi, przebieramy w piżamkę, jemy butle i idziemy spać. W nocy karmię i bez kołysania kłade do łóżeczka- chyba przyzwyczaiła się do tego ze w nocy nie kołysze bo odrazu zasypia. od samego początku wyznawałam jedną podstawową zasade: dzień jest dniem a noc nocą, czyli w dzień zachowujemy się normalnie i gra radio, rozmawiamy bez uciszania, odbieramy telefony, gotuje obiad, czy zmywam naczynia itd. ale w nocy ma być cicho. Dzięki temu Milenka odróżnia dzień od nocy i wielokrotnie jak się przebudziłam zauważyłam że nawet jak się w nocy obudzi to nie płacze tylko sama bawi się rączkami, dopiero jak min ie godzina karmienia zaczyna "wołać" tzn. gaworzy głośniej i głośniej a dopiero jak po tym nie reagujemy zaczyna płakać.
    troszkę inaczej jest jak jesteśmy po szczepieniu. Wtedy to Milenka potrzebuyje mojej obecności. Śpi jak jestem przy niej a jak tylko odejde np do kuchni to zaczyna nawoływac i juz nie ma spania. W sumie to rozumiem to i po takich przeżyciach mojej córeczki spędzam z nią czas bardzo blisko. Pomimo że ma dopiero 4 miesiące sprawdza czy leżę obok niej. Jest tak kochana że nie umiałabym zostawić jej samej
    Polecam każdemu rodzicowi żeby wsłuchał się w swoje dziecko, bo dzieci są bardzo mądre i potrzebują dużo miłości
    pozdrawiam Beata
    Attached Files

    #2
    Odp: sposoby i rady na dobry sen

    :-)To prawda życie pisze różne scenariusze:-) jestem mamą Dawidka(2lata 9m) od samego urodzenia był bardzo grzeczny z zasypianiem do tej pory nie mam problemu gdy był malutki to nie musiałam się gimnastykować żeby usnal wystarczyło żeby miał sucho i najedzony kładlam go do luzeczka i od razu odpływał bez kołysania i czuwania przy nim. Teraz jest większy i też nie mam problemów wykapany najedzony kładzie się do łużka i śpi do rana. Najważniejsze żeby nie być nerwowym przy dziecku bo ono to czuje:-)

    Skomentuj

           
    Working...
    X