Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

antykoncepcja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Zapytam lekarza o nie ale słyszałam że są mniej skuteczne i trzeba je zażywać o stałej porze ale chyba to w tym wszystkim nie jest takie ważne,można ostawić sobie ''przypominacz'' w komórce.


    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Kazde tabsy trzeba zazywac o stalej porze.
      Cerazette - pigułka III generacji
      To jedyna na naszym rynku jednoskładnikowa pigułka, która nie zawiera estrogenu, tylko niską dawkę gestagenu. Przyjmuje się ją przez cały cykl, bez 7-dniowej przerwy (cena: 35 zł/op).

      Jak działa?
      Przede wszystkim zagęszcza śluz w szyjce macicy, co utrudnia wędrówkę plemnikom. Hamuje też jajeczkowanie.

      Zalety
      Nadaje się dla kobiet, które nie powinny zażywać pigułek z estrogenami - np. chorujących na zakrzepicę czy nadciśnienie. Mogą ją stosować także panie karmiące piersią i palące papierosy.

      Wady
      Pigułka Cerazette wymaga dużego zdyscyplinowania - trzeba ją bowiem zażywać z dokładnością co do godziny, gdyż inaczej przestaje być skuteczna. Czasem powoduje nudności, plamienia czy nieregularne krwawienia.

      Skomentuj


        #48
        Dzięki Goplana.A jeszcze jedno czy powodują tycie?


        Skomentuj


          #49
          To lek nowej generacji , u czesci waga nawet spada. Jednak reakcja organizmu moze byc rozna - gwarancji nie masz .

          Skomentuj


            #50
            To prawda jak brałam Rigevidon to tyłam a moja koleżanka po nich chudła.


            Skomentuj


              #51
              nigdy nie brałam zadnych piguł...ale jak sie po tych chudnie..hmmm ....muszę sie zastanowić
              gorzej jak przypakuje

              Skomentuj


                #52
                ja tez nigdy nic nie brałam
                ale kolejnego dzidziusia chcę w lutym 2014 więc muszę nad czymś pomyśleć bo te metody naturalne już mnie denerwują - zbyt dużo czsu mi to zajmuje


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  czemu dopiero wtedy

                  Skomentuj


                    #54
                    A ja tak siedze i sie zastanawiam czy nie rzucic tabsow calkowicie i kupic np porzadny termometr owulacyjny

                    Skomentuj


                      #55
                      Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                      czemu dopiero wtedy
                      mam już 2 córki
                      jest między nimi 6 lat różnicy i dla mnie rewelacja

                      a poza tym chcę popracować trochę bo latka lecą


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                        A ja tak siedze i sie zastanawiam czy nie rzucic tabsow calkowicie i kupic np porzadny termometr owulacyjny
                        Goplana ja odwrotnie mam zamiar ten termometr wyrzucić
                        szczególnie teraz bo jeszcze okresu nie miałam po porodzie i na owulacje czekam z utęsknienie a tu nic i nic
                        i ciągle seks co 2 dzień wieczorem nie częściej


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #57
                          Jak tak czytam i czytam ... tu spadek libido, tam spadek libido - to po kiego grzyba sie truc Tabsy sa skuteczne ? Jasne bo brak seksu to najlepsza antykoncepcja

                          Skomentuj


                            #58
                            Dziewczyny tak tu zajrzalam bo chce zaczac brac piguly ale o ile sobie przypominam to tez mialam spadek libido.Poza tym jedzowata jakas bylam.Teraz mam tester plodnosci Persona ale to tylko pokazuje kiedy jest zielone swiatlo,owulacji nie zatrzymuje.Gum nie cierpie ale zostaje jakis wybor?Myslalam o zastrzyku hormonalnym;czy ktoras z was tego probowala?

                            Skomentuj


                              #59
                              Ciezko by Persona zatrzymywala plodnosc Urzadzonko sluzy do NPR.
                              Zastrzyk jest niby ok bo raz na 3 miechy sie go dostaje ale jest minus - o ile tabletki mozesz rzucic w kazdej chwili bo zle sie po nich czujesz, o tyle zastrzyku nie cofniesz.To glowny minus i choc plusow ma wiecej to jednak zbyt duzy dla mnie minus.

                              Depo Provera - zastrzyk domięśniowy
                              Zawiera hormon gestagen. Bierze się go co 3 miesiące. Efekt antykoncepcyjny jest natychmiastowy (cena: ok. 40 zł/za jeden zastrzyk).

                              Jak działa?
                              Hamuje owulację oraz zagęszcza śluz szyjkowy.

                              Zalety
                              Nie trzeba pamiętać o codziennym zabezpieczaniu się. Zmniejsza pięciokrotnie ryzyko zachorowania na raka macicy. Nadaje się dla kobiet karmiących.

                              Wady
                              Biorąc Depo Prowerę można odczuwać bóle głowy i pogorszenie nastroju. Łatwo też przytyć, bo u niektórych kobiet szczepionka pobudza apetyt. W razie wystąpienia ubocznych efektów nie można przerwać przyjmowania leku.
                              Last edited by Goplana; 04-02-2009, 13:25.

                              Skomentuj


                                #60
                                No wlasnie,chyba wroce jednak do pigulki.Moze teraz bede sie lepiej czula bo po ciazy gospodarka hormonalna sie podobno zmienia.Zapytam mojego lekarza o jakas inna pigulke(wczesniej bralam Cilest),podobno tzw.trojfazowe daja mniej odczuwalne skutki uboczne bo maja rozny poziom hormonow przez co lepiej "dopasowuja sie" do cyklu.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X