Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

antykoncepcja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Gratuluje braku nadzerki i pierwszych tabsow
    Co do wkladki - rozwaz wszelkie za i przeciw Moze pierw "pobaw" sie tabsami . Wnioskuje ze badan hormonalnych nie było ?

    Skomentuj

    •    
         

      wkladka nie jest taka niezawodna... (kolezanki siostrzenica zaszla w ciaze z wkladka) ale wiem, nie ma rzeczy doskonalych

      Skomentuj


        Antalis no coś Ty ?!! Nikt mi w gabinecie państwowym takich badań nie zrobi.
        Mogę pomarzyć... Jak te nie będą mi służyć to tak zrobię, poproszę o skierowanie, nawet jeśli bym miała słono zapłacić.
        Nie ukrywam,że bardzo się boję zacząć je brać dobrze, że mam jeszcze ok 14 dni zostało na oswojenie.

        Pieczulka no niestety nic mi nie da 100% gwarancji, że nie zajdę w ciążę....no chyba, że całkowita wstrzemięźliwość
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          co wybrac

          pisze bo naczytałam się tu rożnych opinii i mam dylemat. Zaintrygowały mnie zastrzyki anty choć myślałam, że są droższe i wkładka którą polecił mój lekarz. Do wkładki nie jestem przekonana bo choć lekarz twierdzi że najlepszy wybór to ma sporo minusów. Napiszcie czy powinnam zrobić badania hormonalne przed zastosowaniem, czy mogę karmić piersią. Stosowałam już tabletki ale niestety nie jestem zbyt systematyczna i po paru miesiącach jakoś odstawiłam, potem po pierwszej ciąży przerzuciliśmy sie na prezerwatywy i po 2 latach stosowania urodziłam drugiego szkraba więcej dzieci nie planuje... Chyba że będzie sprawdzona metoda na dziewczynkę Na chwile obecną i tak mam obniżoną ochote, ale mój mąż napiera więc poradzcie mi co z tymi zastrzykami, badaniami i karmieniem. Z góry dziękuję

          Skomentuj


            Tree a widzisz a u mnie w poradni lekarz zapisywal takie badania ale to chyba trzeba trafic na lekarza z prawdziwego zdarzenia.

            Elasia badania sa zalecane przed podaniem jakiejkolwiek antykoncepcji .
            Zastrzyk moze byc stosowany podczas laktacji .
            Kazda antykoncpecja ma swoje plusy i minusy. Pamietaj ze jesli Twoj organizm zle zareaguje na zastrzyk - bedziesz miala bole glowy, plamienia itp - to bedziesz musiala sie meczyc 3 miesiace bo na tak dlugo jest on podawany .I tu tez trzeba pamietac o tym by na czas isc po kolejna dawke.

            Jesli nie jestes zbyt systematyczna to moze plastry - zmiana raz wtygodniu a w razie skutkow ubocznych - odstawiasz kiedy chcesz.

            A najlepiej pogadac z lekarzem tak "od serca".

            Skomentuj


              Gopi a powiedz po co się robi te badania hormonalne ??

              Ja dzisiaj dostałam @ i zażyłam pierwszą tabletkę, nadal nie jestem do nich przekonana
              ale co tam ... byle przez kolejne 2 lata nie zajsć w ciąże.

              I jeszcze jedno kiedy ewentualnie pojawiają się "skutki uboczne" typu ból głowy, senność
              i takie tam.
              Last edited by FamilyTree; 02-10-2009, 16:10.
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj


                Badania pozwalaja dobrac odpowiednie leki - jesli masz wysoki poziom jakiegos tak hormonu to dostaniesz tabsy gdzie tego hormonu jest malo i odwrotnie. Tak to obrazowo mozna przedstawic


                Tak na prawde o skutkach ubocznych mozemy mowic powiero po 3-4 opakowaniu - wszelkie wczesniejsze dolegliwosci moga byc jedynie "przyzwyczajaniem" sie organizmu.Dlatego lekarze czesto zalecaja sie "przemeczyc" te 3 cykle i wtedy decydowac co dalej.
                Ja pierwsze oznaki "przyzwyczajania" mialam jakos po tygodniu czy dwoch z malymi przerwami.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Aha, no to fajnie

                  Co do tych badań, to może sama sobie je zrobię Co to powinny być za badania ??
                  Gin się mnie pytał o choroby, dolegliwości, długość cykli i stwierdził, że w zasadzie można spróbować, ale kazał się pokazać po 2 tygodniach, więc
                  15 października mam wizytę.
                  Kurcze lubię tego gościa, nie podchodzi olewacko mimo, że na NFZ.
                  ja się o tabletki prosiłam rok czasu, nie chciał mi przepisać ze wzgl. na nadżerkę czyli jakieś sumienia ma Ale zmartwiłaś mnie tym, że powinny być te badania a jednak ich nie zlecił
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    Wiesz jest szansa ze trafil w dobre tabsy Ja np mialam jeden hormon na granicy normy i podobno dlatego nie odpowiadaly mi poprzednie tabsy - po prostu dostawalam za duzo tego jednego hormonu. Mialam oznaczane hormony FSH, LH i progesteron

                    Skomentuj


                      Tree ja bralam kiedys cilest,pozniej diane 35 przez dluzszy czas i obie piguly mi nie sluzyly.Tu dostalam od razu po porodzie recepte na cerazette ale ich nigdy nie bralam,po zakonczonym karmieniu bralam 3 m'ce trinordiol i wszystko bylo spoko tylko w ostatnim miesiacu jakos spuchlam,wlosy mi zaczely wypadac i cera sie popsula...teraz biore Yaz i na razie jest ok chociaz zdziwilo mnie ze mialam w 3 m-cu stosowania male plamienie.Zaden gin czy to w pl czy w niemczech czy tu w fr nigdy nie zlecil mi badan hormonalnych W listopadzie mam wizyte kontrolna,na pewno zapytam gdzie,co i jak (i za ile)bo troche mnie ta nieswiadomosc poziomu swoich hormonow wkurza...czuje sie troche jak krolik doswiadczalny
                      Ja jakos w okresie miedzy 3 m-ce do 6m-cy orientowalam sie ze tabletka mi nie odpowiada .

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        uuu... to długo muszę brać by się pojawił jakiś skutek.
                        No nic. Zobaczymy

                        Ja wiem, że każdy lek inaczej na każdego zadziała, ale czy orientuje się
                        ktoś jak to jest po Yasminelle ??
                        Tylko chcę się mniej więcej zorientować czy dużo dziewczyn było z nich
                        np niezadowolonych
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          dziękuję

                          dziękuję porozmawiam z lekarzem... choć mam wrażenie, że on troche zbywa ten temat bo nigdy nie wysyłał mnie na badanie hormonów i zapisuje drogie tabletki pierwsze lepsze chyba... a jak teraz spytałam po drugim porodzie co mi radzi to od razu zalecił wkładkę i nie mówił nic o zastrzykach. Sporo tu się naczytałam o tej wkładce Mirena i jakoś nie chce jej zakładać, choć trzeciego dziecka też szybko nie planuje... Pozdrawiam

                          Skomentuj


                            Moja psiapsiola bierze yasminelle - dobrze je znosi ale co cykl pierwsze 2 dni przyjmowania sa horrorem, bol brzucha, mdlosci itp.

                            Skomentuj


                              Odp: antykoncepcja

                              Hej, tu mnie jeszcze nie było. Jeśli pozwolicie wypowiem się. Jako nastolatka brałam Triquilar. Przytyłam 2 kg, ale czułam się dobrze, tylko że dopiero po zjedzeniu około 1,5 opakowania. Na początku, zanim organizm się przyzwyczaił miałam bóle brzucha i plamienia. Potem była przerwa w tabletkach i znów zaczęłam brac, tym razem Microgynon. Też ból brzucha, ale bez tycia.Dla mnie tabletki super. Potem odstawiłam. Czekałam 1,5 roku na dzidziusia i się udało. Po porodzie zaczęłam od Cilest, taka decyzja lekarza, ale chyba mylna, bo czułam się strasznie źle. Odstawiłam i wróciłam do Microgynon-u. Badań hormonalnych mi też nie zlecił, a dziwne, bo kiedyś miałam problemy z prolaktyną. Jeśli chodzi otabletki jestem za, ate moje mają ten plus, że są tanie

                              Skomentuj


                                Odp: antykoncepcja

                                A ja dalej jestem na naturalnych metodach i szczerze mówiąc już mnie to wkurza bo w te zakazane dni mam największą ochotę


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X