Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Naturalne kosmetyki coslys

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Naturalne kosmetyki coslys

    Zanim zaszłam w ciążę nie przykładałam uwagi do składu kosmetyków. W stanie błogosławionym zaczęłam zastanawiać się jaki wpływ mają substancje chemiczne, zawarte w różnego rodzaju kremach na mnie i rozwijające się dopiero życie. Za strachu używałam jedynie oliwki do nawilżania skóry i mydła dla dzieci Kiedy dłużej drążyłam temat, okazało się, że istnieją certyfikowane kosmetyki nie zawierające sztucznych barwników czy konserwantów. Ostatecznie zaczęłam je stosować dopiero po urodzeniu córeczki, kiedy okazało się, że mała ma zawiązki szóstych paluszków Może był to czysty przypadek, ale to właśnie wydarzenie zadecydowało, iż obecnie przykładam większą uwagę m. in. do jakości kosmetyków, które codziennie wcieram w swoje ciało.
    Wybrałam firmę COSLYS. W szerokiej ofercie znalazłam dla siebie dezodorant cytrynowy w kulce (z myślą o składzie mojego pokarmu ) oraz brzoskwiniową piankę do mycia i balsam dla córeczki. Jestem bardzo zadowolona z tych kosmetyków i polecam innym mamom.
    Co myślicie o takich kosmetykach? Używacie?
    Last edited by Basq; 03-11-2011, 20:31.
  •    
       

    #2
    Odp: Naturalne kosmetyki coslys

    Stosujecie np. dezodorant naturalny łagodny HB? Przykład kosmetyku, gdzie zapach faktycznie jest neutralizowany, ale jednocześnie pocenie nie jest całkowicie hamowane, pozostaje na naturalnym poziomie, i to w zasadzie najlepsze rozwiązanie - zdrowe.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Naturalne kosmetyki coslys

      Basq, też ostatnio zaczęłam zwracać większą uwagę na skład kosmetyków. Tyle się człowiek naczytał o tym, że np. składniki kosmetyków z filtrami mogą wpływać na gospodarkę hormonalną... Warto zainstalować sobie na smartfonie taką aplikację, która służy do skanowania kodów kreskowych kosmetyków - http://cosmeticscan.tech/ . Od razu wiadomo, co znajduje się w takim preparacie. Fajne jest to, że można stworzyć własną listę uczulających nas składników, dzięki czemu łatwiej ich unikać.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Naturalne kosmetyki coslys

        ja czasem zwracam uwage na skład ale wiadomo jeśli dzieci mają jakieś alergie to za każdym razem trzeba sprawdzac skłąd aby dziecku nie zaszkodziło

        Skomentuj


          #5
          Odp: Naturalne kosmetyki coslys

          Naturalne kosmetyki są zdecydowanie lepsze i nie da się temu zaprzeczyć. Są też zazwyczaj dużo droższe od innych. Myślę jednak, że za jakość warto zapłacić więcej.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Naturalne kosmetyki coslys

            Czy któraś z was miała styczność z kosmetykami http://therose.pl/ ? Poszukuje dobrych i nie drogich kosmetyków na bazie naturalnej, pozdrawiam.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Naturalne kosmetyki coslys

              no ale na tej stronie to chyba akurat są drogie kosmetyki...
              Fotowoltaika dla firm Elve polecam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Naturalne kosmetyki coslys

                Mi babydream z rossmana odpowiadają. Sama używam bo nie mają sls.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Naturalne kosmetyki coslys

                  Ja jestem bardzo zadowolona z hipoalergicznego balsamu do rąk z oferty sklepu https://www.naturativ.pl/sklep/k-2-c...alsamy-do-rak/ Seria Hipoalergiczna powstała, by zaspokajać szczególne potrzeby pielęgnacyjne skóry suchej i wrażliwej, pachnie świeżością i morską nutą. Hipoalergiczny Balsam do Dłoni to prawdziwa bomba dobroczynnych substancji pielęgnujących. Idealny kosmetyk naturalny dla bardzo zmęczonych i suchych dłoni. Hipoalergiczny balsam do dłoni odnawia, nawilża, zmiękcza, rozjaśnia, koi, uelastycznia skórę i wzmacnia paznokcie. Zawarte w balsamie składniki minimalizują negatywny wpływ detergentów i innych czynników podrażniających i wysuszających skórę. Zgodnie z filozofią NATURATIV używanie kosmetyków naturalnych musi być przyjemnością. Z tego powodu kosmetyki hipoalergiczne mają delikatny świeży i hipoalergiczny aromat, a konsystencje ekokosmetyków urzekają przyjemnością aplikacji i efektywnością.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Naturalne kosmetyki coslys

                    Kosmetyki dla dzieci trzeba wybierać z dużo większą starannością niż dla siebie. Skóra dziecka wymaga specjalnej opieki i pielęgnacji. Warto wybierać kosmetyki sprawdzone i uznane na rynku (np. https://www.mustela.pl/product/nasze...ty/skora-sucha). Do tego zawsze trzeba czytać skład na etykiecie, czy czasem nie ma w nich zawartego jakiegoś składnika, który mógłby powodować uczulenie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Naturalne kosmetyki coslys

                      Nie wiem jak wy, ale ja dopiero od kilku tygodni zwracam uwagę na etykiety, być może dlatego, że chce dać swojemu dziecku to co najlepsze na rynku, a że to moja pierwsza ciąża, to staram się jeszcze mocniej. Dzisiaj odkryłam 100% naturalne kosmetyki, moja ulubiona blogerka o nich napisała https://eenymeeny.eu/produkt/olejek-ochronny-do-ciala/ , najciekawsze jest to, że tego typu olejek ochronny mogę zastosować na swój brzuszek, a potem na ciało mojego noworodka. To ogromny plus, bo jeden kosmetyk ma kilka zastosowań, nie musiałabym osobno kupować olejków dla siebie i osobo dla dziecka. Fajna sprawa, prawda?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Naturalne kosmetyki coslys

                        Jeśli chodzi o kosmetyki oparte na bazie naturalnych ekstraktów to ze swojej strony mogę polecić markę Calluna Medica. Z niedowierzaniem patrzyłam na Kasię Cichopek, jak się nimi zachwyca, więc postanowiłam sama się przekonać. Okazało się, że działanie tych produktów jest błyskawiczne i tak zbawienne dla skóry, że teraz trudno byłoby zamienić na inny mój naturalny krem przeciwtrądzikowy i regulujący sebum.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X