Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka dziecka Żłobki i przedszkola, wasze metody i porady wychowawcze

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-03-2009, 15:34
KaMi1's Avatar
KaMi1 KaMi1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KaMi1.polki.pl

Domyślnie szukam przedszkola w Warszawie

Hej!

Poradźcie mi proszę w kwestii przedszkola prywatnego - na co mam zwrócić uwagę przy wyborze? Macie może do polecenia jakieś dobre placówki? Jak z cenami?
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:24
heroina5 heroina5 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
heroina5.polki.pl

Miasto: 100lica
Domyślnie

Jeśli lokalizacja nie jest najistotniejsza, to przede wszystkim wyposażenie przedszkola, czy ma nowe zabawki, czy jest ogródek. Kontakt nauczycielek z dziećmi, ile dzieci przypada na jedną panią. Jeśli młody/ młoda jest alergikiem warto się dowiedzieć jak będzie ze specjalną dietą, w prywatnych często jest katering i wtedy najczęściej nie ma problemu.

Przede wszystkim przejdź się do tego upatrzonego i poproś o możliwość obejrzenia go, jeśli nie będzie takiej opcji radzę zrezygnować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2009, 21:26
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
heroina5.polki.pl

Domyślnie

Zapomniałam spytać, w jakiej dzielnicy szukasz?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-04-2009, 16:44
basieXka basieXka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
basieXka.polki.pl

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Z tego co ja patrzyłam, są różnice w cenach w zależności od dzielnicy, jednak nie zawsze cena wiąże się z jakością usług. Najlepiej orientuję się w okolicy Bielan, Żoliborza i Białołęki.Jest kilka małych przyjemnych przedszkoli prywatnych gdzie płaci się ok800zł za miesiąc i można być spokojnym. Znam też takie gdzie przy opłatach 1200 dzieci są zniechęcone do przedszkola, a obiadki wyglądają o połowę gorzej niż się to przedstawia.
Ważne jest usytuowanie placówki- z dala od spalin, otoczenie i bezpieczne zabawki, a także obecność pedagoga-psychologa i logopedy, program zajęć.
Na dalszy plan wysuwa się rodzaj zajęć- także tych dodatkowych, godziny otwarcia przedszkola, istnieje w niektórych możliwość zostawienia dłużej dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-2009, 21:18
KaMi1's Avatar
KaMi1 KaMi1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KaMi1.polki.pl

Domyślnie

Mieszkamy przy pl. Wilsona i będę wozić dziecko do przedszkola samochodem, więc w gruncie rzeczy wszystko mi jedno, w którą stronę. No - byle nie do centrum. W każdym razie dla mnie najważniejsza jest dieta dla mojego małego alergika i indywidualne podejście do niego (jest nieśmiały). Chciałabym też obejrzeć placówkę którą wybiorę. 800 zł to chyba max ile będziemy mogli wydać... A jakie zajęcia dodatkowe są proponowane?
Nieprzeczytane 10-04-2009, 18:42
basieXka basieXka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
basieXka.polki.pl

Miasto: Warszawa
Domyślnie

Z tych , które mi najbardziej się podobały i na pewno z dietą dla alergika nie będzie problemu to polecam :Wesoły pędzelek
Tęczowe przedszkole, Słoneczny domek
Pozostał-przy ul. Skalskiej,na Marymockiej 34 i Wesołe Nutki są też super ale nie wiem jak z dietą.
Zasadniczo panie są przyjazne we wszystkich. W Tęczowym i w Nutkach jest niskie czesne jak na Warszawę , coś ok 700zł.Mają tez na pewno angielski jakąś rytmikę, zajęcia ruchowe. Szczegóły pewnie będą na stronach internetowych poszczególnych przedszkoli. No , ale przedszkolanek przez internet nie sprawdzisz, więc tu się przydamłam ja)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-2009, 21:11
KaMi1's Avatar
KaMi1 KaMi1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KaMi1.polki.pl

Domyślnie

można zwariować z tym poszukiwaniem! Jadąc np. przez Ursynów, wszędzie widzę reklamy przedszkoli... W efekcie zdecydowałam się szukać w okolicy Targówka, Białołęki. Zawęziłam się moje oczekiwania do bezbłędnej opieki nad dzieckiem oraz dobrze wyposażonego placu zabaw.
Nieprzeczytane 13-04-2009, 21:58
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
heroina5.polki.pl

Domyślnie

Targówek? Tęczowe Przedszkole polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-2009, 12:49
Azja3 Azja3 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Azja3.polki.pl

Domyślnie Klub przedszkolny - mini żłobek

Zapraszam do naszej nowej grupy www.przedszkole-ursynow.waw.pl Akademia dla Smyka

Joanna Andrzejewska
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2009, 22:52
KaMi1's Avatar
KaMi1 KaMi1 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KaMi1.polki.pl

Domyślnie

może coś więcej o tęczowym przedszkolu? Heroina - z jakich powodów polecasz? Nazwa obiła mi się o uszy.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania