Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka dziecka Żłobki i przedszkola, wasze metody i porady wychowawcze

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-05-2015, 05:46
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Domyślnie wyprawka do przedszkola

Kochane ile wyniosła was wyprawka do przedszkola?
Kiedy zostaliście spis rzeczy potrzebnych dla małego przedszkolaka, jeśli nie ma go na stronie placówki?
Jakie ubranka są najpraktyczniejsze dla małego przedszkolaka który rozpoczyna swoją edukację w przedszkolu ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-2015, 12:06
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Domyślnie Odp: wyprawka do przedszkola

Ubranka? wygodne i bawełniane, dresy, t-shirty, leginsy, ubieranie na cebulkę, bo w przedszkolu zwykle ciepło, na dworze chłodno, no i żeby dziecko dało radę samo się mniej więcej ogarnąć, wiec zrezygnowałabym ze sznurówek, guzików itp.
Co do reszty wyprawki, jak bloki, kredki, farby, plastelina itp. to kupowałam wszystko bambino, to nie są strasznie drogie rzeczy, ale jakościowo to niewiele im dorównuje. Spis dostalismy we wrześniu, jak dzieciaki już chodziły do przedszkola.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-2015, 16:29
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

dopiero mnie to czeka więc nie wiem ile dokładnie wynosi
Synek chodził teraz do przedszkola ale płacił tylko za obiady i czasem się składali na herbatę czy składka po 10 z ł była na początku roku na przybory szkolne
a teraz dostałam do rozpiskę (już inna szkoła to będzie) jakie przybory bloki,kredki farby ,papier kolorowy plastelina etc
a z ubrań wygodne dresy przede wszystkim i buty czy tenisówki na rzepy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-2015, 18:14
a_grestowa a_grestowa jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
a_grestowa.polki.pl

U nas rozpiska była na takie rzeczy jak kapcie czy chusteczki, ale reszta szła ze składki na rzeczy typu kredki bambino itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-2015, 07:49
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Już jestem po pierwszym dłuższym zebraniu, dłuższym bo trwało przeszło półtora godziny
więc jeśli chodzi o ubranka to mają być wygodne najlepiej dresy, aby maluch czół się swobodnie i wygodnie, mógł sam sobie poradzić w toalecie, bluzy bluzeczki zakładane przez głowę bez zbędnych guzików czy suwaków, chociaż mój szkrab świetnie sobie z tym radzi
No i zapasowe ubranka, bo nawet jak maluch nie sika to może zawsze się zalać wodą i zamoczyć ubranka

Artykuły piśmiennicze, zostawiamy przedszkolu, w niektórych przedszkolach się przynosi kredki bloki rysunkowe czy inne rzeczy, my płacimy większą składkę na radę rodziców i z tego idą pieniążki na wyprawkę z czego się cieszę wszystko wspólne jednej firmy i nie ma problemu, ze coś jest kupione nie takie jakie trzeba, tym bardziej że to zostaje w przedszkolu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-2015, 08:22
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

Teraz do przedszkola tylko mój synek nocił ciuszki na zmianę i w razie czego pożyczył koszulkę koledze Zawsze je nosił i nigdy w przedszkolu nie zostawił
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2016, 07:36
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań

U nas jest taka lista
wygodny, niekrępujący ruchów strój;
◾ubranie, bielizna na zmianę w torbie, worku;
◾fartuszek;
◾wygodne i łatwe do założenia kapcie;
◾poduszka (jasiek) i koc;
◾mały ręcznik z wieszaczkiem.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2016, 07:38
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Poza wyprawką dziecko musi umieć -
1. Jedzenie. Im bardziej dziecko jest samodzielne przy stole, tym lepiej. Opiekunki pomagają maluchom we wszystkich czynnościach, ale nie są w stanie nakarmić całej grupy. Zaradny smyk będzie miał łatwiej.

2. Ubieranie. Na doskonalenie tej umiejętności jest jeszcze czas. Ale dobrze, by debiutujący przedszkolak chociaż próbował założyć na siebie cokolwiek. Jeśli umie więcej, nie będzie się stresował swą nieporadnością.

3. Mycie. Przede wszystkim rączek i ząbków. Na tym głównie skupia się przedszkolna higiena.

4. Korzystanie z toalety. To przedszkolna podstawa. Trzylatkowi mogą zdarzać się "awarie", zwłaszcza na początku, gdy stres jest największy. Nigdy jednak nie obwiniaj za nie dziecka.

5. Zgłaszanie potrzeb. Dziecko musi wiedzieć, że w przedszkolu opiekuje się nim pani i to jej, tak jak w domu mamie, powinno mówić, czego potrzebuje. Bawiąc się z malcem w przedszkole, wciel się w rolę pani albo odwrotnie - Ty jesteś przedszkolakiem, który pokazuje dziecku, jak trzeba mówić do pani.

6. Porozumiewanie się. Sprawdź, czy obce osoby są w stanie pojąć, o co chodzi twojemu dziecku. Bo, żeby zgłaszać potrzeby, malec powinien mówić zrozumiale. Jeśli za bardzo spieszcza wyrazy, nie naśladuj go, ale zachęcaj do rozmów i słuchaj cierpliwie. Jeśli do września nie zrobi postępów, wtajemnicz panią w jego specyficzny "język".

7. Zabawa z rówieśnikami. Choć małe dzieci lubią towarzystwo innych maluchów, nie umieją się jednak jeszcze z nimi bawić. Dobrze, aby choć na krótko były w stanie nawiązać ze sobą kontakt. To ułatwi przedszkolne zabawy. Wykorzystaj wakacyjne chwile na placu zabaw, pobyt np. na plaży, by maluch wprawiał się w zabawach z rówieśnikami.

8. Skupianie uwagi. Najmłodszy przedszkolak powinien umieć przez pięć minut skoncentrować się na jednej czynności: słuchać bajki czytanej lub opowiadanej przez dorosłego, wspólnie z nim śpiewać piosenkę lub bawić się np. w "Starego niedźwiedzia". Zadbaj, by dobrze wyćwiczyć tę umiejętność w domu.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2016, 09:37
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

przykładowa wyprawka

kapcie lub tenisówki - na początku najlepiej, aby zmienne pantofle zapinane były na rzepy lub zatrzaski, albo zwyczajnie wsuwane. Nie kupujmy maluchowi kapci sznurowanych, gdyż sam nie poradzi sobie jeszcze z zawiązaniem sznurówek.
bawełniany worek na zmienne obuwie
jedna zmiana bielizny, para spodni, rajstop, skarpet, jedna koszulka
strój na gimnastykę - biała koszulka, ciemne spodenki
fartuszek do prac plastycznych
piżamka, pościel, poduszka - jesli w przedszkolu jest leżakowanie
śliniak - dla najmłodszych dzieci
pieluszki jednorazowe - jeśli dziecko nie korzysta jeszcze z toalety
kubek, szczoteczka i pasta do zębów
mały grzebień
mały ręcznik

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2016, 09:38