Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

    No niestety niektórzy tego nie rozumieją a przymus robienia takich badań to tylko z dobrem dla kobiet. Jak wiele kobiet potrafi znaleźć powód żeby nie iść do lekarza i nie zrobić badań, a dzieki takiemu przymusowi każda kobieta musi iść i zrobić i wie czy jest zdrowa czy może o coś musi zadbać. Wyniki badań to tajemnica i nikt nie ma do nich prawa wglądu oprócz osób upoważnionych.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

      dla mnie cytologia to coś naturalnego. Robię ja co roku profilaktycznie od 20 roku życia. Mój lekarz praktykuje to u wszystkich swoich pacjentek bez względu na to czy mają najniższą czy wyższą grupę. Jako doświadczony cytolog uważa, że to jego obowiązek - pamietac o tym przy każdej kontrolnej wizycie.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

        Dokładnie wyniki cytologio to takie same wyniki jak prześwietlenie płuc, albo badanie krwi. Przecież to chodzi o nasze zdrowie.
        Również muszę wybrać sie na kontrolne badania i cytologię tylko jakoś mi tak nie po drodze, a gdybym musiała to bym pojechała bez odkładania w czasie.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

          Chodzi o zdrowie i życie, bo jednak zaniedbanie cytologii może skutkować bardzo późnym wykryciem choroby, która na pewnym etapie jest w zasadzie już nieuleczalna. Wcześnie wykryta daje praktycznie gwarancję powrotu do zdrowia.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

            Masz rację i uważam że inne badania np. mamografia albo USG piersi tez powinno być obowiązkowe. Moja mama jest z tych kobiet które jak cos nie jest odgórnie nakazane to nie zrobi i nie robiła nigdy mamografi ani USG piersi i się okazało ze ma nowotwór złośliwy i to w zaawansowanym stadium. Pewnie gdyby robiła badania to szybciej by wykryli i teraz by nie musiała się tak męczyć.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

              Macie racje, powinny być obowiązkowe. Jest wiele osób, które nie pójdą się zbadać dopóki im się tego z góry nie narzuci. Choć z drugiej strony to troche bezsensu, bo jak nie chcą to nie. Ja sama zawsze się badam, jestem w grupie ryzyka, więc dla mnie to naturalne.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                Jest to raczej podyktowane tym, że kobiety za rzadko się badają a robiąc takie okresowe badania możemy uniknąć często wysokich kosztów leczenia. Nie uważam, że to jakoś narusza godność kobiety...raczej patrzyłabym z tej drugiej lepszej strony na to wszystko

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                  Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                  Jest to raczej podyktowane tym, że kobiety za rzadko się badają a robiąc takie okresowe badania możemy uniknąć często wysokich kosztów leczenia. Nie uważam, że to jakoś narusza godność kobiety...raczej patrzyłabym z tej drugiej lepszej strony na to wszystko
                  Jasne, że z lepszej. Zwłaszcza, że obowiązkowe badania będzie mam nadzieję łatwiej zrobić. A teraz często trzeba zapłacić sporo. I myślę, że nie tylko kobiety rzadko się badają, mężczyźni chyba jeszcze rzadziej.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                    Jasne, że z lepszej. Zwłaszcza, że obowiązkowe badania będzie mam nadzieję łatwiej zrobić. A teraz często trzeba zapłacić sporo. I myślę, że nie tylko kobiety rzadko się badają, mężczyźni chyba jeszcze rzadziej.
                    Oj tak mężczyźni to juz w ogóle ewenement idą dopiero jak już na prawdę coś boli albo juz umierają mój tata to nawet do okulisty boi sie pójść pomimo że powinien bo ma cos nie tak z oczami. Chyba na siłę go muszę tam zabrać - bo wciąż jeździ samochodem

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                      Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                      Oj tak mężczyźni to juz w ogóle ewenement idą dopiero jak już na prawdę coś boli albo juz umierają mój tata to nawet do okulisty boi sie pójść pomimo że powinien bo ma cos nie tak z oczami. Chyba na siłę go muszę tam zabrać - bo wciąż jeździ samochodem
                      Jeśli ma naprawdę problem z oczami a jeździ samochodem to nie skomentuję tego. Nie wiem, jak tak można narażać nie tylko siebie ale i innych. Jestem wyjątkowo cięta na nieodpowiedzialnych kierowców.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                        No ja też dlatego cały czas mu o tym mówię. Mam nadzieję, ze w końcu się tam wybierze. on ma okulary ale nie od specjalisty a ja takim nie wierze.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                          No tak, tzw. okulary z bazarku, mam wujka, który tylko takie kupuje, a nigdy nie był u okulisty, no ale cóż. A tatę zaciągnij koniecznie, bo potem może być już za późno, z oczami nie ma żartów.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                            Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                            No tak, tzw. okulary z bazarku, mam wujka, który tylko takie kupuje, a nigdy nie był u okulisty, no ale cóż. A tatę zaciągnij koniecznie, bo potem może być już za późno, z oczami nie ma żartów.
                            Zaciągnę, zaciągnę już nawet dzwoniłam ale moja Pani doktor na razie jest na urlopie wiec jak wróci po raz kolejny zadzwonię i go umówię. Postawie przed faktem dokonanym i zawiozę go tam

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                              Zaciągnę, zaciągnę już nawet dzwoniłam ale moja Pani doktor na razie jest na urlopie wiec jak wróci po raz kolejny zadzwonię i go umówię. Postawie przed faktem dokonanym i zawiozę go tam
                              Koniecznie! Trzymam kciuki i życzę powodzenia, bo wiem, że pewnie nie będzie łatwo, z rodzicami tak już bywa niestety

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Nowe obowiązkowe badania dla kobiet

                                Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                                Koniecznie! Trzymam kciuki i życzę powodzenia, bo wiem, że pewnie nie będzie łatwo, z rodzicami tak już bywa niestety
                                No łatwo na pewno nie będzie, ale postawię go przed faktem dokonanym więc nie będzie miał wyjścia Jeszcze mi podziękuję, w końcu od tego ma dzieci aby czasami pomóc w takiej sytuacji.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X